Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MUM Praha, 27-28 Březen 2015 - Nové produkty

Informace o pořádaných akcích a setkáních uživatelů.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

MUM Praha, 27-28 Březen 2015 - Nové produkty

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Naposledy upravil(a) honzam dne 27 Mar 2015 08:57, celkem upraveno 1 x.
0 x

Mau Loftin
Příspěvky: 18
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Mau Loftin » 9 years ago

jen ještě bych doplnil pdf leták: http://download2.mikrotik.com/news/mum_ ... r_2015.pdf :)

A ještě bych podotknul, že je to celkem jedinečná možnost pro čechy, jak se na výstavu dostat. Naposledy zde byla před 10 lety (vůbec první byla právě v ČR), takže kdoví, kdy se sem opět zase dostane.

A rozhodně to není jen o Mikrotiku!
Dle mě byste si tuto událost neměli nechat ujít.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

Zůstáváte někdo na hotelu z pátku na sobotu?
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 9 years ago

Já jsem se teď díval na MUM 2015 v Praze, ale asi úplně nevím jak tyto konference probíhají (ještě jsem na žádné nebyl). Nepoví mi někdo jak taková konference probíhá? Vstup je volný nebo se platí 50$? Je to formou výstavy? Díky :oops:
0 x
::RouterLEGOboard::

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Nové produkty:

hAP - Poe in, POE out on port5, 650Mhz CPU
hAP ac lite -Poe in, poe out on port 5, 650Mhz CPU, 5fast ethernet, 2,4Ghz + 5Ghz
hAP ac - Poe in, poe out on port 5, 5 Gigabit ports + SFP cage, 2,4Ghz + 5Ghz
crs112-8G-4S-IN
R11e-5HacT
QRT 5 AC
SXT HG5 AC
rb3011 series - dualcore ARM CPU, 10x Gigabit, USB3, miniPCIe slot + SFP (rackmount a desktop)
DynaDish5 - new ac outdoor. 23dB dish, PTP, Gigabit eth
0 x


Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

dozijem se SXT s dvema ETH porty ? !
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

pcwifi píše:dozijem se SXT s dvema ETH porty ? !

Asi ne. Čekal jsem že představí něco jako rb750UP ale s více porty. Také nic.
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 9 years ago

Mikrotik mne zklamal s řadou hAP . LowCost je za cca 22$, je o.k. ale nemá vyveden USB konektor i když CPU má USB host. Další vylepšený typ je hAP s konečně vyvedeným USB konektorem, pasivním PoE in/PoE out, silnější zdroj a to za dvojnásobnou cenu, čekal jsem tak do 30$ ale 42$ jsem fakt nečekal. hAP ac s optikou nemá stanovenou cenu. Za 42$ si myslím,že domácnost půjde do TP-Linku.
Čekal jsem na Mikrotik s LowCost routerem s USB pro 3/4G VPN ale nejlacinější je zatím mAP-2n . Pokud se situace nezmění, je pro zákazníky co potřebují nasazovat 3G VPN spojení, lacinější variantou SOM9331 + USB 1.5A zdroj za 753,-Kč (30%lacinější) je to OpenWRT ale pro VPN není potřeba lepší Mikrotik . Na druhou stranu se nepotřebuji trápit s výběrem USB modemu, fungují genericky všechny modely. Za cenu 50ks mAP-2n dostanu minimálně 80ks SOM9331.

Jak se díváte na moje úvahy, má cenu čekat na 3. kvartál, že by cena hAP spadla na 30$ ? Raději bych viděl v terénu Mikrotik
Naposledy upravil(a) mac0112 dne 07 Apr 2015 13:45, celkem upraveno 1 x.
0 x

jarda.jezek
Příspěvky: 220
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jarda.jezek » 9 years ago

Myslím, že ceny neklesnou. Nevšiml jsem si, že by to bylo u mikrotiku zvykem. Ona totiž do hry dost vstupuje ta poslední věta, kvůli které si může dovolit být mikrotik dražší...
0 x