Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výběr optické svářečky

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: Výběr optické svářečky

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Lidí nás tu je jak do mariáše, dodavatelů v republice jak když prdne ... a my si je budeme za občasnou poloreklamu vyhazovat?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 7 years ago

Poloreklamu? K věci v tom příspěvku nebylo vůbec nic, byla to jen reklama a za tu tady ostatní platí.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Nehledáš náhodou problém někde kde není? Nevidím nic špatného na tom, že se dodavatel jedné ze zmíněných svářeček nabídne, že svářečku předvede, vysvětlí co a jak atd.? Naopak takový přístup je podle mně úplně v pohodě. Navíc radši nakoupím u aktivního prodejce který bude spolupracovat, než u prodejce který je pasivní a prostě jenom čeká, jestli někdo něco nekoupí.
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

To asi nereste... obecne je to lepsi kdyz prodejce komunikuje apod.. nesmi to byt zase moc, aby to nebylo otravny...

nicmene resim ted aktualne jestli inno 3D vs Fuji,Furu V drazka....

Inno dle vseho mene kvalitni... oproti jednodussim kvalitnim F&F...
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Mrázek
Příspěvky: 27
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Mrázek » 7 years ago

Dobrý den,

dovolím si přihodit pár info o rozdělení typů svářeček dle metody vystředění vláken.

1. Aktivní vystředění (tzv. 3D svářečky) - svářečka provádí vystředění vlákna pohyblivou V-drážkou, v osách X,Y, (s vláknem pohybuje jedna V-drážka, druhá V-drážka je nepohyblivá) osa Z je pro přísun vláken proti sobě. Tuto kategorii můžeme rozdělit na vystředění na jádro a vystředění na plášť.

a) Vystředění na jádro: Velmi přesná metoda vystředění. Svářečka je "zaostřena" na jádra obou vláken (největší množství světla se šíří jádrem vlákna). Tento způsob vystředění je výhodný pokud optické vlákno není dokonale vyrobené, např. jádro vlákna je nesoustředné (jádro není přesně uprostřed). Svářečky na jádro jsou vybaveny automatickým svařovacím programem, který dokáže rozeznat optické vlákno a zvolit správný program. Každé optické vlákno má svůj vlastní specifický profil jádra. Na tomto principu jsou právě automatické programy založeny - analýza profilu jádra. Průměrný vložný útlum svaru je 0,02 dB (SM). Svářečky na jádro mají široké použití od FTTx, metropolitní, dálkové a páteřní sítě až po laboratoře a výrobní linky.

Pozor na některé čínské výrobce. Jejich svářečky jsou označovány jako 3D na jádro, ale ve skutečnosti je to 3D na plášť. Doporučuji vyzkoušet a podívat se jestli má svářečka např. automatický režim a umí rozeznávat SM/MM vlákna nebo funkci měření vlákna (při měření by měla zobrazit průměry pláště a jádra). Svářečky na plášť nebo pevná V-drážka nemá automatický program a všechna vlákna ve svářečce vypadají stejně (nelze rozeznat SM/MM/DS atd.)


b) Vystředění na plášť
: Metoda o něco méně přesnější než na jádro, ale pořád poskytuje pohodlí aktivního vystředění. Zaplňuje mezeru mezi pevnou V-drážkou a 3D na jádro. 3D na plášť je cenově dostupnější, protože nepotřebuje "tak fajnovou optiku" jako svářečka na jádro, tedy nižší pořizovací náklady. V některých případech je používání 3D na jádro i zbytečné (např. pokud svařujete jen MM vlákna - krátké trasy, velký průměr jádra vlákna). Průměrný vložný útlum svaru je 0,04 dB (SM). Použití ideálně pro FTTx, LAN, metropolitní sítě.

2. Pasivní vystředění:
(pevná V-drážka) někdy nazýváno jako 2D, ale už někdo to tu psal, označení 2D je nesmyslé. Svářečka provádí pouze přísun vláken proti sobě (osa Z). Vlákna jsou vystřeďována V-drážkou (žádné aktivní vystředění). Svařování s pevnou V-drážkou může být méně pohodlené než u aktivního středění. Je třeba si dávat pozor na čistotu V-drážky aby nedocházelo k nadměrnému vyosení vláken. Někdy se může hůře zakládat vlákno v ochraně 900um pokud je zohýbané (vlákno lze snadno narovnat pokud ho vložítě do pícky svářečky, vlákno se teplem narovná). Metoda pevné V-drážky je vhodná pro FTTx, LAN, metropolitní sítě. Průměrný vložný útlum svaru 0,05 dB (SM).

Důležité je si uvědomit co a kde budete svařovat, jak často svářečku využijete a kolik do svářečky chcete investovat.
2 x
Tomáš Mrázek
PROFiber Networking CZ s.r.o.
tomas.mrazek@profiber.eu
http://www.profiber.eu

Svářečky optických vláken FITEL
https://www.profiber.eu/svarovani-vlake ... ch-vlaken/

tarluz
Příspěvky: 9
Registrován: 8 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarluz » 7 years ago

PC pro FTTH-li přenášena pouze data, pokud zahrnují CATV, jeho Doporučuje se použít konektor typu APC
0 x
řešení pomocí optických vláken, MPO / MTP kabelové, SFP/SFP28/QSFP+/QSFP28 transceivery, DAC, AOC