Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

VIGVAM u Kolína 29.1.2020

Informace o pořádaných akcích a setkáních uživatelů.
krystofklima
Příspěvky: 25
Registrován: 10 years ago

VIGVAM u Kolína 29.1.2020

Příspěvekod krystofklima » 4 years ago

Ahoj všichni,

vzhledem k tomu, jak se množili stížnosti, že MikroExpo Uherské Hradiště je dobrá akce, ale jen pro moraváky a taky se tam nedá večer posedět /cituji reakce z ankety - ne že bych s tím souhlasil - jezdí k nám třba každý rok deset lidí z Chebu a tři z Vranova nad Toplou - takže spíš je to skutečně mezinárodní/ tak jsem se snažil udělat i nějakou akci více v Čechách a navíc tak, aby se dalo pak večer využít místa k pokecu a posedět.

chtěl bych Vás proto už potřetí pozvat na naši akci VIGVAM do Němčic u Kolína https://vigvam.wifiprofi.cz/ - /nedaleko sjezdu D11 - pár km od hlavní železničního koridoru Praha-Morava od Kolína/ konkrétně 29.1.2020

Letošní asi největší věcí bude přednáška ČTÚ k situaci na 60GHz a s tím asi plynoucích otázek, jak se bude registroval, případně první poznatky už z probíhající registrace /to by snad mělo začít někdy 15.1.2020/
samozřejmě zde budou další velmi žádané přednášky a zajímavé výstavky od různých výrobců a distributorů značek, co používáte.

Akce je jako každý rok a jako každá moje low cost, tedy aby byla co nejpřístupnější všem a mohlo nám dorazit co nejvíce od Vás. ale samozřejmě žádné mažoretky, ohňostroje, či přelet vrtulníků nečekejte ;-)

Přijďte jako každý rok se podívat na mimořádně zajímavé témata z ISP, posedět nad dobrým jídlem /večer nás čeká ještě zimní grilovačka ;-)/ a pokecat s ostatními, případně přespat do vyčerpání kapacity ubytka.

Už se Vás všechny těším a doufám, že se v Novém roce brzy uvidíme ;-)

Kryštof Klíma.

https://mikroisp.cz
https://vigvam.wifiprofi.cz
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Malý dotaz: LAN/WIFI - když nestačí na NAT Mikrotik - CGN zařízení pro velké a rozlehlé sítě pro vysokorychlostní kapacitu =< 1Gbit
rovnítko s bolševikem je tam správně?

A jen tak mimochodem, mažoretky okolo grilu by nebyl nápad úplně od věci :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Bohužel jsem v tom termínu pryč a zrovna na tu přednášku o CGN bych se rád podívat ... budou slidy k dispozici nebo celý záznam? Obecně gigabit na CCR1036 je s prstem v nose .... pokud máte dobrou konfiguraci tak 1.8Gbps mi jedou kolem 5% CPU pro 1000 přípojek.
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

stručně i připravovanou druhou výzvu programu podpory „Vysokorychlostní internet“ OP PIK

Skutecne druhou? :-)

Jinak mi ta temata z pulky prijdou jako opakujici se jako ta na KKTS nebo Mikroexpu.

Chtelo by to i neco sveziho. Treba na tema "IPv6" mi vyhledavac v browseru nenachazi na programove strance zadne vysledky. Skoda.
0 x

krystofklima
Příspěvky: 25
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod krystofklima » 4 years ago

Dobrý večer,

děkuji za zájem všem. zkusím odpovědět na otázky. názvy přednášek nevymýšlím já, ale společnosti co přijdou, tak jestli tam mají rovnítko či bolševníček, nechávám na nich, dokud tam není svastika, tak ok ;-)

Co se týká CGN přednášky, ano bude to jistě velmi zajímavé téma, proto jsem jim vyhradil raději ještě i workshop, kde mohou více rozebrat celou věc do hodinového času. Takže směle za nimi i tam, sám se možná půjdu podívat také.

