Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Obecni opticka sit ..

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecni opticka sit ..

Příspěvekod basty » 15 years ago

par desitek???
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 15 years ago

basty píše:par desitek???


Jasne, pokud tam kopete po cely vsi a jste se schopni v ramci obce domluvit na prilozi, tak je to jen o investici do chranicek....
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Nick_xx
Příspěvky: 123
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Nick_xx » 15 years ago

raven-il píše:nejdrazsi co je je prave pokladka (vykopy), netvrd mi, ze nesezenete par desitek tisic na chranicky

Jednalo-li by se pouze o chráničky, tak by se to ještě dalo - jsme malá vesnička o 300 lidech -> pár metrů chrániček. Ale asi narazím na stejný problém jako reset, není dostatek tahounů, kteří by to pomohli zainvestovat, všem stačí současných 6M a jeden "zálohovač internetu" to nespasí. Ale byla by to fajnová investice do budoucna.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 15 years ago

Nick_xx píše:
raven-il píše:nejdrazsi co je je prave pokladka (vykopy), netvrd mi, ze nesezenete par desitek tisic na chranicky

Jednalo-li by se pouze o chráničky, tak by se to ještě dalo - jsme malá vesnička o 300 lidech -> pár metrů chrániček. Ale asi narazím na stejný problém jako reset, není dostatek tahounů, kteří by to pomohli zainvestovat, všem stačí současných 6M a jeden "zálohovač internetu" to nespasí. Ale byla by to fajnová investice do budoucna.


Na vasem miste bych do toho sel, pokud je jen trochu misto na domluvu o prilozeni kabelu... Je to do budoucna obrovsky bonus.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

ja teda nevim, vesnicka o 300 lidech, to se ti nikdy nevrati. Kdyzby se pripojovali panelaky, tak ok, ale kvuli par barakum, nevim nevim jestli je to dobrej napad.
Navic s tim budes mit peknou praci to rozbehat. Postavit optiku neni to co postavit radiovy spoj.

Do budoucna investice fine, ale nikdo to nevyuzije, ale co jsem koukal na mapy stare 100 let, tak se vesnice temer nerozrostli. Kdyz nepocitam prahu a tak podobne. Male vesnicky jsou vice mene stale stejne.

to je alespon muj nazor
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

lvacek
Příspěvky: 114
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lvacek » 15 years ago

Zdravím,
měl jsem domluveno s jednou firmou, že my vyprojektují optickou síť u nás na sídlišti, ale bohužel pan projektant stále odkládá termín naší schůzky aby se na tom konečně začalo pracovat. Po 2 měsících urgování jsem oslovil místního projektanta, který mi to nakreslí doufám dříve a zdá se za 1/3 ceny. Místní projektant však s podobným projektem nemá žádné zkušenosti a proto by rád viděl nějaký již hotový projekt, aby se měl čeho chytit. Byl by tu někdo ochotný mi poskytnout vlastní hotový projekt z jiného města ? :oops:
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

lvacek píše:Zdravím,
měl jsem domluveno s jednou firmou, že my vyprojektují optickou síť u nás na sídlišti, ale bohužel pan projektant stále odkládá termín naší schůzky aby se na tom konečně začalo pracovat. Po 2 měsících urgování jsem oslovil místního projektanta, který mi to nakreslí doufám dříve a zdá se za 1/3 ceny. Místní projektant však s podobným projektem nemá žádné zkušenosti a proto by rád viděl nějaký již hotový projekt, aby se měl čeho chytit. Byl by tu někdo ochotný mi poskytnout vlastní hotový projekt z jiného města ? :oops:


za 1/3 ceny s tunou problemu a nedoresenych veci. Udelat od nekoho c&p bude urcite pekna vec, ale docela bych se celkove realizace obaval.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 15 years ago

Ivacek: http://www.mtel.cz, nevim, jakou ti daji cenu, ale vsechny papiry zaridi bez jedineho problemu.
0 x
Lukas Kristek

sodar2
Příspěvky: 45
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sodar2 » 14 years ago

Zdravím všechny.
Jsme malé město, právě nám začínají z města kopat podél ulice díru, má se rekonstruovat veřejné osvětlení a kabelový rozvod místní kabelovky. Tak jsme si říkali že, bychom se do té ďoury jak se říká lidově nasáčkovali s našim kabelem, samo že za nějaké prachy. Otázka je zda město povolí vlastně nám jako konkurenci položit tam ještě jeden kablík navíc. Možná jsme naivky, ale nemá s podobnou situací někdo zkušenost?

