Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

"Jezerka 2014", první informace

Informace o pořádaných akcích a setkáních uživatelů.
helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Re: "Jezerka 2014", první informace

Příspěvekod helapc » 10 years ago

Nebylo by vhodnější aby svářečky dovezli a předvedli účastníci? Osobně mohu dovézt Sumitomo a nechat otestovat. Jen proslov bude strohý. "Svařuje"


iTomB píše:Zdravim hosi.

dost temat ma spojitost s optikou. Dalo by se domluvit, aby dorazili vsichni renomovani dodavatele svarecek? Napada me Fujikura, Furukava, Sumitomo, mozna Inno a Ilsintech. Mohli by sebou vzit cca 1-2 modely + splice-on konektory. Mohly by jsme se na to mrknout na jednom miste na vsechny svarecky najednou.

iTomB
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 10 years ago

hlavně né obchodníky a jejich nalévárny - toto musíte mít, jinak nebudete úspěšní, apod…

myšlenka že by svářečky dovezli sami účastníci a OBJEKTIVNĚ poreferovali je zajímavá
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

helapc píše:Nebylo by vhodnější aby svářečky dovezli a předvedli účastníci? Osobně mohu dovézt Sumitomo a nechat otestovat. Jen proslov bude strohý. "Svařuje"


iTomB píše:Zdravim hosi.

dost temat ma spojitost s optikou. Dalo by se domluvit, aby dorazili vsichni renomovani dodavatele svarecek? Napada me Fujikura, Furukava, Sumitomo, mozna Inno a Ilsintech. Mohli by sebou vzit cca 1-2 modely + splice-on konektory. Mohly by jsme se na to mrknout na jednom miste na vsechny svarecky najednou.

iTomB


O tomhle jsme už uvažovali, pokud nebude zrovna v totálním zápřahu přivezeme Fujikuru 70S
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

douby píše:hlavně né obchodníky a jejich nalévárny - toto musíte mít, jinak nebudete úspěšní, apod…

myšlenka že by svářečky dovezli sami účastníci a OBJEKTIVNĚ poreferovali je zajímavá


nebojte - nebudou, alespoň ne ti klasičtí. Snažíme se najít lidi, kteří rozumějí svému oboru a mají co říct. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že každý někde pracuje ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

A když už jsme u toho, začněme u optiky. Do panelové diskuze k optice sháníme lidi, kteří mají zkušenosti (a nejlépe staví nebo mají):
1) FTTH PON - GPON i EPON
2) FTTH AON
3) SW pro evidenci optických tras
4) zkušenost s aplikacemi na optických sítích (odečty energií, inteligentí řízení domácnosti či bytových domů, ...)

pokud máte z výše uvedeným zkušenost a máte zájem se panelu zůčastnit, dejte vědět, vystupující mají účast na konferenci samozřejmě zdarma.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

stepan.benes píše:4) zkušenost s aplikacemi na optických sítích (odečty energií, inteligentí řízení domácnosti či bytových domů, ...)

Tady podle mě není co řešit. Je to stejný jako u metaliky, nebo wifiny.
Ještě bych pochopil odečty energií, ale i tady to bude pouze o převodníku eth na RS232, RS485 nebo mbus.
Na řízení domácnosti je podle mě potřeba jen veřejná IP adresa a nebo otevřený port, přes který se majitel připojí na web řídícího systému.
0 x
Petr Krist

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 10 years ago

stepan.benes píše:V principu se to můžeme pokusit domluvit, ovšem nejsem si jist, zda by o to byl větší zájem a nějaký větší přínos. Svářečky jsou k dispozici na skorem každé prodejní výstavě, nebo Vám je distributoři rádi zapůjčí. Co na to ostatní ?


No nevim kolik z ISP by mohlo dovest splice-on svarecku. Nejak jsem nenasel vhodny zpusob okonektorovani kabelu, ktery konci treba v siklu.

iTomB
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 10 years ago

Podle mne je co resit, nahrava nam napriklad legislativa.
Telemetrie (povinnost evidovat spotrebu tepla a prislib pomoci ze strany ISP) muze otevrit vratka do drive zakleteho panelaku.


