Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výběr optické svářečky

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Výběr optické svářečky

Příspěvekod Laibir » 7 years ago

Zakládám toto téma, aby byly pohromadě zkušennosti s různými výrobci v jednom vláknu. Všiml jsem si, že je X vláken s názvem konkrétního výrobce, ale stejně jsou odpovědi i na jiné.

Tak bych chtěl pár rad. Mám zkušennost se svářečkou Fujikura 19s. Nevím, jestli jsem si nenasadil laťku moc vysoko. Automaticky se zavírala jak pícka, tak víko při svařování. Občas to bylo na obtíž. Člověk musel ihned dávat ruce pryč při sklopení holderu, ale rychlost byla super když se vše zadařilo. (později jsem zjistil, že to šlo vypnout)
Momentálně uvažujeme o nákupu, ale parametrů a značek je hodně. (zatím byl favorit Fujikura 22s)
Fujikura, Furukawa, Ilsntech, Sumitomo, Inno (všichni se chlubí, že jsou špičkou na trhu, ale mám pocit, že to jsou první 2)

A teď jaké jsou hlavně typy.
2D - chápu osy X, Y (typuji, že to je i ta 19s)
3D - osy x, y, z (typuji že bude asi nejpřesnější)
Pak typy zarovnání - jádro/plášť (opět typuji, že jádro bude přesnější, ale světlo se odráží od pláště, tak nevím)
Pevná V drážka nebo aktivní V drážka? (má to něco společného s 3D?)

Jaké kombinace jsou tedy ideální?
Vím, že by stačilo zaplatit si školení, kde mi na tyto otázky během 10ti minut odpoví, ale snad by to mohlo pomoci i ostatním při výběru.

Díky
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Chtěl bych nejprve upřesnit pojmy 3D, 2D a V drážka.
Osobně to chápu následovně. 2D svářečky mají přesnou V drážku do které kyž založíš vlákno je přesně naspodu V drážky nemusí svářečka dorovnávat tento směr. Dorovnává vlákno pouze do stran a k sobě =2D. U 3D svářečky dorovnává vlákno i nahoru a dolů = 3D.
Pokud se mýlím opravte mě.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Dobré téma, také bych byl rád, kdyby někdo zkušený osvětlil tyto fakta. Díky
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

helapc píše:Chtěl bych nejprve upřesnit pojmy 3D, 2D a V drážka.
Osobně to chápu následovně. 2D svářečky mají přesnou V drážku do které kyž založíš vlákno je přesně naspodu V drážky nemusí svářečka dorovnávat tento směr. Dorovnává vlákno pouze do stran a k sobě =2D. U 3D svářečky dorovnává vlákno i nahoru a dolů = 3D.
Pokud se mýlím opravte mě.

Laicky řečno, ano máte pravdu.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 7 years ago

taky se 3D svářečky dělej podle toho jestli rovnají na plášť nebo na jádro
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 7 years ago

Ahoj,

u svářeček neplatí pravidlo "F" jako u aut:
Tatínek mi vždy povídal nekupuj si auta značek Ford, FIat a všechna francouzská... :D
Tzn. je to tu obráceně, mrkni se co používají profíci, co dělají 1000ce svárů měsíčně, tzn. postarší páni ze sitelu apod..., sice k něm občas mají připevněnou autobaterii, ale i to má jisté důvody.
U takto nákladné věci mě ani tak nezajímá cena, ale kvalita a především kvalita servisu, pozáručního, dostupnost náhradních dílů apod..., prostě jak se chovají k zákazníkovi a zda nechtějí udělat právě jen tento jedinej obchod.., zda mají v ČR zastoupení a co všechno dokáží vyřešit tady a co musí řešit v zahraničí (případně zda na dobu opravy dokáží zapůjčit náhradní) .
Konkrétní model bych si nechal poradit asi právě od nich, určitě ti ty výrobky předvedou, vysvětlí pro který účel se hodí ta a ta (např. ty 2 modely cos napsal = ten co máte a tu co chceš se od sebe liší zcela zásadně i svým zaměřením.

R
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

http://www.asm.cz/kategorie/opticke-sit ... -nastroje/

ma nekdo zkusenosti s temato svareckama?
0 x

schrotterp
Příspěvky: 45
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod schrotterp » 7 years ago

jj pujcovali sme si je pujci si a sam uvidis cinsky sit.
0 x
Hapi happy reader:

Všechno máš blbě, hw je blbý, nápad je ještě větší kravina, nic nikdo neumí, kupujete zbytečné blbsti.
Ale jinak nechci prudit.

pelag
Příspěvky: 74
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pelag » 7 years ago

2D svářečka neexistuje :-)

je to výplod prodejců svářeček s pevnou V drážkou aby se přiblížily 3D

svářečka s pevnou V drážkou má pouze jeden směr , a to vlákna k sobě , jinej směr tam není, proto musíte mít V drážku perfekně čistou aby vlákno leželo ve drážce, pokud tam budeme mít ulomek vlákna nebo jinej bordel tak vláknu nebude ležet ve V drážce a nepůjdou vám přesně proti sobě. proto jsou V drážky levnější menší a vhodné pro technika na vaření u zákazníka na FTTH

3D svářečka upne vlákna a opravdu vám obě vlákna nasměruje ve všech 3 směrech buď na střed nebo na plášť.

