Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jezerka 2014 - finální verze programu

Informace o pořádaných akcích a setkáních uživatelů.
Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Jezerka 2014 - finální verze programu

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

Podrobnosti na http://forum.ispa.cz/?page_id=9

Pondělí 19. května

08:00 – 09:00 Prezence

09:00 – 09:30 Keynote Štěpán Beneš – ISP Alliance a.s.

09:30 – 10:30 IPTV a OTT služby hosté Michal Krsek – Comprimato, Sledování.TV, Tomáš Říha – Netforms a další
  • novinky v oblasti IPTV a OTT služeb
  • provoz v prostředí optických a bezdrátových sítí
  • vztah ISP vs. SP
10:30 – 10:45 přestávka na kávu
10:45 – 12:00 Kam kráčí bezdrátové sítě[/b] hosté Michal Peterka, Jakub Rejzek a další
  • novinky a očekávání WiFi
  • novinky a očekávání v ostatních pásmech
  • nová strategie správy spektra
  • LTE konkurence či ne?
12:00 – 13:00 oběd

13:00 – 15:00 Beseda s panem Jaromírem Novákem, předsedou ČTÚ
  • strategie správy spektra
  • nová legislativa
  • průzkum NGA sítí
15:00 – 15:15 přestávka na kávu

15:15 – 18:00 Služby a service provideřihosté Martin Semrád – NIX, Ondřej Filip – CZ.NIC, Michal Krsek – Comprimato, Pilný – ABAK a další
  • peeringová centra
  • konec IPv4 a nástup IPv6
  • transitní a upstream provideři
  • bezpečnost a útoky
  • MVNO zkušenosti s platformou virtuálních operátorů – IPEX, Quadruple
  • cloud
18:00 – 19:00 večeře

19:00 – 21:00 Akademie vláknové optiky


Úterý 20.května

09:00 – 12:00 Optické sítě hosté Pavel Eliáš – Raycom, Zděnek Smrž ml. – Teta, Radek Úlehla – GrapeSC a další
  • je čas na FTTH?
  • aktivní nebo pasivní?
  • SW pro evidenci optických sítí
  • aplikace pro optické sítě
  • legislativní změny při výstavbě z hlediska nového obč. zákoníku
  • vysokorychlostní routing
12:00 – 13:00 oběd

13:00 – 15:30 Nejen technikou živ je člověk hosté Eva Illésová a další
  • jak získat a udržet zákazníka?
  • marketing a komunikace na sociálních sítích (Eva Illésová)
  • pricing služeb – jsme na dně nebo lze jít ještě níž?
  • informační systémy pro ISP
15:30 – 15:45 přestávka na kávu

15:45 – 17:30 Nová legislativa hosté Radek Brnka – FED PRO s.r.o a další
  • nový telekomunikační zákon
  • občanský zákoník
  • změny v daňové soustavě
  • otázky
17:30 – 18:30 večeře

18:30 – 21:00 Akademie vláknové optiky
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Zatím jsem se nestihl nějak registrovat, lebo jsem nevěděl jak bude čas, abych nepromeškal akci jak loni, bude možná registrace na místě ?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

whef píše:Zatím jsem se nestihl nějak registrovat, lebo jsem nevěděl jak bude čas, abych nepromeškal akci jak loni, bude možná registrace na místě ?

Registrace jsou ještě otevřené, i když zbývá posledních pár míst. Raději se registrujte dopředu, ale v nouzi to nějak zvládnem i na místě. Nevím ale jak s hotelem a jídlem.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Oki díky za info, udělám registraci, zaplatím na místě pokud to je možné :) ubytování ani jídlo není třeba však to je od nás kousek :)
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 10 years ago

Prvně poděkování ISPA, hlavně Štěpánovi, Radkovi, Petrům, kluci opět výborná akce v pěkném prostředí s velmi milými pomocnicemi. Organizačně skvělý, pěkný obsah i forma..

Jsem toho ještě plnej a vychrstnu to bez ladu a skladu, bez ohledu, koho urazím, zvednu ze židle, naseru atd.. Prostě rychlý pohled na celou akci, sanžím se dopátrat toho, co mi teď chybělo..

Keynote - ! well done, timing fail
Debata o rozvoji IPTV - faIL
Bezdratové sítě - nízká interakce
ČTÚ - FAIL - neva eva eva eva more, snake drowsing, ztráta času, snad rozvedu až to strávím do konce, ale příště je musíe spoutat, napíchnout na kůl a vyslýchat a nepustit dokud nepodepíší doznání
Služby a service provideři - zzzzzzzzzzzz
Po večeři - nejvydatnější část konverzace a nasávání nejen alkoholu.

Optické sítě - zzzzzz (osobní absolutně zaujatej pohled :) )
Illesová - Chlapi, tohle mi nedělejte, nebo rozdávejte klapky na oči.. Poslouchat a zároveň se kochat NEUMÍM!!! Jinak Well done
Pricing - Well done
IS ISP - ?? Asi jsem to prochrápal ?
Nová legislativa - Well done

Témata byla fajn, ale vytratila se forma, díky které byly Luhačovice NEOPAKOVATELNÉ.
Prvně.. Kouzlo Luhačovic spočívalo v tom, že za "veliké" - rozuměj do té doby nevídané peníze se zvalo na něco, co zatím nikdy nikdo nikde neviděl a neabsolvoval, organizované někým, kdo se nejmenuje ani Kryštof, ani Míla (Sorry kluci) a hlavně to trvalo 3 dny.. Do té doby něco absolutně nepochopitelného pro většinu minisítí, že se o síť nebude mít kdo starat celé 3 dny.. Tohle byl výborný filtrační substrát, který odradil většinu obyčejných čumilů a dal dohromady Hipstery, kteří prostě vycítili, že to by mohlo mít MOJO, které jsem všichni hledali.. A ono to klaplo

Další věcí byly jednoduchá, praktická témata s odborníky, na kterých bylo možné stavět v podstatě instantní workshopy , do kterých se díky nefungujícím mikrofonům a absenci "olympu" zapojovali přítomní (mikrofon je neskutečný opruz..) naprosto nevázaně (ano pivo se nosilo na sál) a všichni jsme byli na dostřel hlasivek. Ideálně 50m čtverečních prostoru, kam se vejde 30-40 lidí nasyslí se kolem workshop leadera a debatují (opravdu poslouchat to, že něco bude tak a tak za 3 roky a završit to větou: tak pravil bůh, není ono..)

Další věc: Vypnout wifiny!! Pokud někdo chce čumět do kompu, tak ať to dělá za rohem a nezabírá prostor..

Víděl bych to na přístě na cca 3-4 tematické paralelní workshopy s rámcový programem.:
Networking
Optika
Legislativa
Bezdraty
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

Insider píše:Prvně poděkování ISPA, hlavně Štěpánovi, Radkovi, Petrům, kluci opět výborná akce v pěkném prostředí s velmi milými pomocnicemi. Organizačně skvělý, pěkný obsah i forma..
Jsem toho ještě plnej a vychrstnu to bez ladu a skladu, bez ohledu, koho urazím, zvednu ze židle, naseru atd.. Prostě rychlý pohled na celou akci, sanžím se dopátrat toho, co mi teď chybělo..


Prvně dík za feedback. Také poděkuji všem kteří dorazili, vydrželi poctivě dva dny dřepět "na zadnici" a poslouchat (což je svým způsobem obdivuhodný výkon), ještě víc poděkuji těm, kteří se zapojili jakkoli aktivně do diskuzí a také samozřejmě hostům a kolegům/kolegyním, kteří nám s organizací pomohli.

Pár poznánek:
- keynote, timing fail - bohužel nerozumím ?
- diskuze z ČTÚ podle mě nebyla zbytečná, ale měla jeden zásadní efekt. Nebudu ho psát naplno, ale jen naznačím a těm bystřejším to dojde - ty se na to díváš z pozice člověka, pro kterého je jednání s tímto úřadem denní chleba. Tady si mohli všichni zkusit ... a víc neřeknu už ani slovo.
- optické sítě - musíš holt začít vyrábět optický komponenty :)
- Eva Illésová - ok příště raději seženu nějakou ježibabu, nebo rozdám neprůhledný pytlíky
- IS ISP jsme bohužel nestihli, těch témat bylo víc (data retention, vymáhání pohledávek, cloud), jako moderátor jsem usoudil, že probíhající téma prostě bylo zajímavější, či důležitější a sebral jsem čas. V tomhle případě to přebila diskuze o marketingu a pricingu, kde se skvěla rozjela diskuze z auditoria. Moje odpovědnost. Zrovna u tohohle si myslím, že to až tak nevadí, protože trh je celkem známej a každý výrobce SW vám rád ten svůj předvede, zapůjčí, atd ...

Atmosféru Luhačovic podle mě nejde zopakovat, byly prostě první a je to stejné jako s prvním sexem. Často stojí za starou bačkoru, ale přesto se na něj nezapomíná a je to zažitek, kterej si (pokud netrpíte Alzheimerem) pamatujete na smrtelný posteli. Navíc tohle byla první konference, co jsem pořádal.
Už teď začínám přemýšlet, co vylepšit a nápadů je dost. Necháme je chvíli kvasit a pak se na ně vrhneme ...
P.S. za fail v podobě posledního jídla v podobě brokolice se omlouvám, na výběru to bylo napsáno jako pikantní zelenina s bramborákem. Doteď netuším, co je na brokolici se sejrem pikantního !!! Ale můžem zkusit požádat EU o grant na výzkum pikantnosti sejra s brokolicí. Brr, never more.
P.P.S. Pivo v tomhle hotelu bohužel netočili, jen sladkou vodu jménem Budvar, přesto sis ji na sál mohl přinést.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 10 years ago

Prvně dík za feedback. Také poděkuji všem kteří dorazili, vydrželi poctivě dva dny dřepět "na zadnici" a poslouchat (což je svým způsobem obdivuhodný výkon), ještě víc poděkuji těm, kteří se zapojili jakkoli aktivně do diskuzí a také samozřejmě hostům a kolegům/kolegyním, kteří nám s organizací pomohli.

Pár poznánek:
- keynote, timing fail - bohužel nerozumím ?
Insider píše:Byl tam pokud se nemýlím cca půlhodinový skluz se začátkem akce

- diskuze z ČTÚ podle mě nebyla zbytečná, ale měla jeden zásadní efekt. Nebudu ho psát naplno, ale jen naznačím a těm bystřejším to dojde - ty se na to díváš z pozice člověka, pro kterého je jednání s tímto úřadem denní chleba. Tady si mohli všichni zkusit ... a víc neřeknu už ani slovo.
Insider píše:flexibilitu úřadu ? 8) Ale jo, ale čím dál o tom přemýšlím, tim víc vidím detailů na tom hrnci plném nás ISP, hrnci vlažné vody na sporáku, pod kterým se zatápí

- optické sítě - musíš holt začít vyrábět optický komponenty :)
Insider píše:No comment, přeskočíme pár řádu a můžeme do toho

- Eva Illésová - ok příště raději seženu nějakou ježibabu, nebo rozdám neprůhledný pytlíky
Insider píše:No to né, ale kdyby nemluvila tak rychle... A to podium taky bylo nějaké nízké.

