Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DELTA spínaný zdroj s funkcí nabíječky (UPS) 24V, 155W

Napájecí zdroje a vše týkající se elektrické energie.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Re: DELTA spínaný zdroj s funkcí nabíječky (UPS) 24V, 155W

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Po půl roce? To bych si s dodavatelem vyreklamoval. Když je výpadek 10x za rok, tak o nich po 5 letech furt nevím a kapacota +- stejná a to nemají žádné epesní podmínky.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Taky že jo...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

dagus píše:Po půl roce? To bych si s dodavatelem vyreklamoval. Když je výpadek 10x za rok, tak o nich po 5 letech furt nevím a kapacota +- stejná a to nemají žádné epesní podmínky.


tzn, baterky venku, 10 vypadku za rok a po 5 letech OK jo? Na tvoje doporuceni jedu jenom delty misto MW, tak doufam ze to bude pravda :)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Pintero píše:Dnes jsem to jel znovu proměřit a odpojené akumulátory mají na svorkách +/- 12,3V což se mi zdá málo. Výpadek byl v pondělí, dnes by měly být plně nabité. Aku jsem tam i se zdrojem dával nové v 08/2019.
Dám tam jiný zdroj a baterky, tyhle vezmu do kanclu prověřit.

Asi jsem přehlédl, jakou kapacitu ta AKU mají. S tím se pak dá i nějak pracovat. Pokud je to třeba AKU 100Ah, pak se z úplného vycucnutí bude takovým zdrojem nabíjet do plna nepříjemně dlouho. Sám používám zdroje 60W a 120W, které dobíjí 0,3-0,6A s vědomím, že při těsném sousledu výpadků EONu by nemusely AKU nabít dostatečně. Naštěstí si EON dává mezi celodenními výpadky patřičnou pauzu, takže na suchu nikdy nebyly za dlouhé roky. Zase to má výhodu, že nedojde k vyvaření AKU, což je docela běžné při zdrojích s nabíjením až 10A bez teplotní kompenzace.
A kolik myslíš, že má Odstátá AKU mít? 12,3 V není zase tak moc mimo. Další věc: vem dva běžné multimetry a oba připoj na baterii. Můžou (a samozřejmě nemusí) se klidně lišit o pár desetin voltu, které ti třeba chybí ke spokojenosti. Tyto věci vyžadují opravdu kvalitní voltmetr, který se jednou za čas i kalibruje. Nic proti čínským multimetrům za 200 Kč, klidně je úspěšně používám, ale na toto se dle mého moc nehodí. mpcz, 13feb2020
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

Multimetr mám UNI-T, nestál dvě stovky, baterky jsou 2x 33Ah, výpadek byl cca hodinu nemohly se vybít....
0 x