Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dokumentace Optických sítí

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Voju
Příspěvky: 51
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Dokumentace Optických sítí

Příspěvekod Voju » 10 years ago

Zdravím,
v současné době řeším to, že máme položeno několik optických sítí, kde je větší množství volných vláken. Neřešil tu již někdo někdy nějakou smysluplnou dokumentaci optiky ? Tím myslím optimálně zakreslení optických kabelů, míst kde jsou svary (+co je na co navařeno), nějaké záznam o změřených útlumech atp ? Nějaká aplikace, co by jste doporučili ?
V současné chvíli řeším ukončených 72 vláken v jednom racku a odtamtud do malého sídliště změť kabelů, spojek, svarů atp... do budoucna bych rád touto metodou i pokračoval, plánujeme do jednoho racku dotáhnout kolem 500 vláken a procházet pokaždé půlku města, abych zjsitil jaké vlákno kam vede a kam až je provařeno se mi nechce.
Předem díky za reference a vaše tipy, osobně bych to zatím řešil ve Wordu + sem tam nějaká malá grafika pro znázornění, ale nerad bych znovu objevoval kolo, pokud tu již někdo nějak "jede" :-)

Díky
0 x
Michal Vojáček, CC INTERNET s.r.o.

montykh
Příspěvky: 88
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod montykh » 10 years ago

Pokud na to něco rozumného existuje, šup sem s tím...
0 x

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 10 years ago

rozumných programů existuje hromada, ale jejich ceny začínají na 200 000 :) a pokračují až k milionu. Takové už umí moc pěkné věci :). Někdo to dělá v excelu, já osobně jsem zvolil autocad, ale ani ten už nestačí na rozlehlejší optické sítě. Bohužel zatím jsem o ničem free co by bylo použitelné neslyšel.
0 x
Halamíček Jakub

Voju
Příspěvky: 51
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Voju » 10 years ago

Tak samozřejmě že radši, než aby jsme zacálovali stupidních 200 000,- za program, tak si to budu malovat v ruce a ukládat do šanonů :D.
AutoCAD - nějaká spešl utilita, nebo jenom prostě čisté malování čárek a pak jim upravuješ vlastnosti ? mohl by jsi, prosím, nahodit nějaký screen jak to pak vypadá ? Nedokážu si to s AutoCAD možnostmi představit...
0 x
Michal Vojáček, CC INTERNET s.r.o.

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

Zato autocad je sleva sama když začíná na 100 000,- :-D

jinak se to resi i tady viewtopic.php?f=19&t=11464
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 10 years ago

Máme rozjetou evidenci nad Qgisem, potřebuje to ještě doladit, takže vážní zájemci prosím PM, ať můžu zvážit přidělení kapacit. Eviduje chráničky, vlákna, splittery, počítá útlum trasy a zobrazuje provaření spojek.
Naposledy upravil(a) cz_ranger dne 18 Nov 2013 09:42, celkem upraveno 1 x.
0 x

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 10 years ago

Lite verze autocadu stojí +/- 30 000 a stačí to bohatě. Screen pošlu
0 x
Halamíček Jakub

Voju
Příspěvky: 51
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Voju » 10 years ago

cz_ranger píše:Máme rozjetou evidenci nad Qgisem, potřebuje to ještě doladit, takže vážní zájemci prosím PM, ať můžu zvážit přidělení kapacit. Eviduje chráničky, vlákna, splittery, počítá útlum trasy a zobrazuje provaření spojek.

Byla by nějaká grafická Ochutnávka ? Koukal jsem na aplikaci a vypadá poměrně zajímavě, ale přijde mi to příliš složité na "obyčejné malování kudy co kam". Případně jaká je orientační doba pro zakreslení nějakého kabelu ?

halamicek píše:Lite verze autocadu stojí +/- 30 000 a stačí to bohatě. Screen pošlu

Na screen se těším :). Máte nějakou starší verzi Cadu, nebo jde mít jenom tu nejnovější ? Nemám zrovna nejnovější počítač a když přijdu za šéfem že chci 36 000,- na CAD a dalších 10 000,- na upgrade počítače, pochybuji o tom, že nezůstanu na mspaint :)
0 x
Michal Vojáček, CC INTERNET s.r.o.


Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

Voju píše:
halamicek píše:Lite verze autocadu stojí +/- 30 000 a stačí to bohatě. Screen pošlu

Na screen se těším :). Máte nějakou starší verzi Cadu, nebo jde mít jenom tu nejnovější ? Nemám zrovna nejnovější počítač a když přijdu za šéfem že chci 36 000,- na CAD a dalších 10 000,- na upgrade počítače, pochybuji o tom, že nezůstanu na mspaint :)


A zkusil jsi to ?!
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Voju
Příspěvky: 51
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Voju » 10 years ago

stepan.benes píše:
Voju píše:
halamicek píše:Lite verze autocadu stojí +/- 30 000 a stačí to bohatě. Screen pošlu

Na screen se těším :). Máte nějakou starší verzi Cadu, nebo jde mít jenom tu nejnovější ? Nemám zrovna nejnovější počítač a když přijdu za šéfem že chci 36 000,- na CAD a dalších 10 000,- na upgrade počítače, pochybuji o tom, že nezůstanu na mspaint :)

A zkusil jsi to ?!
Samozřejmě že ne, jinak bych se tu o tom ani nezmiňoval ;). Chci přecijenom nejdřív vidět nějakou práci, co se v tom dá udělat a jakým způsobem, než to začnu řešit z reálné finanční stránky. Ono je sice pěkné "Ano, jde to, děláme to", ale už jsem na fóru dost často tuto větu četl a výsledky pak nebyly nikterak valné. Pokud s tím bude stejné sraní, jako s nějakým Excelem, nevidím pak důvod, proč kupovat licenci CADu...

marcincak_RFE píše:http://www.3ds.com/products-services/draftsight - free 2D CAD

Možná že je Free, ale nepovedlo se mi v něm nastavit měřítka, přichytávání k rastru vodicích linek a ani seskupovat přímky do jednoho objektu. Chci taky zakreslit do budoucna i trubky do katastrálních map atp a co jsem prolézal web, tak by měl mít DraftSigh omezení velikosti souboru kolem 150Kb. To je žalostně málo na nějaké rozlehlejší sídlišťátko...
0 x
Michal Vojáček, CC INTERNET s.r.o.

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 10 years ago

0 x

Voju
Příspěvky: 51
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Voju » 10 years ago

Radek Úlehla píše:Byť to není nejsilnější nástroj, tak na hrubou evidenci a pro plán provařování to stačí

http://www.cybermole.cz/forum/Vl%C3%A1knov%C3%BD%20pl%C3%A1n%20dle%20TIA%20EAI-598%20FTTH.jpg
http://www.cybermole.cz/forum/Vl%C3%A1knov%C3%BD%20pl%C3%A1n%20FTTB.jpg


Ikdyž to není nic extra silného, je to přesně to, co potřebuji :-). Kudy je kabel taženej mi je jedno, na to máme doumentaci z projektů, ale jednotlivý vlákna v tom nejsou. Můžu poprosit o název programu, abych si jo vygooglil ? :)
Děkuji
0 x
Michal Vojáček, CC INTERNET s.r.o.

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

Tohle by mohlo jít celkem dobře malovat třeba i pomocí Dia: http://dia-installer.de/
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 10 years ago

Voju píše:Ikdyž to není nic extra silného, je to přesně to, co potřebuji :-). Kudy je kabel taženej mi je jedno, na to máme doumentaci z projektů, ale jednotlivý vlákna v tom nejsou. Můžu poprosit o název programu, abych si jo vygooglil ? :)
Děkuji


Jsem tu dnes celý den, stačí se zastavit, sedím v Žatci.
0 x