- IS ISP jsme bohužel nestihli, těch témat bylo víc (data retention, vymáhání pohledávek, cloud), jako moderátor jsem usoudil, že probíhající téma prostě bylo zajímavější, či důležitější a sebral jsem čas. V tomhle případě to přebila diskuze o marketingu a pricingu, kde se skvěla rozjela diskuze z auditoria. Moje odpovědnost. Zrovna u tohohle si myslím, že to až tak nevadí, protože trh je celkem známej a každý výrobce SW vám rád ten svůj předvede, zapůjčí, atd ...
Insider píše:Čert to vem, já se těšil na kazík show


Atmosféru Luhačovic podle mě nejde zopakovat, byly prostě první a je to stejné jako s prvním sexem. Často stojí za starou bačkoru, ale přesto se na něj nezapomíná a je to zažitek, kterej si (pokud netrpíte Alzheimerem) pamatujete na smrtelný posteli. Navíc tohle byla první konference, co jsem pořádal.
Už teď začínám přemýšlet, co vylepšit a nápadů je dost. Necháme je chvíli kvasit a pak se na ně vrhneme ...
Insider píše:Asi jo

P.S. za fail v podobě posledního jídla v podobě brokolice se omlouvám, na výběru to bylo napsáno jako pikantní zelenina s bramborákem. Doteď netuším, co je na brokolici se sejrem pikantního !!! Ale můžem zkusit požádat EU o grant na výzkum pikantnosti sejra s brokolicí. Brr, never more.
Insider píše:A zrovna u toho jsem si říkal, jestli někomu nezbyt lístek :)

P.P.S. Pivo v tomhle hotelu bohužel netočili, jen sladkou vodu jménem Budvar, přesto sis ji na sál mohl přinést.
Insider píše:A chodit pro něj na recepci byl vopruz
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

Insider píše:Prvně dík za feedback. Také poděkuji všem kteří dorazili, vydrželi poctivě dva dny dřepět "na zadnici" a poslouchat (což je svým způsobem obdivuhodný výkon), ještě víc poděkuji těm, kteří se zapojili jakkoli aktivně do diskuzí a také samozřejmě hostům a kolegům/kolegyním, kteří nám s organizací pomohli.

Pár poznánek:
- keynote, timing fail - bohužel nerozumím ?
Insider píše:Byl tam pokud se nemýlím cca půlhodinový skluz se začátkem akce



Aha, ten byl "úmyslný", dost lidí dorazilo později a nechtěli jsme začínat před poloprázdným sálem.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 10 years ago

Taky bychom se rádi připojili se zpětnou vazbou...

Bylo to naše první fórum a bylo to super.
1) Organizačně myslím zvládnuto opravdu dobře - ona to asi není žádná prdel takovou akci ukočírovat
2) Témat by se mohlo probírat stovky a obsáhnout vše ve dvou dnech je nemožné, takže za nás opět perfektní v tom, že se probrala alespoň většina z toho nejaktuálnějšího
3) Jsem rád, že jsme mezi ISPčky poznali super lidi a je vidět, že ne všichni jsou ztraceni a dokáží se podělit o svoje knowhow i s mikroISP jako jsme my :-) a doufám, že se nám podaří navázat spolupráci.
4) Perfektní volba diskutérů... omlouvám se, ale nepamatuji si pořádně jména.... zástupce KPE (p. Peterka), Alcoma (p. Rejzek) - úplně perfektní rozebrání pánů z ČTU a nejen jich ;)
5) Evička byla příjemné zpestření a ještě k tomu dobře nastínila problematiku sociálních sítí - tady jsem zvědavej, kolik ISPček a jak dlouho bude facebook plnit příspěvky :lol:
6) Klukům z Profiberu díky za vysvětlení práce s OTDRkem a volbou konektorů
7) ad brokolice... no bylo to "překvapení", pak chvíli přemýšlení proč žrát brokolici, ale nakonec to nebylo zase tak špatný :-)

Bylo by toho asi hodně, takže ještě jednou za Lajsi-NET.cz díky a těšíme se na další ročník.

Bohužel neumím vyjmenovat co bylo špatně a co by se mělo pro příště změnit, takže v tomhle asi nebude můj feedback moc přínosný.
0 x