Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Doporučení záložního zdroje cca. 1500 W

Napájecí zdroje a vše týkající se elektrické energie.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Doporučení záložního zdroje cca. 1500 W

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Potřeboval bych doporučit nějaký záložní zdroj 230V AC na důležitý sajt. Momentálně tam je Intex 600W (extérní baterie 2x120Ah), s kterým jsem velmi spokojený, ale výkonově jsem už na hranici jeho maximálky, a tak bych potřeboval doporučit něco výkonějšího, řekněme asi 1200 - 1500 W, ať je tam nějaká rezerva do budoucna. Co se Vám osvědčilo?
0 x

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 4 years ago

Pokud může být silnější, podívej se na :
http://voltpolska.pl/pl/glowna/24-zasilacz-awaryjny-power-sinus-3000-12v-5903111886684.html
používáme 3 ks přes 4 roky s 2x 120Ah, bez jediné závady
příp. kontakt na obchodníka :
Bartek Tschurl
bartek@voltpolska.pl

chodí s centrálou Kipor


taky máme :
https://www.ipmedia.cz/?cls=stoitem&stiid=2871

https://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2869

ve spojení s 1x 80 - 120Ah a nevíme o nich. Mají jediný problém s hlučností ventilátorů. Postupem dodány jiné, namontovány z venku pro snadnější výměnu.

chodí s centrálou Kipor, Lidl
U všech údržba 1x ročně kompresorem
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 4 years ago

Cyberpower 1500VA, už roky šlape bez problému, ale pozor má vývod na baterky 24V, takže 2 v sérii
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 4 years ago

https://www.vselektro.eu/zalozni-zdroj-1050w-sinus-mhpower/

dělají se 12 i 24V modely, různé výkony, velmi často používáno lidmi na zálohy oběhových čerpadel, ale i IT techniky a spokojenost.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Pokud chceš alespoň trochu kvalitu, tak si kup victron. Cyberpower mame 3500pro a dobrý, ale k baterce se chovat tyhle zdroje neumí. Ty co posílají kluci, to je čistokrevná Čína, pl. Za mě to třeba funguje, ale důležitej sajt bych na to nedal. I cyberpower jedeme s bypassem, aby byla jistota a core jeste s druhým bypassem s eaton ups.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Jak bylo psáno, tak pokud kvalitu a jistotu, tak Victron. Ty dáváme na důležitější body. Teď je na firmě na test taková velká škatule MHPower a žehličku to bez problému dává :grin: ale taky se bojím, že k baterce se to nebude umět chovat a tím pádem nebude mít takovou životnost.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

pcwifi píše:https://www.vselektro.eu/zalozni-zdroj-1050w-sinus-mhpower/

dělají se 12 i 24V modely, různé výkony, velmi často používáno lidmi na zálohy oběhových čerpadel, ale i IT techniky a spokojenost.


Na pár místech mám ty malé polské 300W SinusPro - sinusové měniče s uchem na přenášení. Je to u oběhovým čerpadel, u ní klasika olovo do auta 55Ah, chodí to zatím spolehlivě a to vše za pár korun. Jen se dost špatně hledá verze na 24V. Viděl ji už někdo? Dík, mpcz, 18dec2019
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

kure05 píše:Jak bylo psáno, tak pokud kvalitu a jistotu, tak Victron. Ty dáváme na důležitější body. Teď je na firmě na test taková velká škatule MHPower a žehličku to bez problému dává :grin: ale taky se bojím, že k baterce se to nebude umět chovat a tím pádem nebude mít takovou životnost.