Pokud někdo chce koupit svářečku doporučuju si obejít pár značkových prodejců a odskoušet na vlastních rukách, nemyslím si že že Vám prodejce utrhne hlavu když řeknete že si chcete odskoušet jeho svářečky na vlastních kabelech a že Váš rozpočet je takovej a takovej :-)
0 x
Lukáš Sajdl
„Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.“

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Děkuji za vysvětlení, takhle to sedí víc, než co jsem zplodil já.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

OKa, takze jsou tu proste tyto 2 pripady.

Ted je otazka, kdyz s tou svareckou budu varit na poli/doma/venku v ulici/ ve vetru/v desti. V kolika pripadech se mi s tou V drazkou nepodari ty vlakna svarit diky vyse zminemenu pripadu. Jestli kdyz se s tou svareckou zachazi jak ma, tak se tento pripad defakto nestane. Nebo se to proste stava a obcas se to zanese...

Dale teda otazka jak moc kvalitativni rozdil je ve svaru s rekneme F 12s, nebo F. Ninjou oproti kvalitnim 3D 70s pripadne s153A apod.

Jestli treba budu mit svary na 3 5 10km mezi obcema, tak jestli poznam kvalitativne rozdily v tech svarech.

Chapu, ze ty lepsi svarecky, jsou rychlejsi, pohodlnejsi, automatizovanejsi, maji vetsi vydrz na baterky, apod. ale spis jde o to, jak je jiny kvalitativni pomer.

Za tu mensi cenu jsem takto ochoten odpusti delsi svareni apod, pokud to nebude mit velky vliv na kvalitu svaru.

diky
0 x

pelag
Příspěvky: 74
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pelag » 7 years ago

Nejsem obrovskej odborník na svářečky

každá svářečka ti udělá svár, záleží v jakém rozsahu, v jaké kvalitě a v jaké rychlosti je potřebuješ.

ale je to jako se vsím, jak dobře se budeš o stroj starat tak dobrou práci ti odvede a bude odvádět dobrou práci.
na druhou stranu na servis taky nejezdíte Skou mercedesem nebo 7 BMW

osobně bych to rozdělil tak že V drážku na vaření u klientů v bytě ( levná, lehká a s klidnym srdcem ji svěřim technikovy ) a když ti někdo fikne kabel tak sní uděláš rychlou opravu pokud nebude nic jiného po ruce , pokud si pamatuju todle se dá sehnat snad od 40.000

Pokud to myslíš vážně a máš ambice udělat několik tisic svárů do roka tak si kup 3D automat ( doporučuji ho svěřit někomu kdo k tomu má úctu a cit nebo si to dělat sám )

protože pořizovat automat na pár svárů ročně nemá vůbec ekonomickou cenu,

je třeba si pravdivě odpovědět jaký máte záměr a pak Vám z toho vypadne co potřebujete

PS: na kvalitě sváru se podílí nejenom stroj ale hlavně kvalita a odbornost rukou který tu masinu obsluhujou, takze i pri nakupu super stroje můžou bejt sváry k nicešmu kdyz u toho bude sedet hnup od lopaty :-)
0 x
Lukáš Sajdl
„Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.“

pelag
Příspěvky: 74
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pelag » 7 years ago

helapc píše:Děkuji za vysvětlení, takhle to sedí víc, než co jsem zplodil já.


Hela za málo :-) Každej umíme to svoje a je třeba se doplnovat a sdílet svoje znalosti ! :-)
0 x
Lukáš Sajdl
„Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.“

VanCo_Ol
Příspěvky: 3
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod VanCo_Ol » 7 years ago

Dobrý den,

vidím, že jste zatím nedostal žádnou odpověď na vaše dotazy.

Kdyby jste měl zájem, velmi rádi vás seznámíme s možnostmi optických svářeček INNO a to buď v Praze nebo na pobočce v Olomouci.

Můžeme Vám nabídnout i velmi zajímavé financování.

Pokud vás naše nabídka zaujala, prosím, ozvěte se na můj mail, domluvíme podrobnosti.

S pozdravem

Roman Dlouhý
Vedoucí pobočky Olomouc
Autorizovaná osoba č. 1202077 (ČKAIT)

VanCo.cz s.r.o.
pobočka:Jiráskova 297/14
779 00 Olomouc
Mobil: +420 725 350 167
Tel: +420 587 203 671
Fax: +420 587 203 672
Email: dlouhy@vanco.cz
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 7 years ago

Noooo, to jste mu teda odpověděl, bejt moderátorem tak Vám ty reklamní kecy smažu.
0 x