Víte všichni moc dobře za ta léta , že CPU a jeho procenta není vše, když bude celá armáda procesorů čekat na dodávky od neměřitelné propustnosti sběrnice, tak to bude také ukazovat 3% CPU ;-) to je na okraj a vůbec ne o tom, že bych zatracoval MikroTik, naopak MikroTik je pro mě vždy zatím výborným řešením. Ale ten trend opouštění na GW strojích bohužel je nepřehlédnutelný…

Jinak ano některé přednášky jsou stále stejná témata, ale zase bývají dost aktuální. ČTÚ už léta jede téma 60GHz ale měli bychom pro tu recyklaci tématu, toto téma vyřadit ?? myslím, že naopak bude letos to nejzajímavější !!! začíná registrace spojů a legální provoz, tak se k tomu něco už podesáté dozvědět, bude i tak určitě fajn a zeptat se. Ano dotační tituly z MPO už asi tolik zajímavé nebudou, to je pravda, zkusím s nimi ještě pohovořit o změně tématu.

IPv6 beru, super téma, ale nejsou lidi, co by presentovali. On nikdo na to nechce formát 20min přednášky. Loni jsme to zkusili s 60min workshopem a bylo krátké, a lidé mi říkali, že by potřebovali víc…ano to mám také v portfoliu, tomu se totiž říká školení. Rád Vás na něm také uvidím, nejbližší bude v Budějkách 19.2. celý den a i tam získáte jen základ.
MikroTik má oficiální kurs 3denní a ten bude opět až na Pradědu, chápu pro každého není jen tak obětovat 8tis a 3dny, ale v těch Budějkách je to jednodenní a sníženou cenu 1500 tak by mohlo přijít víc lidí než těch osm na podzim, kdy jsem si říkal, zda to pro nezájem nezruším ;-(

Další svěží témata vítána, budu rád za názory, potřebuji je, aby se Vám pak akce líbila, nakonec i Vy přispíváte k velikosti a kvalitě této akce i letního MikroExpa, kde navíc nyní je ještě velký prostor cokoli dopilovat a doplnit !!
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Rádoby vtipnou formou jsem se ptal na to, jestli budeme řešit NAT pro rychlosti menší než 1 Gbit. Osobně bych tipoval, že je tam špatně znaménko (gigabit snad už nikoho moc nezajímá), ale člověk nikdy neví.
krystofklima píše:Dobrý večer,

děkuji za zájem všem. zkusím odpovědět na otázky. názvy přednášek nevymýšlím já, ale společnosti co přijdou, tak jestli tam mají rovnítko či bolševníček, nechávám na nich, dokud tam není svastika, tak ok ;-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

krystofklima píše:MikroTik má oficiální kurs 3denní a ten bude opět až na Pradědu, chápu pro každého není jen tak obětovat 8tis a 3dny, ale v těch Budějkách je to jednodenní a sníženou cenu 1500 tak by mohlo přijít víc lidí než těch osm na podzim, kdy jsem si říkal, zda to pro nezájem nezruším ;-(


kolik lidí se už přihlásilo na zimní školu v ČB?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

krystofklima
Příspěvky: 25
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod krystofklima » 4 years ago

Ludvik: pro jistotu se zítra v Alternetivu přeptám, zda by nechtěli upravit srozumitelněji název přednášky, doteď jsem si i já sám myslel, že je to rovno či více než Gbit ;-)) takový detail prostě člověku asi uteče...byl by zde asi vhodnější slovní význam, který tam dám raději rovnou nyní jako rychlou opravu a poptám je na případnou změnu názvu

Hapi: no jako na podzim, zatím jen a pouze 1 ! slovy 1 účastník....zato na základy mám full stav a už se mi nevejdou, jakoby po deseti letech všichni chtěli základy. na ostatní témata je to po jednom, či dvou, ale u toho IPv6 mě právě opravdu ten nízký zájem zaráží, už jen vzhledem k nutnosti přechodu, který prostě nastane ;-)
0 x

Bach
Příspěvky: 127
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Bach » 4 years ago

IPv6 školím již několik let. Vedl jsem i zmiňovaný workshop na VIGVAMu minulý rok. Protáhl se na 1h30min a bylo to málo. 20minut je opravdu o ničem.
Jinak pro X lidí se dá o něm přednášet, základy a na co si dát pozor. Pokud chcete IPv6 nasadit, najměte si člověka, který přijede k Vám a s Vámi nasadím ve Vašem jedinečném prostředí.
2 x
Na domácí přípojku to jde. :-))) http://www.speedtest.net/result/3688392378.png