Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PoE pro kameru

Napájecí zdroje a vše týkající se elektrické energie.
josef_novak
Příspěvky: 19
Registrován: 5 years ago

PoE pro kameru

Příspěvekod josef_novak » 4 years ago

Mám kameru Hikvision, na kterou když připojím zdroj 12V napřímo, tak kamera funguje. Chtěl bych ji napájet přes PoE, jenže když si upravím kabel (viz. obrázek), tak kamera nenaběhne, dokonce mi nefunguje ani PoE adaptér od TP-Link (používám stále ten 12V zdroj). Nemělo by být napětí přes PoE víc jak 12V? Předem dík za nakopnutí.

poe.jpg
poe.jpg (43.86 KiB) Zobrazeno 3042 x
0 x


josef_novak
Příspěvky: 19
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod josef_novak » 4 years ago

Mám pouze takový obyčejný adaptér. Nijak asi to 802-3af nenasimuluji?

poe-hik.jpg
poe-hik.jpg (44.92 KiB) Zobrazeno 2977 x
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Většina kamer přes PoE jede na 48V. Na Jack 12V. Mrkni do manuálu ať to nespálíš, ale nesetkal jsem se s kamerou, která by to měla jinak.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Kamera má PoE podle stanardu 802.3 at/af, takže musí být napájena odpovídajícím zdrojem. Při 12V napájení je teoreticky možné (i když bych se na takové řešení vykašlal) použít pasivní injector na jedné straně a extractor na druhé.
0 x

josef_novak
Příspěvky: 19
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod josef_novak » 4 years ago

Myslím, že to 802-3af neobejdu, ono si to beztak spolu nějak pokecá na základě toho protokolu. Ta kamera bude cca 5m od DVR, to radši koupím 5m dvojlinky za 40,-Kč a připojím to na ty svorky od zdroje, který tam už nyní je.
0 x

Majkl88
Příspěvky: 3
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Majkl88 » 4 years ago

A co takhle dvr s Poe?
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

josef_novak píše:Myslím, že to 802-3af neobejdu, ono si to beztak spolu nějak pokecá na základě toho protokolu. Ta kamera bude cca 5m od DVR, to radši koupím 5m dvojlinky za 40,-Kč a připojím to na ty svorky od zdroje, který tam už nyní je.

Co jsem měl HV naposledy, tak při pasivním PoE stačilo použít 48V zdroj a jela v pohodě. Takže by mělo stačit jen vyměnit zdroj (zkoušel jsem to naposledy cca před rokem a něco).
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 4 years ago

0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

rsaf píše:Kamera má PoE podle stanardu 802.3 at/af, takže musí být napájena odpovídajícím zdrojem. Při 12V napájení je teoreticky možné (i když bych se na takové řešení vykašlal) použít pasivní injector na jedné straně a extractor na druhé.


jj presne tak to tiez mam na par kamerach uz roky....Pretoze som nechcel prerabat zalohu na 48v.... Sice som cez tie pasivne poe dal radsej 24v, ale islo to aj ked tam bolo 12v a dokonca aj prisvit v noci fungoval super....
takze nevidim tam ziadny rozdiel len ten ze pri kamere ten extractor musis napchat do tej casti pri kamere :)
0 x