Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přívod optiky přes MIS O2

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívod optiky přes MIS O2

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

URáky mají stejný klíč, většinou klasický oboustranný jako například od RACKů typu Triton, OCRACK atd. SRáky mají zase všechny stejný, ale ten už je spíš jako malá FABka.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Ten klíč bude na 99proc stejnej
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

Klíčů je hodně. Tak do do všech prstech co máš na ruce.
Nic to nemění že pokud je to popik cetinu tak tam nemáš co dělat, už jenom tím že do ní lezes a spekulujes je v rozporu se zákonem. Což by se nikomu z nás nelíbilo.
Přístup od cetinu nemůžeš očekávat že by ti to zpristupnily max tak technik co ti to přijde vyticit který bude ze subky a bude mu to sumak.
Pořád přemýšlím nad čím premyslis? Jak jim ukrást bednu a majetek?
Předpokládám že pokud už tam mají nějaký kabely tak si to určitě zaplatili, tak co si vlastně chceš nárokovat na majetku někoho jiného. Sice ano chápu že chceš ušetřit, ale u za takovou cenu?
Nejsem zastánce velkých ale kdyby si do mojí mikrotrubicky bez mého svolení tahal vlákna a preznacil si trubičky za své tak mi mě to nakrklo, koho ne?
Pochopil bych kdyby si tu diskutoval nad tím jestli si to můžeš pronajmout, ale o tom tu řeč není, a ani by neměla smysl, nepustil by tě tam nikdo, ani jeden z prizpevovatelu kdyby to bylo jeho.
Pokud mají zájemci opravdu zájem tak to zrealizuj své a bude to cajk, opravdu chceš čekat až se na to přijde?
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 7 years ago

On to myslel jinak. Představ si, že buduješ bytovku.. udělaš prostup třeba 3x (3xHDPE nebo kopoflex) na sítě. S tím, že počítaš, že tudy povede všechno co bude chtít dovnitř. Bytovka hotová, pak přijde telekom a řekne, že chce dovnitř. Správce mu ukáže kudy, jenže to udělali tak vychytrale, že všechny prostupy zakončili ve své bedně a tím znemožnili vstup ostatním i když s tím správce domu počítal.
Chápu to správně? Jelikož prostupy nejsou majetkem telekomu měl by mit na ně nárok pokud mu to umožní správce. Ten ale nejspíš řekne, domluv se s Cetinem, protože to udělali špatně. Otevřít můžeš a podívat se jak to tam vlastně je, ale bourací zásah bych nedělal.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

no pokud jsem to pochopil, tak ty prostupy delal cetin. Nebo?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 7 years ago

Miluju tuhle "úctu" k soukromýmu vlastnictví :evil: Těch 40 let komunismu je tu furt zarytejch pod kůži.
Někdo nám takhle vlézt do rozvaděčů, asi bych hodně přemejšlel o aplikaci kladiva na jeho prsty.
1 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 7 years ago

Ahoj pánové antikomunisti :D Je to skoro jak píše Laibir

Věc se má tak: Projektant to vymyslel dobře, 3 trubky ze země, 3 trubky dovnitř, ale jelikož byl tele, tak ty trubky nechal zavést do MISky SPT a dovnitř až z ní. Koho by taky v tu dobu napadlo, že by někdy nebyl monopol, že ano.

Takže v tom je ten problém, ta jejich krabice mně je u zádele, ať s ní klidně táhnou, já chci ty trubky, které jsou součástí stavby. SPT si tam po dokončení stavby (2003) akorál lípnul svoji bedýnku, zapojil 1 sykfynu a to je všechno, takže náklady v materiálu 1000 CZK.

Cetin, ČT, SPT tam nedělal nikdy nic, jen dodal tu krabici co přerušuje tak geniálně vymyšlený prostupy do budovy.

Já ty prostupy vlastně ani nepotřebuju, ale jak vysvětlíte správci, že mu uděláte díru do zdi, když od ví, že tam ty trubky už jsou.

Howgh a suďte mě antikomunisti.

BTW když už tu díru budu dělat, čím to izolujete, když to poškodí hydroizolaci? Nad úrovní z venku to neprojde, v projektu jsou i novostavby z roku 2014.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

V tom případě easy way.
Trubku si pronájmy od majitele, na cetinu vyžádejte o zpřístupnění popř. přeložení a je to.
Potom tedy nechápu ty spekulace. Pokud je to tak jak říkáš tak to udělej elegantně.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 7 years ago

To rád slyším, že je to easy. Jen s Cetinem nemám zkušenost, co si mám představit pod pojmem "přeložení a zpřístupnění" v tomhle kontextu a kam tu žádost případně směřovat? S majitelem je to bez problémů. Dík
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

forkman píše:To rád slyším, že je to easy. Jen s Cetinem nemám zkušenost, co si mám představit pod pojmem "přeložení a zpřístupnění" v tomhle kontextu a kam tu žádost případně směřovat? S majitelem je to bez problémů. Dík


Easy bylo myšleno na jakoukoliv domněnku z předchozích témat.
Ideálně pro tebe je mít nájemní smlouvu na to hdpe, vzít dwg s projektem nechali si tam do kreslit svoji bednu, vyřešit s majitelem umístění bedny, (nevím jak to tam privedes či zemi nebo vzduchem, když tak i tyč do 8m zakresli) vyřídit povolení nebo ohlášky od SU. Umístit si legálně bednu vedle jít na cetinu, nevím kde to je, ale otravovat příslušného pro danou lokalitu, bohužel se nevyhnes řešení akvizice protože nevěřím že si tam cetinu dal bednu beze smlouvy na chráničky. A následně podle toho nechat přesunout nebo přeložit, bud oni nebo ty podle toho jak se dohodnete.

Upřímně říkáš že majitel nebude mít problém, ale moc se mi nechce věřit že cetin ty trubky nekoupil nebo tak něco, věř mi že bez vyřízení akvizice by si tam nic nedovolili dát, není to Honza z dolní horní. Takže si myslím že stejně narazis na to že ti někdo neřekl úplně všechno. Uvidíš.

Postup vypadá krkolomně ale mě přijde easy, protože je tam cesta pokud to je jak si myslíš. Já si myslím že to tak jednoduché nebude, pokud je koupily nebo za investovali tak tvoje idea spadá do formy pronájmu od cetinu, což buď nepůjde nebo se nedoplatis, ale to je pouze moje spekulace.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.