Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Modulární měnič DC pro CCRko R2 48V na 2x12V

Napájecí zdroje a vše týkající se elektrické energie.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Modulární měnič DC pro CCRko R2 48V na 2x12V

Příspěvekod okoun » 4 years ago

a máš u toho zapnutej ten druhej zdroj na 230V ?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

okoun píše:a máš u toho zapnutej ten druhej zdroj na 230V ?


what? jasný že mám zapojenej i ten zdroj na 230V :-) z jakýho to žere elektřinu moc v RB vidět není .. ale dal sem těch 48 jako PSU2, tak snad to maj kluci z Mikrotiku nějak ošefovaný ..i když u MKT nikdy nevíš..
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Podle mě nemají ošetřené nic a jede to ze zdroje, z kterého leze vyšší napětí. Ppokud jsou přesně nastavené tak možná částečně z obou, ale 1:1 to rozhodně nebude.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

TTcko píše:
okoun píše:a máš u toho zapnutej ten druhej zdroj na 230V ?


what? jasný že mám zapojenej i ten zdroj na 230V :-) z jakýho to žere elektřinu moc v RB vidět není .. ale dal sem těch 48 jako PSU2, tak snad to maj kluci z Mikrotiku nějak ošefovaný ..i když u MKT nikdy nevíš..


OK a ten Huawei ETP-4830 tedy dává +48V nebo -48V ?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

okoun píše:
TTcko píše:
what? jasný že mám zapojenej i ten zdroj na 230V :-) z jakýho to žere elektřinu moc v RB vidět není .. ale dal sem těch 48 jako PSU2, tak snad to maj kluci z Mikrotiku nějak ošefovaný ..i když u MKT nikdy nevíš..


OK a ten Huawei ETP-4830 tedy dává +48V nebo -48V ?


https://gpon.kou.li/_media/media/pub/etp-datasheet.pdf
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

hmm moc přehledně to tam napíšou, ale co tam vidím v těch grafech tak tam píšou Output Voltage: -53.5 Vdc takže to je snad -48V takže to je k ničemu, šlo mi o test na +48V
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

okoun píše:tak jsem zatím změřil že oba zdroje co tam jsou na 230V a převadějí na 12V mají vzájemně prpojené mínus na vástupu 12V, originální převodní ze 48V na 12V nemám
za mě já si tam zkusím nasoukat tento převodník o rozměrech 7,5x7,5x3cm https://www.abctech.cz/default.asp?cls= ... tiid=35808 protože všude počítám že CCR mají 24V....


tak jsem si koupil jeden kus ORION měniče a po vybalení zapojím na zkoušku jde to celé do zkratu bez zátěže, fajn posílám na reklamaci, přijde mi novej kus a úplně ten stejný problém, posílám na reklamaci, takže s tímto produktem už nechci mít nic společného.... myslel jsem že to bude kvalitní když to dělá VICTRON a není to zrovna nejlevnjší ale opak je pravdou :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...