Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stripovací kleště doporučení

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Re: Stripovací kleště doporučení

Příspěvekod Cheprer » 10 years ago

sub_zero píše:
Cheprer píše:... seridil jsem imbusem a vse beha jak ma...


tak to je asi ten zásadní problém :lol: za 4 roky jsme na Millerky ani nesáhli. Pokud musíš něco seřizovat, už to samo něco značí :) (nepočítám otáčení kotouče v lámačce).



mno to bych rekl ze prave naopak.... ony uz samy o sobe serizeny nebyly spatne od prvniho kupu, ale vem v potaz ze ja stripuji ze 80% riser kabely, zbylych 20% jsou pigtaily, dropy, zemni apod.... a hold riser ma docela silnou ochranu vlakna, a tak sem do toho jednou zastaral, mozna to ani nebylo uplne potreba, ale od te doby sem na ne nesahl a nemuzu rict ze by mi nekdy poskodily vlakno, a to je fakt ze ja za toho 3/4 roku co je mam sem uz toho nastripoval ne malo, preci jenom s nema delam kazdej den, coz mas tak 10-20 vlaken denne... a doposud chodi porad jako novy, nijak zvlast neotupely nic... netvrdim ze millerky jsou spatne, ale pomer cenovy jsou tyto na tom vice nez dobre, samoze cas ukaze jeste, ale kluci co pouzivaji vyhradne millerky, tak je hodnoti takteze pozitivne. Reknu to tak ze az pujdou do kopru, a to doufam ze aspon rok jeste vydrzi, tak vemu ty samy... ted budu pro noveho kolegu kupovat novy naradi, a tyhle kleste jsou jasnou volbou s kombinaci ct-30 jsou to velmi mocne nastroje na nasi praci. Ti je nekdy pujcim, a reknes mi svuj nazor.... sam sem zvedav co reknes jako dlouholetej profik.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 10 years ago

Cheprer píše:
sub_zero píše:
Cheprer píše:... seridil jsem imbusem a vse beha jak ma...


tak to je asi ten zásadní problém :lol: za 4 roky jsme na Millerky ani nesáhli. Pokud musíš něco seřizovat, už to samo něco značí :) (nepočítám otáčení kotouče v lámačce).



mno to bych rekl ze prave naopak.... ony uz samy o sobe serizeny nebyly spatne od prvniho kupu, ale vem v potaz ze ja stripuji ze 80% riser kabely, zbylych 20% jsou pigtaily, dropy, zemni apod.... a hold riser ma docela silnou ochranu vlakna, a tak sem do toho jednou zastaral, mozna to ani nebylo uplne potreba, ale od te doby sem na ne nesahl a nemuzu rict ze by mi nekdy poskodily vlakno, a to je fakt ze ja za toho 3/4 roku co je mam sem uz toho nastripoval ne malo, preci jenom s nema delam kazdej den, coz mas tak 10-20 vlaken denne... a doposud chodi porad jako novy, nijak zvlast neotupely nic... netvrdim ze millerky jsou spatne, ale pomer cenovy jsou tyto na tom vice nez dobre, samoze cas ukaze jeste, ale kluci co pouzivaji vyhradne millerky, tak je hodnoti takteze pozitivne. Reknu to tak ze az pujdou do kopru, a to doufam ze aspon rok jeste vydrzi, tak vemu ty samy... ted budu pro noveho kolegu kupovat novy naradi, a tyhle kleste jsou jasnou volbou s kombinaci ct-30 jsou to velmi mocne nastroje na nasi praci. Ti je nekdy pujcim, a reknes mi svuj nazor.... sam sem zvedav co reknes jako dlouholetej profik.


Millerky máme už na cca 4000 svárů (některé stripy se samozřejmě opakují, takže můžeme počítat cca 5000x strip) a zatím jsou jako nové. Nemusím snad podotýkat, že stripujeme všechny typy ochran. Zkušenosti mám i s výše uvedenými kleštěmi a cca po 2000 šli do kopru :).
0 x
Halamíček Jakub

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 10 years ago

Jakékoli Millerky a máš klid. Leta fungují pořád skvěle.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Ahoj,
chci se zeptat, čím stripujete akrylátovou ochranu? Např. u tohoto kabelu? https://www.ofacom.cz/catalogs/14_1_2_12-o-07-opticky-mikrokabel-midia-breeze-12-vlaken.pdf
Ono to jde kleštěma, ale tak po 1,5 cm, což je fakt na dlouho.

Díky
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ozivim.

Aktualne svarujeme venku a stava se nam, ze nejde stripnout vlakno. Mame jak cinu tak millerky, ale u obou se to chova podobne. Je tezke dost oholit aby se neprervalo vlakno.

Je mozne ze vetsim chladem jsou ty kleste pohnute, ze je tam mensi mezera? Dela nam to na vice kabelech, ktere v lete byly v pohode a dycky to slo krasne.

Nebo se musi nejak prenastavit? Pamatuju si, ze nekdo rikal, ze se na to nesmi sahat :)

Diky
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

basty píše:ozivim.

Aktualne svarujeme venku a stava se nam, ze nejde stripnout vlakno. Mame jak cinu tak millerky, ale u obou se to chova podobne. Je tezke dost oholit aby se neprervalo vlakno.

Je mozne ze vetsim chladem jsou ty kleste pohnute, ze je tam mensi mezera? Dela nam to na vice kabelech, ktere v lete byly v pohode a dycky to slo krasne.

Nebo se musi nejak prenastavit? Pamatuju si, ze nekdo rikal, ze se na to nesmi sahat :)

Diky


Mám stejné zkušenosti, spíš si myslím, že je to tím polymerem co je na vlákně, že při nižších teplotách prostě ztvrdne a nejde dostatečně dobře stipovat. Ne nadarmo se při venkovním sváření používají vyhřívané stany :)
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

nesmi se na to sahat. Je to celkem znamej jev, u spousty klesti sem se s tim setkal.
za tech par let ma vyzkouseny, ze triple millerky jsou asi nej. Osobne si ale myslim, ze je to polymerem na vlakne, kterej pri nizsich teplotach tuhne
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

nepotesujici... ale tedy asi vyreseno. ale tech 8-10° neni az tak malo sakra...
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

basty píše:nepotesujici... ale tedy asi vyreseno. ale tech 8-10° neni az tak malo sakra...


https://www.slevovyobchod.cz/plynove-va ... haEALw_wcB :-D :-D
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

tohle pouzivate? Pripadne tedy jake pouzivate ty stany? Diky
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

basty píše:tohle pouzivate? Pripadne tedy jake pouzivate ty stany? Diky


mam podobnej horak, ale startuju ho az kdyz je pod nulou.. na opatrny nahrati kabelu ideal.. ale fakt bacha, chce se to naucit :D
stan mame starej asi 10 let, uz se nedela, ale je to podobnej typ jak tento: https://www.trotec24.cz/stany/pracovni- ... barve.html
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

No tak opalovat tím kabel si netroufnu natož technik. Stan pěkný, ale mimo naše fin možnosti. Tak to asi budem bastlit v autě...
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

basty píše:No tak opalovat tím kabel si netroufnu natož technik. Stan pěkný, ale mimo naše fin možnosti. Tak to asi budem bastlit v autě...


auto je stejne nej (kdyz nemas Fabii)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Sice trochu větší ale dodávka to není... Pár sváru se dá vydržet. No zkusim to v autě a uvidíme jestli bude rapidní rozdíl v odholovani.
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

My mame na Ilsintech svarecce integrovany tepelny odholovac. Stahuje to ochranu za tepla - vlakno to nahriva. Nedela se treba samostatny tepelny odholovac?
EDIT: koukam ze dela, ale stoji jako dva stany :-D https://www.alternetivo.cz/odholovac-op ... 30450.html Treba se dela i neco levnejsiho...
0 x