Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Seminář IPv6

Informace o pořádaných akcích a setkáních uživatelů.
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: Seminář IPv6

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

mám to v celé síti ... 2000+ TPLINKů a můžu svědomitě prohlásit, že to nefunguje na valné většině z nich.. takže jestli to s IPv6 myslíte vážně, tak doporučuju TPLINKy vynechat. Ideálně nasadit MIKROTIKy, ty fungují celkem ok.


Petr Bačina píše:
Vyzkoušeno na několika routerech a zatím to funguje víceméně jak píše zajdee. Například 840N si vezme náhodnou /64 z delegovaného /56 a dává jenom adresy z té /64. Zmíněné RT-N66U si vezme normálně celou /56 a buď dává zase jenom náhodnou /64, nebo můžeš zapnout DHCP-PD a posílá dál.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

OK. Díky za info ;-)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

na konferenci zaznelo, ze to nikdo jeste poradne nerozbehal na ubnt v rezimu Router s NAT.

Mate to nekdo nasazene ?

Ja jsem to dneska otestoval se starou verzi 6.1.2 a vypada to, ze to v pohode slape
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Mám ubnt cpe pppoe, routing + nat + ipv6 s PD a šlape to dobře.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

Pro ty co nemohli jsme udělali záznam workshopu, snad někomu pomůže při rozhodování či implementaci:
https://www.youtube.com/watch?v=l7tLkn-g-BA&
Naposledy upravil(a) stepan.benes dne 18 Aug 2019 09:14, celkem upraveno 1 x.
2 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

Upravil jsem ještě odkaz, ať neskáče do půlky, moje chybka, pardon.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

tak jsem to konečně dokoukal a řekl bych že dobré, pokud to každý dokouká tak je schopen kvalitně ipv6 nasadit, ten kdo má pppoe tak nemusí dělat ani adresní plán :)
jinak velmi by célé ipv6 pomohlo a urychlilo nasazení kdyby provozovatele služeb začali ipv6 upřednostnovat a zvýhodnovat, plácnu třeba kdyby ulozto dalo pro ipv6 ve free režimu vyšší rychlost než 300 KB/s a podobně :D
potom by zákazníci ipv6 více žádali u ISP, mno možná by sačila podobná kampaň jakou dělá ČT o DVB-T 2 :D jen to dostat do podvědomí zkazníků, nic víc....
ipv6 nasazujeme povině všem, smutné je ale že od takzvaných IT odborníků ve firmách a podobně často slýcháme že IPv6 vysloveně nechtějí a že ji na svém routeru vypnou....
2 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

zákazníkům, je dle mého soudu naprosto buřt, jestli to je IPv4 nebo IPv6 nebo IPv8.. chtěj internet :-) Tobě už to tak moc jedno být nemůže, protože IPv4 = peníze navíc .. a bude hůř...
1 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

Tak u nás ani nic neříkají, prostě IPv6 = disable a tím to hasne.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Myghael píše:Tak u nás ani nic neříkají, prostě IPv6 = disable a tím to hasne.


takový přístup jak již bylo řečeno na semináři je špatnej :( u nás by to znamenalo zhruba tak 3 přípojky z 1000 :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

Oni si povetsinou nerikaji ani o verejnou IPv4 adresu. Chteji mit proste pristup k Internetu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

asi tak, lidem je úplně jedno čim to komunikuje a prakticky ve světě cloudu neni potřeba ani IPv4 veřejka.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

je jim to jedno dokud google neukáže chybu "z vaší ip adresy bylo odesláno nadstandardní množství požadavků" :D
já plně souhlasím s tím že když nění u zákazníka ipv6 tak už dnes nemá plnohodnotný internet...
2 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Když se mu ukáže, zavolá ti a ty to vyřešís nebo půjde jinam...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ukáže se mu to i na solo IP adrese... bohužel tohle není argument kterej by ospravedlňoval srát se s IPv6
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků