Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dočasný převěs

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Dočasný převěs

Příspěvekod vojtasan » 8 years ago

Zdravím,
kvůli opravě věže kostela musím ustoupit s anténami a jednu z nich nemám možnost nikam posunout.Proto bych chtěl udělat propojení optikou.Vzdálenost je cca 300m.O optice nevím nic,poradil by někdo,co pořídit?Převěs by mohl jít po lampách,starosta s tím problém nemá.Ale jak je to s legálností atd.Převěs by byl tak na 3měsíce.
dík za případné reakce.
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 8 years ago

Nevím jak to je 100% , ale musíš tam mít věcné břemeno nahlášené na katastru , jinak je to na černo a asi pokuta :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: , jinak pokud koukneš na http://www.internetprovsechny.cz/ tak tam najdeš video přednášky z akcí , a řeší se to tam často . Nebo kouknout na google :D http://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodn ... 68480.html , http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ces ... le:519317/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

proč by jako měl mít věcné břemeno? vůbec nemusí stačí smlouva s obcí na dobu určitou a je to, věcné břemeno je pro věc která tam bude na furt, že...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

jsou lidi co resi a pak stavi, pak lidi co stavi pak resi a lidi co stavi a neresi. my jsme taky staveli 2 stozary a az pak jsme resili ourady :lol: inu casova nouze no...
1 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Marek Pokorný
Příspěvky: 2
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Marek Pokorný » 8 years ago

okoun píše:proč by jako měl mít věcné břemeno? vůbec nemusí stačí smlouva s obcí na dobu určitou a je to, věcné břemeno je pro věc která tam bude na furt, že...


Zákon neřeší jestli bude vedení měsíc nebo navěky. Správně by mělo být územní řízení a vyřízení věcného břemene (služebnosti).
Na druhou stranu kde není žalobce, není ani soudce. :)
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

já mám za to že v zákoně je doporčení řešení věcného břemene, jsou fakt věci na dobu určitou a nedokážu si představit ty úředníky na úřadech kdybych jim řekl že to bude na 4 měsíce, že by rovnou nemávli rukou...
je jasné že zákopy nejsou na dobu určitou a tam je to prakticky povinost..
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 8 years ago

Tak ale pokud chceš platit pokutu :D , hlavně na vesnicích se drbe každá kravina , já osobě bych to neriskoval , a raději bych šel na ten úřad je otravovat :D
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

donde na urad, spusti na nej tisic sracek, nezjisti nic nebo to ze to bude trvat az 60 dnu treba a i tak to natahne bez ouřady, neverim ze to bude jinak... i zde se jiste vyplati v pripade prusvihu : zapirat, zapirat a zase zapirat.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 8 years ago

Asi takhle...lampy jsou obecní,pozemky až na jeden taky obecní,cesta,podle které jsou ty lampy je taky obecní..starosta a zastupitelstvo souhlasí.Bude se tedy věšet..
1 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 7 years ago

Když je to všechno obce a ta s tím souhlasí, kdo by měl dělat problémy? O tom se katastr ani nemá jak dozvědět. To spíš stavební úřad - převěsy jsou zakázaný stavebním zákonem, ale např. u nás město tahá převěsama kamery a nikdo to neřeší :)

Ale být tebou, tak pro klid duše chci od obce souhlas na papíře.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

lampy jako solo lampy nebo lampy na sloupech eonu / cezu ? uplne kdyby byli solo, tzn. nevedli by se pres ne napeti pro domacnosti, tak tam snad i jo, ale jinak eee, dostanou vsichni pres prsty brzo. pokud nejsi vysoky pohlavar, ktery ma lovu ze by si s nima moh vytrit prdel a znamy v EONu, nepovesis na sloup EONu ani dratecek, aspon prozatim ne.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

kraljan
Příspěvky: 83
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod kraljan » 7 years ago

kadlcikales píše:Nevím jak to je 100% , ale musíš tam mít věcné břemeno nahlášené na katastru , jinak je to na černo a asi pokuta :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: , jinak pokud koukneš na http://www.internetprovsechny.cz/ tak tam najdeš video přednášky z akcí , a řeší se to tam často . Nebo kouknout na google :D http://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodn ... 68480.html , http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ces ... le:519317/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak se mi zdá, že si tady někdo věci trochu plete. Věcné břemeno je ochrana majitele stavby pro to, aby stavbu mohl udržovat a opravovat v podstatě i proti vůli majitele pozemku. Pravda sice je, že na i dočasnou stavbu (bez ohledu na dobu) by mělo být územní rozhodnutí nebo souhlas, ale kolikrát se to dá domluvit na stavebním úřadě tak, že se to úředníkovi dá vědět, nejlíp s tím, že bych chtěl od něj rozhodnutí, ale že je to jen na chválí a on když si uvědomí co by s tím měl práce, tak řekne ať si to tam dáš. Já takhle měl taky jednu věc domluvenou a výhoda je, že kdyby někdo s tím měl problém, tak nejdřív se bude ptát tohoto úředníka a ten už by dal vědět, ať se s tím něco provede.
0 x

petrproducent
Příspěvky: 7
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod petrproducent » 7 years ago

Věcné břemeno upravuje na katastru přístup
0 x

georgee
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod georgee » 7 years ago

Tak na převěs musi byt stavebni rozhodnuti.
Ted jsme to nedavno resil. Proste nekdo nemel co delat a udal to na stavebni urad.
Je potreba souhlas vsech vlastniku pozemku pres ktery to vede, dalsi vyjadreni EON atd. Pak na stavebni urad a tam udelat na to povoleni.
Pokuta nebyla , ale muzou dat.

Tam jsme se dozvedel, ze kdyz mate stozar napr na baraku ktery je nad 8 metru a neni soucasti projektu baraku, musi být taky povoleni od stavebiho uradu :-D je to pry v zakone.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

8m vlastní stožár, 8m nad barákem, nebo 8m nad terénem?
0 x