Zdravím, už se to tu probíralo několikrát. Nevšiml jsem si ale nějakého kloudného výsledku. Jedná se o ten výraz "nebude se umět k baterce chovat", v několika verzích. Co to vlastně přesně znamená? Ty malé polské UPSky 300-500W jsou dle výrobce stavěné na AKU zaplavené i gely i AGM. Přišel někdo na to, co to přesně v jejich podání znamená, to "nevhodné chování"? Dík, mpcz, 18dec2019
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

No co máme aku na těhlech měničích, tak poměrně brzo umřou a když je potřeba při výpadku proudu aby to jelo, tak to umře, protože je mrtvá baterka. Vždy byla baterka vyvařená a bez elektrolytu, takže to musí přebíjet . . .
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

kure05 píše:No co máme aku na těhlech měničích, tak poměrně brzo umřou a když je potřeba při výpadku proudu aby to jelo, tak to umře, protože je mrtvá baterka. Vždy byla baterka vyvařená a bez elektrolytu, takže to musí přebíjet . . .

Ano, to je výsledek. ALE - proč se to děje? Není špatné připsat i konkrétní model UPS. Je zvolena (přepnuta) dobrá kombinace UPS vs. typ baterie? Pokud je AKU vyvařená, pravděpodobně je nastavené vysoké koncové napětí a to o hodně, popř. to vůbec nevypne a dobíjí vysokým proudem. Pak je tu ten fenomén velmi vysokých teplot v létě a tím i potřebě posunu koncového napětí. Pokud by se mi toto stalo, asi bych to cílevědomě řešil, což bych řekl, že není nic složitého. Měřil někdo, na jakém napětí se baterka udržuje? A jestli se vůbec dobíjení přeruší? Dík, mpcz, 18dec2019
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Máme nějaký ty měniče s UPS značky Carspa. Myslím, že 600W a 1000W verze. Většina z nich je ve sklepech, nebo tam, kde je celkem stabilní teplota celej rok a i tak je to mrtvý. Víc s tím nikdo na firmě nelaboroval. Občas to místo přepnutí na zálohu žačne jen pištět a tím to končí. Nedělám si iluze, že všechny tyhle "měniče" jsou kopie tý jiný a topologie je furt stejná a k prdu. Bohužel toho na trhu moc není. Jen drahý Imco Power a BKE. No a potom Victron, ale ten je cenově taky trošku jinde.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

No nevím, to je takový problém po připojení baterie na UPS změřit skutečné nabíjecí napětí? Je to pár minut práce a alespoň něco vím. Takto zbytečně ničím baterie a třeba za to ani baterie ani UPSka nemůže. Ještě poznámka. Je lepší tuto operaci provádět s kvalitním multimetrem. Nic proti čínskému originálu za 200,- Kč, vyhoví téměř všude, ale na toto jsem si pořídil jiný, přesný kousek. A rozdíl je poznat. Tady jde o desetiny voltu. mpcz, 18dec2019
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

co nejakej embedded power system na 48V + invertor?
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Až na nějaký AP kde je tenhle měnič pojedu, tak to můžu změřit. Mám multimetr Fluke, tak to bude snad OK :sunglasses:
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

mpcz píše:No nevím, to je takový problém po připojení baterie na UPS změřit skutečné nabíjecí napětí? Je to pár minut práce a alespoň něco vím. Takto zbytečně ničím baterie a třeba za to ani baterie ani UPSka nemůže. Ještě poznámka. Je lepší tuto operaci provádět s kvalitním multimetrem. Nic proti čínskému originálu za 200,- Kč, vyhoví téměř všude, ale na toto jsem si pořídil jiný, přesný kousek. A rozdíl je poznat. Tady jde o desetiny voltu. mpcz, 18dec2019

Nevěříš přesnosti čínského multimetru, ale budeš věřit čínské nabíječce, že se právě o ty desetiny napětí nerozjede s teplotou nebo věkem? Nebo že do baterek nepouští nějaký maras? Vždyť i ten Číňan ve fabrice na to má takový multimetr ;-)
Myslím si, že kvalitní nabíječ se může k baterkám chovat lépe, než použít pouhé CC/CV nabíjení, může mít balancer, teplotní kompenzaci, dobře vyřešené testování (v podstatě měření vn. odporu) apod.
0 x