Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dočasný převěs

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
georgee
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Re: Dočasný převěs

Příspěvekod georgee » 7 years ago

helapc píše:8m vlastní stožár, 8m nad barákem, nebo 8m nad terénem?


Je to od 0 nad 8 metru pokud to není v projektu. Co je nad 8 metru se prý musí žádat i zvláštní povoleni např. od letového provozu a povolení stavebního úřadu.
Tak to je to prý v zákoně.
Samozřejmě to spousta lidi neřeší nebo vůbec neví, udělají stožár který je např nad 8 metru od 0 (což je země) což je černá stavba.
Už jen, když máte výšku baráku např. do 8 metru a na ním si uděláte dodatečně po kolaudaci ( po10 letech od kolaudace) stožár 2,5 metru jen pro pozemní vysílaní DVBT což bude cca 10 metru a neměly jste to v projektu, musíte s tím na stavební úřad podle zákona :-D
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 6 years ago

Nechce se mi zakládat další téma, tak se zeptám tady.
Jak taháte převěsy? Třeba z paneláku na panelák, z baráku na barák.. to taháte ručně špagátama? Nebo drony? Nebo nějak spešl fígl :D
Já jsem se díval tak borci na to měli nějakýho home made drona. Když jsem dělal krátkej jen mezi domama, tak jsem to ručně táhnul, to šlo ale z paneláčku už to taková prdel nebude.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Striker píše:Nechce se mi zakládat další téma, tak se zeptám tady.
Jak taháte převěsy? Třeba z paneláku na panelák, z baráku na barák.. to taháte ručně špagátama? Nebo drony? Nebo nějak spešl fígl :D
Já jsem se díval tak borci na to měli nějakýho home made drona. Když jsem dělal krátkej jen mezi domama, tak jsem to ručně táhnul, to šlo ale z paneláčku už to taková prdel nebude.

Z jedný strany se hodí na zem špagát, z druhý kabel, dole se to naváže a pak se tahá.

Dron by byl pěknej, ale pekelně drahej - to by se muselo dělat převěsů, aby se zaplatil a dneska už chtěj všichni všechno jen v zemi.
0 x

FairyTale
Příspěvky: 36
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod FairyTale » 6 years ago

A co se da delat s tim, ze nekdo taha "optiku" ve vesnici po ulici 3 baraky po jedne strane ulice, preves na druhou stranu ulice tam 2 baraky, pak zase zpatky a takdle na 300m ulici 4x ? A to vse 3x nad drátama eonu cca 1m a cca 7m nad komunikaci? Pokud chce nekdo tahat optiku a brat nam zakazniky nemam s tim problem, ale pokud to chce nekdo delat takdle totalne na prasaka tak me to trosku sere. Uz tak ta firma ma 50% vysilani v indooru a my tezce bojujem na outdooru kde 30stupnu horn funguje na 500m proti LHG a pak konec a a nekdo si pak prijde se špulkou optickeho kabelu a udelaj todle....
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 6 years ago

Sidi píše:Z jedný strany se hodí na zem špagát, z druhý kabel, dole se to naváže a pak se tahá.
Dron by byl pěknej, ale pekelně drahej - to by se muselo dělat převěsů, aby se zaplatil a dneska už chtěj všichni všechno jen v zemi.

Jj tak to je klasika, právěže je to takhle blbý dělat přes komunikace.. silnice.. o drátech nemluvím, když to u nás vidím, to asi moc takhle nepůjde právě. Nám to takhle stačí ;)

FairyTale píše:A co se da delat s tim, ze nekdo taha "optiku" ve vesnici po ulici 3 baraky po jedne strane ulice, preves na druhou stranu ulice tam 2 baraky, pak zase zpatky a takdle na 300m ulici 4x ? A to vse 3x nad drátama eonu cca 1m a cca 7m nad komunikaci? Pokud chce nekdo tahat optiku a brat nam zakazniky nemam s tim problem, ale pokud to chce nekdo delat takdle totalne na prasaka tak me to trosku sere. Uz tak ta firma ma 50% vysilani v indooru a my tezce bojujem na outdooru kde 30stupnu horn funguje na 500m proti LHG a pak konec a a nekdo si pak prijde se špulkou optickeho kabelu a udelaj todle....

Tak pokud jim to v té obci povolili tak s tím asi nic neuděláš. Pokud ne tak nahlásit na úřadě asi ne?
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 6 years ago

Striker píše:Jak taháte převěsy? Třeba z paneláku na panelák, z baráku na barák.. to taháte ručně špagátama? Nebo drony? Nebo nějak spešl fígl :D
Já jsem se díval tak borci na to měli nějakýho home made drona. Když jsem dělal krátkej jen mezi domama, tak jsem to ručně táhnul, to šlo ale z paneláčku už to taková prdel nebude.

Z panelaku na panelak som to videl nahadzovat udicou :)
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 6 years ago

FairyTale píše:A co se da delat s tim, ze nekdo taha "optiku" ve vesnici po ulici 3 baraky po jedne strane ulice, preves na druhou stranu ulice tam 2 baraky, pak zase zpatky a takdle na 300m ulici 4x ? A to vse 3x nad drátama eonu cca 1m a cca 7m nad komunikaci? Pokud chce nekdo tahat optiku a brat nam zakazniky nemam s tim problem, ale pokud to chce nekdo delat takdle totalne na prasaka tak me to trosku sere. Uz tak ta firma ma 50% vysilani v indooru a my tezce bojujem na outdooru kde 30stupnu horn funguje na 500m proti LHG a pak konec a a nekdo si pak prijde se špulkou optickeho kabelu a udelaj todle....


Když bych nechtěl být obyčejný bonzák. Udělal bych si UR, při tom se osloví obec kvůli vyjádření. Tady máš jeden prostor jak se zeptat co to tam je za černou stavbu, pokud to nepomůže, tak bych teprv šel na stavební úřad žalovat.
Získáš tím před firmou náskok, protože ty dostanou příkaz si udělat UR a zakopat to. Pak tě budou muset oslovit kvůli souhlasu a to asi narazej :)
0 x