Kysa píše:
stepan.benes píše:4) zkušenost s aplikacemi na optických sítích (odečty energií, inteligentí řízení domácnosti či bytových domů, ...)

Tady podle mě není co řešit. Je to stejný jako u metaliky, nebo wifiny.
Ještě bych pochopil odečty energií, ale i tady to bude pouze o převodníku eth na RS232, RS485 nebo mbus.
Na řízení domácnosti je podle mě potřeba jen veřejná IP adresa a nebo otevřený port, přes který se majitel připojí na web řídícího systému.
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

To je fakt, ale ono záleží na tom, jestli ISP pouze umožní přenos dat, nebo bude data i zpracovávat a ukládat.
0 x
Petr Krist

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 10 years ago

Provedli jsme registraci přes formulář, ale nedorazilo žádné potvrzení ani nic podobného... Je to tak schválně, nebo je někde chyba? Díky
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 10 years ago

My jsme umoznili prevod dat.
Vyhodnoceni uz si dela systekm sam. Leda ze bychom do klientske zony podstrcili polozku "spotreba tepla" a ukazali grafik.
Coz neni problem.

Kysa píše:To je fakt, ale ono záleží na tom, jestli ISP pouze umožní přenos dat, nebo bude data i zpracovávat a ukládat.
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

zubodravec píše:My jsme umoznili prevod dat.
Vyhodnoceni uz si dela systekm sam. Leda ze bychom do klientske zony podstrcili polozku "spotreba tepla" a ukazali grafik.
Coz neni problem.

Kysa píše:To je fakt, ale ono záleží na tom, jestli ISP pouze umožní přenos dat, nebo bude data i zpracovávat a ukládat.

Nevíš o čem mluvíš. Ono dostat data z měřičů není až tak jednoduchý
A pokud chceš jenom umožnit přenos dat, platí to co jsem napsal výš.....
0 x
Petr Krist

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 10 years ago

Ale vim o cem pisu,
nechci nic analyzovat/dostavat data z mericu, jen mam k dispozici jiz analyzovana data, vizualizovana treba v rsware a my je chceme poskytnout pod jednim prihlasenim
ve spolecnem uctu treba s internetem, nic sloziteho. Jinymyi slovy, prekreslime si graf do naseho klientskeho portalu.

Kysa píše:
zubodravec píše:My jsme umoznili prevod dat.
Vyhodnoceni uz si dela systekm sam. Leda ze bychom do klientske zony podstrcili polozku "spotreba tepla" a ukazali grafik.
Coz neni problem.

Kysa píše:To je fakt, ale ono záleží na tom, jestli ISP pouze umožní přenos dat, nebo bude data i zpracovávat a ukládat.

Nevíš o čem mluvíš. Ono dostat data z měřičů není až tak jednoduchý
A pokud chceš jenom umožnit přenos dat, platí to co jsem napsal výš.....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

vím že ostatní konference na jezerce se nenahrávaly, bude tomu tak i u této? pár témat se mi jeví dost zajímavě, ale problém je že je to pro mě dost z ruky co se týče místa konání.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

okoun píše:vím že ostatní konference na jezerce se nenahrávaly, bude tomu tak i u této? pár témat se mi jeví dost zajímavě, ale problém je že je to pro mě dost z ruky co se týče místa konání.

Konference se nanahrávala hlavně kvůli principu "co si upečeme, to si sníme". Je to vlastně svým způsobem "interní" setkání ISP.
Návštěva není jen o diskuzích a přednáškám, ale i setkávání, neoficiálních hovorech a atmosféře. To na kameru zaznamenat ani nejde.
Navíc zajímavost diskuzí bude hlavně dána ochotou učastníků se do diskuzí zapojit !
Btw. ISPA víceméně vznikla ve vířivce hotelu Jezerka.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!