Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPforum 2011 Luhačovice

Informace o pořádaných akcích a setkáních uživatelů.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Re: Obecná diskuse ke konferenci

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

Pár nových informací ke konferenci, která bude za měsíc touto dobou v plném proudu.

1) On-line přenos, stejně jako záznam konference, NEBUDE. K tomuto rozhodnutí jsme dospěli po diskuze s několika přednášejícími, a osobně se s tím ztotožňuji. Na konferenci zazní řada informací neformálního až zákulisního charakteru. Což je stěžejní myšlenka celého setkání, a proto není žádoucí, aby za vyřčené informace byl původce zpětně konfrontován od kohokoliv, komu tím šlápne na kuří oko. Nehledě na to, že díky záznamu by účastníci taktně přešli řadu zajímavých poznatků. Zkrátka, co si na konferenci upečeme, to si tam taky sníme.

2) Velmi těžce se nám shání zástupci do IPTV battlu. Výsledkem je, že IPTV battle zrušíme, a místo něj proběhne diskuse, která také na základě této zkušenosti dostala příznačně název, Lesk a bída IPTV.

3) Dvě (zatím) nejmenované společnosti se budou podílet na okrajovém zajištění chodu konference. Konkrétně se jedná o traffic management internetové přípojky v Luhačovicích a alternativní napájení přítomného APčka/ček. Žádné svatostánky, žádné transparenty, žádné přednášky.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Škoda, co nepochopím tedy na konferenci, tak to mi prostě unikne. Mrzí mne tedy, že převládl tento názor zakazující pořízení nahrávky.
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

Nějaká tajná akce,.. jestlipak tam bude i nějaký "vor v zakoně" :)
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

Jakmile se k večeru namažeme, bude vor v zákoně každý druhý :-)

K záznamu konference. Na jedu stranu je to škoda, na druhou stranu, mám-li si vybrat mezi tím slyšet názory "na plnou hubu" nebo slyšet "politicky korektní diplomacii", pak si opravdu vyberu první variantu.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

Do zahájení zbývají tři týdny. Aktuální počet účastníků 98. Volných míst zbývá 22.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

Pokud by byl zájem, můžu na konferenci do Fiber lab vzít svářečku, lamačku, základní měrení útlumu. Jen bych potřeboval po dobu konference zajistit její bezpečné uložení před odcizením.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

To je dobrá zpráva, protože Mirek z Akademie vláknové optiky sice pár kusů bere, ale zájem bude jistě větší, než kolik se podaří uspokojit, takže my svářečku a OTDR bereme taky. Uložení zajistíme.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

Přidávám pár linků k Petru Márovi, jehož přednáška se bude bezpochyby řadit k těm vůbec nejzajímavějším:

http://www.mitvsehotovo.cz/2010/06/23/g ... -petr-mara
http://www.digit.cz
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

Posledních pět míst !!!
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 13 years ago

Zdeněk Švarc píše:Posledních pět míst !!!

To jsem to stihl akorat :D dneska jsem platil ...
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 13 years ago

Pokud nekdo shani levnejsi ubytovani, tak Astoria je kousek. Jinak Zdenku uz tam budu par dni predem, tak pokud budes potrebovat s necim pomoci, tak dej vedet. Rad pomuzu.

iTomB
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

já škrknu až na afterparty, pokud bude "veřejná"
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

iTomB píše:Pokud nekdo shani levnejsi ubytovani, tak Astoria je kousek. Jinak Zdenku uz tam budu par dni predem, tak pokud budes potrebovat s necim pomoci, tak dej vedet. Rad pomuzu.

iTomB


Díky za tip na úbytko. S Kryštofem přijedeme v úterý někdy kolem poledne, takže když se na Fontáně 1 ukážeš, určitě budem rádi. Musíme nachystast lokální síť, natahat prodlužky, vyzkoušet projektory atd atd.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 13 years ago

Neni problem. Ja uz tam jsem od nedele. V aute mam prodluzky, takze muzu vzit i tohle. Krystof ma na me telefon, ale i ty, kdyby nahodou.

iTomB
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

Aktualizované požadavky k labům:
Linux lab: Vlastní notebook a virtualizační prostředí VirtualBox (zdarma na http://www.virtualbox.org)
Wireless lab: Vlastní notebook a nejlépe routerboard s wireless rozhraním a RouterOS.
Fiber lab: Bez požadavků.
0 x