Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nabijacka na baterky

Napájecí zdroje a vše týkající se elektrické energie.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Re: nabijacka na baterky

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

mpcz píše:No každý chce po zdroji něco jiného. U toho MANSONu je jedna funkce, kterou většina zdrojů nemá. Je to tlačítko, které vypíná a zapíná výstup. Po zapnutí zdroje je implicitně OFF. Zachrání to hodně, protože u jiných zdrojů s ním pracuje třeba kolega, nastaví si 90V na výstupu a pak to vypne. Ty pak připojíš káble, zapneš zdroj a jen se zakouří. Ne že by to bylo často, ale občas se to stát může. mpcz, 27jan2020

no to mas pravdu to presne zalezi ako to pouzivas... U nas to bude len na nabijanie takze stale bude nastavene 14,4V takze ym padom by tento zdrojik mal byt v pohode :)
ale kukal som alinu a dost ma oslovilo:
https://www.aliexpress.com/item/4000292 ... b201603_55

je to presne co som hladal ale u nas to uz clovek enkupi... asi to risknem a objednam z ciny aj ked to uz bude nejake to clo ale vazne tento kus vyzera mat presne co potrebujem dokazem regulat A a pekne ma aj funkckiu ked sa mi nebude chceit s tym hrat auto obnovennia a ked nepomoze mozem prepnut do rucneho modu co je super...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Ještě než to koupíš si to dobře promysli. Nejlépe poslouží reference od někoho, kdo zamýšlený zdroj používá ke stejnému účelu jako chceš ty. Tady u tohoto zdroje na fotce není z fotky na prvý pohled jasné, jak se nastavuje omezovač výstupního proudu na konstantní maximální hodnotu. A to je pro tvůj účel zcela zásadní věc. Také ta hodnota min. proudu v datasheetu je zajímavá a dost netypická. Já bych se do koupě tohoto zdroje (u Conrada) rozhodně nehrnul. mpcz, 28jan2020
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

mpcz píše:Ještě než to koupíš si to dobře promysli. Nejlépe poslouží reference od někoho, kdo zamýšlený zdroj používá ke stejnému účelu jako chceš ty. Tady u tohoto zdroje na fotce není z fotky na prvý pohled jasné, jak se nastavuje omezovač výstupního proudu na konstantní maximální hodnotu. A to je pro tvůj účel zcela zásadní věc. Také ta hodnota min. proudu v datasheetu je zajímavá a dost netypická. Já bych se do koupě tohoto zdroje (u Conrada) rozhodně nehrnul. mpcz, 28jan2020


ved prave to ma napadlo a asi som nsaiel vitaza a pojdem do tohoto:
https://www.aliexpress.com/item/4000342 ... 5c787c7c26

to ma presne co ja potrebujem a cena je akurat tiez v pohode a uvidime co to vydrzi...
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 4 years ago

sacnok píše:Tady s tímto zdrojem zkušenosti nikdo nemá?

https://www.aliexpress.com/item/4000282 ... 24c3eb5c58

Jo přesně ten mám já...
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

czatlantis píše:
sacnok píše:Tady s tímto zdrojem zkušenosti nikdo nemá?

https://www.aliexpress.com/item/4000282 ... 24c3eb5c58

Jo přesně ten mám já...


A jaké s tím máš zkušenosti?
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 4 years ago

Jo hele dobrý, GUI je takový všelijaký plno barviček co spolu moc nesouvisí. Ale člověk si zvykne a po chvíli se to používá dobře. Wifi vzdálenej přístup je naprosto naprd (musíš to při každým zapnutí spárovat s mobilem (a to je to normálně připojený do domácí wifi) a pak se ani jedno z toho nesmí vypnout nebo se to odpojí). Čekal jsem že to bude mít normálně webový rozhraní ale to leda prd. Přes USB se to používat dá - třeba na nějaký naprogramování posloupnosti napětí/proudu.


Jinak je to fajn - používám to na různý nabíjení všeho možnýho. Je tam výstup právě na to nabíjení baterek, kdy to sepne relátko a tím připojí baterku. Když by se vyplo napájení, tak relátko odpadne a baterka je naprosto izolovaná. Pak ju to odpojí když hodně klesne proud (hodnotu ti teď fakt neřeknu). Má to ventilátor co se rozběhne při vyšším proudu nebo vyšší teplotě. Pak je nezávislej ventilátor pro case (má vlastní plošňáček a teplotní čidlo).

Můžeš si uložit několik pamětí na napětí/proud. Jde taky nastavit jestli má zdroj naběhnout se zapnutým/vypnutým výstupem. Taky se mi líbí že když vypneš výstup, tak na displeji to ukazuje napětí - když k tomu je připojená baterka třeba (ale to už musí být připojeno do normálního výstupu a ne do toho nabíjecího)
Po vypnutí předním čudlíkem ten čudlík pomalu pohasíná a rozsvěcí se. Po zmáčknutí naběhne asi za půl sekundy. Pokud se vypne "síťovým" zezadu, tak naběhne taky pod sekundu (a bez ohledu jestli byl předním vypnutý tím předním nebo ne)


Taková sranda je že při zapnutí to umí zobrazit nějaký logo - který tam jde nahrát svoje :D Třeba kdyby to měl člověk někde ve škole tak to tam může využít :D Zobrazení loga mám vypnutý - zdroj pak nabíhá o to rychleji.
Momentálně to mám napájený z 20V DELL zdroje k notebooku, takže max výstupní napětí mám nějakých 18,5V (vstup musí být minimálně o 1V vyšší než jde nastavit výstup). Ale asi koupím ještě jeden zdroj a do toho si dám ten origo 60V zdroj. Sice napětí nad 15V potřebuju málokdy, ale občas se hodí.
0 x