Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Seminář IPv6

Informace o pořádaných akcích a setkáních uživatelů.
Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář IPv6

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Já teda nevím, proč se "srát s IPv6". 6ku jsme zapli, dostali jsme ji v pohodě až domů a k dalším klientům a nevšiml jsem si žádných problémů. Prostě vše funguje jak má. A provoz přes IPv6 dokonce jede ještě lépe, protože se nenatuje.
4 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

docela mi připadá úsměvné když dáte do googlu "xiaomi odpojuje se wifi" že něv několika forech někdo píšeš že se má na routeru zakázat ipv6 a potom je to prý dobré.
narazil jsem na to od asi už 3 klientů co mi too sdělili že jim to mám doma tak zařídit :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 4 years ago

zeptam se jak řešíte IPv6 firewall na UBNT když je v režimu Router. Respektivě, potřeboval bych nějak odšefovat, aby až na něj bude někdo útočit, tak aby bylo z internetu zabarikadovaný. Nebo nejlepe přistup na web a ssh rozhrani pouze z konkretních IPv4 adres.

S mikrotikem jsem si to už pořešil, tam to není problém. Navíc mám na to skript, jde to nějak i skriptem na ubnt?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Jen tak ze zvědavosti, zkoušel jste někdo v poslední době vypnout IPv4 a jen třeba na PC jenom přes IPv6? Za sebe říkám, že minimálně CZ internet na to asi není zatím připravený, nebo spíš dost webů vůbec nikam nespěchá. Velká část webů nedostupná, včetně ISPforum (teda Zdeňku, styď se :-) ), některé se načtou, ale chybí obrázky, nebo se rozpadne CSS atd.. "velké servery" jako Google, FB fungují v pořádku, Seznam taky. Některé hosting v ČR by se měly stydět, když jsou weby u nich nedostupné po v6. Pochvala wedosu, těm v6 jede jak má.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Petr Bačina píše:Jen tak ze zvědavosti, zkoušel jste někdo v poslední době vypnout IPv4 a jen třeba na PC jenom přes IPv6? Za sebe říkám, že minimálně CZ internet na to asi není zatím připravený, nebo spíš dost webů vůbec nikam nespěchá. Velká část webů nedostupná, včetně ISPforum (teda Zdeňku, styď se :-) ), některé se načtou, ale chybí obrázky, nebo se rozpadne CSS atd.. "velké servery" jako Google, FB fungují v pořádku, Seznam taky. Některé hosting v ČR by se měly stydět, když jsou weby u nich nedostupné po v6. Pochvala wedosu, těm v6 jede jak má.

Bez IPv4 to je dost nepříjemný, hodně toho chybí. Ale na druhou stranu toho neběží úplně málo.

Ne, že bych to testoval úmyslně, ale ros v7 beta + pppoe + ipv4 zlobí :)
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Petr Bačina píše:Pochvala wedosu, těm v6 jede jak má.

To bych ani neřekl. Možná něco dělám špatně, ale u mých hostingů ipv6 zapnout nejde.
wedosv6.png
wedosv6.png (4.92 KiB) Zobrazeno 2565 x
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Zvláštní, já to mám normálně zapnuté už nějakou dobu a dělal jsem to přes web. Podle fóra na jejich webu to musí momentálně dělat ručně na vyžádání. Asi jim blbne "automat".
Přílohy
wedosipv6.JPG
wedosipv6.JPG (20.39 KiB) Zobrazeno 2545 x
0 x

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 4 years ago

Wedos nové hostingy zriaďuje na novej platforme, kde IPv6 nie je dostupné resp. si o to treba požiadať.
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

tomu se není třeba divit. Většina lidí si koupí hosting a pak nasadí něco co IPv6 nepodporuje. Weby stále většinou nepodporujou IPv6 adresy třeba pro účely logování loginů atd.. kde se kontorluje i IP adresa a pak logicky musí hosting přistoupit k dodatečnému povolení.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků