Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stripovací kleště doporučení

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Mazzalo
Příspěvky: 168
Registrován: 16 years ago

Stripovací kleště doporučení

Příspěvekod Mazzalo » 10 years ago

Ahoj, potřebuju ke svářečce dokoupit odholovací kleště, doporučíte nějaké? Budou to moje první :) tak netuším jaké jsou rozdíly v kvalitě, tak budu vděčný za nějaké doporučení, díky.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

zalezi, s jakyma vlaknama chces pracovat... my vyzkouseli hodne klesti, ale nejlip se mi dela s trojtejma Millerkama

http://www.alternetivo.cz/kleste-zdrhov ... 33389.html
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

tomas_m
Příspěvky: 32
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomas_m » 10 years ago

Suhlasim Millerky su dobre
0 x

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 10 years ago

přesně tak, trojité millerky a máš klid :)
0 x
Halamíček Jakub

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 10 years ago

před millerkama jsem měl tyhle, ale povoloval se jim kloub, jinak byly dobrý, třeba to byla jen vada toho mého kusu
0 x

Mazzalo
Příspěvky: 168
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Mazzalo » 10 years ago

Peyrak: Asi se ti vytratil odkaz na kleště?
Mohl bych se ještě zeptat v čem jsou uvedené Millerky lepší než třeba 3x levnější toto:
http://www.alternetivo.cz/kleste-zdrhovaci-trojzube-jonard-na-odstraneni-primarni-ochrany-250-m-a-900-m-a-plaste-kabelu-1-6-3mm_d38097.html
Teď se ptám čistě ze zvědavosti, když se tu všichni shodnou že sou ok, tak je koupím, jen mě zaráží ta cena za dvě železa spojené kloubem :)
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

obecně, co jsme vyzkoušeli kleště jiných výrobců (a za jiný ceny), po nějaké době (např. rok používání cca 1x týdně) se uvolňoval ten prostřední kloub a kleště se vyosovaly při stisku.
Pak jsme měli nějaké od Corningu a ty zase po nějaké době lámaly vlákna (přisuzuju taky mechanický chybě). Millerky máme již skoro 4 rokem jedny a ty samý a problém s něma vůbec není.
Taky je potřeba upozornit, že i když se to nezdá, je to jemná mechanika. Tzn. nosit uloženo někde v kufru, popř. zabalené a po použití očistit případný nečistoty (zbytky gelu, ochrany) isopropylem.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 10 years ago

mohu doporucit tyto

http://www.wifi-shop.cz/gm-144-stripovaci-kleste-gainmaster-_d2615.html

stripuji s nema kazdej den..... a spokojenost... zatim mam tyhle pul roku pred tim nejaky uz ani nevim jaky..... neco podobny tem mullerum.. mozna asi i ony.... ale tyhle co mam ted jsou uplne bozi, nic se neuvolnuje... seridil jsem imbusem a vse beha jak ma...
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Mazzalo
Příspěvky: 168
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Mazzalo » 10 years ago

Tak a jsem nalomenej :) už mám v košíku Millerky a teď tohle. Bych si mohl koupit na každý den v týdnu jedny místo Millerek :lol:
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

Cheprer píše:... seridil jsem imbusem a vse beha jak ma...


tak to je asi ten zásadní problém :lol: za 4 roky jsme na Millerky ani nesáhli. Pokud musíš něco seřizovat, už to samo něco značí :) (nepočítám otáčení kotouče v lámačce).

Mazzalo píše:Tak a jsem nalomenej :) už mám v košíku Millerky a teď tohle. Bych si mohl koupit na každý den v týdnu jedny místo Millerek :lol:


spočítej si, zda se Ti Millerky teda vyplatí. Kolik a jaký vlákna budeš dělat. Pokud pár do měsíce/týdne, běž do těch levných. Pokud to myslíš se sklem vážně, běž do Millerek :)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

Cheprer píše:mohu doporucit tyto

http://www.wifi-shop.cz/gm-144-stripovaci-kleste-gainmaster-_d2615.html

stripuji s nema kazdej den..... a spokojenost... zatim mam tyhle pul roku pred tim nejaky uz ani nevim jaky..... neco podobny tem mullerum.. mozna asi i ony.... ale tyhle co mam ted jsou uplne bozi, nic se neuvolnuje... seridil jsem imbusem a vse beha jak ma...


ja jsem tyhle kleste dostal vzdycky k zapujcene svarecce (celkem asi 5x) a nebyl s nema problem...
0 x
Jan Ptáček

Mazzalo
Příspěvky: 168
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Mazzalo » 10 years ago

Myslím, že zatím to určitě bude pár do měsíce (jestli vůbec), dostal jsem se ke svářečce téměř jako slepý k houslím, takže kolik pro ní bude práce neumím odhadnout. Mám sice rád kvalitní věci, ale asi půjdu do těch levnejch a čas ukáže....
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

Mazzalo píše:Myslím, že zatím to určitě bude pár do měsíce (jestli vůbec), dostal jsem se ke svářečce téměř jako slepý k houslím, takže kolik pro ní bude práce neumím odhadnout. Mám sice rád kvalitní věci, ale asi půjdu do těch levnejch a čas ukáže....


pokud je to takhle, tak určitě.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Mazzalo
Příspěvky: 168
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Mazzalo » 10 years ago

Děkuju všem za rady! Už se těším na svůj první svár :)
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 10 years ago

Cheprer píše:mohu doporucit tyto

http://www.wifi-shop.cz/gm-144-stripovaci-kleste-gainmaster-_d2615.html

stripuji s nema kazdej den..... a spokojenost... zatim mam tyhle pul roku pred tim nejaky uz ani nevim jaky..... neco podobny tem mullerum.. mozna asi i ony.... ale tyhle co mam ted jsou uplne bozi, nic se neuvolnuje... seridil jsem imbusem a vse beha jak ma...

to jsou ty kleste co jsem na ne nedal odkaz :D
0 x