Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pravidla používání fóra

Informace týkající se provozu serveru ISPforum.cz
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Pravidla používání fóra

Příspěvekod zdenek.svarc » 12 years ago

Pravidla používání diskuzního serveru ISPforum.cz

Pokud se v moderovaný příspěvcích objevuje zkratka PPx, znamená to Porušení Pravidel x, příčemž x označuje číslo odkazovaného odstavce Pravidel.


1. Příspěvek musí musí mít vztah k ISP problematice a musí obsahovat přesně formulovaný nadpis a zařazení do správné části jednoho fóra. Pakliže je zařazení příspěvku obtížně určitelné, patří do fóra Nezařazené. Před založením nového vlákna si uživatel přes vyhledávací funkci na fóru ověří, zda-li se daná problematika již neprobírala.

2. Zvláštní hájení mají příspěvky ve fóru Začátečníci. K příspěvkům v tomto fóru přistupujeme s pochopením a respektem. Každý jsme někdy začínali.

3. Příspěvek musí být věcný a bez zlomyslných narážek, urážek a vulgarit. Pakliže na příspěvek odpovídáme ve smyslu, že se pisatel vydal špatnou cestou, jsme povinni současně uvést také návrh domnělé správné cesty. Pokud původní pisatel odpoví, že se touto cestou vydat nechce, respektujeme jeho rozhodnutí a nepolemizujeme nad ním.

4. Můžeme doporučovat kladné reference a můžeme upozorňovat na špatné reference. Nesmíme však činit účelově, za účelem komerce nebo naopak diskreditaci výrobce nebo vývojáře.

5. Fórum Bazar používáme pouze pro inzerci související se zaměřením fóra a nekomerčního charakteru. Fórum Komerční sdělení používáme pro komerční nabídky, avšak ty se mohou opakovat nejdříve jednou za kalendářní rok.
5.1 Příspěvek do Bazaru je umístěn do části Bazar KOUPĚ nebo Bazar PRODEJ.
5.2 Příspěvek je zadáván s důrazem na rychlou orientaci, proto zvolíme odpovídající nadpis inzerátu a v textu uvádíme cenu, možnost odpočtu DPH, místo předání, stav zboží, případně důvod prodeje a fotografie.
5.3 Zadavatel příspěvku je povinnen informovat o ukončení obchodu tím, že doplní slovo "UKONČENO" nebo "UKO" do nadpisu inzerátu přes editaci příspěvku.
5.5 Není dovoleno do fóra Bazar KOUPĚ nebo Bazar PRODEJ uvádět křížové nabídky (odkaz na Aukro, Sbazar, Ebay a podobně). K tomu účelu slouží společné forum Bazar ODKAZY na inzeráty na inzertních serverech.
5.6 Není-li uvedeno jinak, má se za to, že tzv. prvním zájemcem je osoba, která se vyjádří ve vlákně inzerátu, nikoliv v soukromém vzkazu.
5.7 Do Událostí lze umístit i pozvánku na jakýkoliv setkání k tématu ISP, včetně setkání komerčního.

6. Pro nahlášení závadného příspěvku využíváme ikonku vykřičníku vpravo nahoře u daného příspěvku.

7. Podpisy a Podrobnosti nastavitelné v Uživatelském panelu > Profil > Podrobnosti; Podpis.
7.1 Podpis je možné použít za splnění následujících podmínek: Obsahuje jméno a příjmení uživatele, pakliže jméno a příjmení není součást přezdívky uživatele. Podpis neobsahuje vnořené obrázky, zmínky a odkazy na komerční nebo konkurenční aktivity a informace, pro které slouží Podrobnosti v Uživatelském panelu.
7.2 Podrobnosti mohou obsahovat libovolné informace, včetně informací o komerčních aktivitách uživatele.

8. Na porušení pravidel je uživatel moderátorem upozorněn přímo ve vlákně. Příspěvky nejsou mazány ani přepisovány, pokud odpovídají slušnému chování. V případě opakovaného porušení pravidel může následovat odřeknutí přístupu na fórum.
0 x