Druhá otázka je zda se vyplatí něco pokládat, když poslední dobou připojujeme lidi za náš nejlevnější tarif a to 200 kaček s daní za 3 mb. Co se mě tak zdá, tak lidi už nějak nezajímá rychlost, hlavně aby to bylo levné a jelo to. Mě osobně se vidina optiky strašně libí komu ne že, ale nechceme se zadlužit. Pak by se musely náklady někde promítnout a to asi v ceně. A vysvětlovat lidem že zdražujeme se mě teda nechce, by mě poslali do háje.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 14 years ago

polozte zatim jen chranicky
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 14 years ago

sodar2 píše:Zdravím všechny.
Jsme malé město, právě nám začínají z města kopat podél ulice díru, má se rekonstruovat veřejné osvětlení a kabelový rozvod místní kabelovky. Tak jsme si říkali že, bychom se do té ďoury jak se říká lidově nasáčkovali s našim kabelem, samo že za nějaké prachy. Otázka je zda město povolí vlastně nám jako konkurenci položit tam ještě jeden kablík navíc. Možná jsme naivky, ale nemá s podobnou situací někdo zkušenost?

Druhá otázka je zda se vyplatí něco pokládat, když poslední dobou připojujeme lidi za náš nejlevnější tarif a to 200 kaček s daní za 3 mb. Co se mě tak zdá, tak lidi už nějak nezajímá rychlost, hlavně aby to bylo levné a jelo to. Mě osobně se vidina optiky strašně libí komu ne že, ale nechceme se zadlužit. Pak by se musely náklady někde promítnout a to asi v ceně. A vysvětlovat lidem že zdražujeme se mě teda nechce, by mě poslali do háje.


Hodte tam ten kabel, stoji par kacek a kdyby jste chteli za par let kopat, cena je silena.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

kabel tam neházej, hoď tam mikrotrubičku, pak do toho foukneš kabel.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

sodar2
Příspěvky: 45
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sodar2 » 14 years ago

jo no, tak nejak by to bylo idealní, už jen přetrpět jednání s městem.. :-)
0 x

Nick_xx
Příspěvky: 123
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Nick_xx » 14 years ago

sodar2 píše:jo no, tak nejak by to bylo idealní, už jen přetrpět jednání s městem.. :-)

Před prázdninami jsem řešil stejný problém. Podle informací zde to vypadalo, že je to jen "hele díra, šup tam s chráničkama". Souhlas od obce by byl (sami o tom přemýšleli), ale pak jsem se na to ptal ještě kamaráda, který se pokládáním sítí živí a ten mi radost trochu pokazil. Síť musí být zanesená v projektu dřív, než se začne kopat. Jinak si to prý nikdo nevezme na triko. Kdyby tam někdo potřeboval kopat a objevil tam kabel, který není v projektu (třeba se to ještě nestihlo zakreslit), nechá mě všechny kabely vykopat :| Možná trochu extrémní názor, ale něco v tomto smyslu mi říkali dva lidi nezávisle na sobě a nebyli ochotni se mnou do toho jít.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

v planech to musi byt kazdopadne, aby se kdykoliv dalo nahlednou do map, kdyz se hrabe do zeme.

SODAR2
ale lidi zajima rychlost, ale tlaci na cenu. Vsechno by chteli mit zadarmo.
V nasem sdruzeni jsme to taky probirali. Problem je ale ten, ze tebe HW stoji stale stejne, conect na neco taky vyjde. Musi se zaplatit nekdo, kdo se o to stara, atd atd.
Lidi proste musi pochopit, ze zadarmo to zrovna nejede. A nebo at to delaji oni zadarmo, rad se k nim zadara pripojim.
Pokud si tam postavis jako router klasicky pc, tak ti pomalu za dve stovky mesicne to sezere elektriky.
A pokud to chteji mit hoodne levne, at si jdou k vodaprdu.
U nas si zakladame hlavne na kvalite a vysoke rychlosti. Momentalne jede kazdy 14Mb/6Mb za 500czk

Na optickou sit jsme se vyprdnuly, tuny papirovani, zkusenosti s optikou 000nic, navratnost je nerealna a kapacity nikdo nevyuzije.
Pripojovat panelaty, ok, ale tahat se s tim od baraku k baraku, .... moc prace za malo penez.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam