Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Budování optické sítě na vesnici..

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
AdamProGaming
Příspěvky: 26
Registrován: 7 years ago

Budování optické sítě na vesnici..

Příspěvekod AdamProGaming » 7 years ago

Zdravím, žiji na vesnici a vzhledem k tomu že tu je problém sehnat i wifi z 7/0,5 down/up a ještě k tomu to furt padá tak mi přijde jako nejvhodnější řešení kabel .. nic méně žádnému ips se do toho nechce aktuálně jsou na to přece dotace pokud se nemýlím... vzhledem k tomu že nejsem žádný odborník na tuto problematiku tak bych se chtěl zeptat kolik stojí takový metr optické sítě .. (v zemi) a nebo na sloupech veřejného osvětlení.. případně jestli je nějaký rozdíl když to vede na těch sloupech nebo v zemi.. ? jsme větší vesnice cca 1800 obyv.. optika přes vesnici vede (hlavní cesta) ale nejde se na ní napojit.. má někdo nějaké rady jestli by šla v takové to oblasti ta optika vybudovat .. jsem v celku zoufalý..
0 x

Uživatelský avatar
trandak
Příspěvky: 301
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod trandak » 7 years ago

A odkud jsi?
0 x

AdamProGaming
Příspěvky: 26
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod AdamProGaming » 7 years ago

Poličná, kousek od Valašské Meziříčí.. je tu někdo schopen poradit ?
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Řeknu to takhle. Návratnost investice do optického site na vesnici o 500 potencionálních pripojkach. Je v ideálním případe 7 let.
0 x

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 7 years ago

Poslana sz :)
0 x
Halamíček Jakub

AdamProGaming
Příspěvky: 26
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod AdamProGaming » 7 years ago

Bohužel v této vesnici není jiné východisko ... v 90% při menší přeháňce je výpadek a např. poslední čtvrt měsíce se nemůžu ani podívat do emailu.. natož něco dělat datově náročného je tu problém i z klasickým telefoním signálem je to tu celé špatně prostě..
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

na tupy padajici net je potreba prinest nepadajici slusny net jako odpoved... nekdy se stava ze se konkurent vzpamatuje, ale spis moc ne... taky tu mam v par obcich jednoho trorla, pote co vymenil Ovislinky 1120/5460 za neco normalniho, tak by se mohlo zdat, ze uz mu to musi jet ok. žel v podstate se nic nezmenilo.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

AdamProGaming
Příspěvky: 26
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod AdamProGaming » 7 years ago

No tak je tam pokrytí ale prostě 5 baráku okolo mne je mrtvý bod kde nic není.. a to co je je hrozné.. ale už se mi tu ozval jeden pán a nabídkou pokrytí optikou. tak snad to tu natáhnou ... držte palce a dík za všechny rady.. :)
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

AdamProGaming píše:No tak je tam pokrytí ale prostě 5 baráku okolo mne je mrtvý bod kde nic není.. a to co je je hrozné.. ale už se mi tu ozval jeden pán a nabídkou pokrytí optikou. tak snad to tu natáhnou ... držte palce a dík za všechny rady.. :)

Nic proti ale optika pro 5 baraku absolutne nema smysl.
0 x

AdamProGaming
Příspěvky: 26
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod AdamProGaming » 7 years ago

KoZLiCeK píše:
AdamProGaming píše:No tak je tam pokrytí ale prostě 5 baráku okolo mne je mrtvý bod kde nic není.. a to co je je hrozné.. ale už se mi tu ozval jeden pán a nabídkou pokrytí optikou. tak snad to tu natáhnou ... držte palce a dík za všechny rady.. :)

Nic proti ale optika pro 5 baraku absolutne nema smysl.

myslíš že mne to nedošlo takový malý počet že je blbost..? těch baráku tu je ale víc min. 20 dalších tu bude... nepočítám ještě x baráku co je po jediné cestě ke mne..
0 x