Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

maximální délka UTP 1Gb s POE

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: maximální délka UTP 1Gb s POE

Příspěvekod basty » 4 years ago

asi uplne zbytecny, ale melo by to jet.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

CAT7 bych nedával, to raději optiku + třeba obyč utp na napájení, to možná vyjde levněji než 7kový kabel.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Mám jednu Arubu 365 na 120m dlouhém stíněném kabelu cat5e + 2m patch kabel, napájení ze switche HPE 2530. Běží od prvního dne na gbit a ani nezakolísala. Dodavatel má údajně vyzkoušeno i 130m.

Obyč. PC mám nejvíc na 116m cat5e UTP.

110m je se slušným kabelem sranda, vůbec bych se tím netrápil.
2 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

tak snad toto by mělo stačit https://www.abctech.cz/kabel-solarix-ca ... 12788.html


Tenhle kabel je pohodě. Jen doporučuji použít jejich originální konektory s tou kovovou packou a u antény kabel zafixovat, aby nevlál ve větru.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

díky všem za rady, pokud to vyjde hodně mi to ulehčí život :D
napíšu v lednu až to budu mít nainstalované...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Mega_sat
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Mega_sat » 4 years ago

Sidi píše:Mám jednu Arubu 365 na 120m dlouhém stíněném kabelu cat5e + 2m patch kabel, napájení ze switche HPE 2530. Běží od prvního dne na gbit a ani nezakolísala. Dodavatel má údajně vyzkoušeno i 130m.

Obyč. PC mám nejvíc na 116m cat5e UTP.

110m je se slušným kabelem sranda, vůbec bych se tím netrápil.


@Sidi to je ale poctivé standardizované PoE 802.3af/at. Takže napětí kolem 50V a díky tomu i náležitě nízký proud. Takže i malý úbytek napětí, který se navíc při takovém napětí ani moc neprojeví.
Jinak tomu může být u různých "Pasivních" PoE, které používá i Mikrotik a které mohou mít třeba i jen 12 V.
Takže by bylo vhodné uvést , co je na obou koncích přesně za zařízení.

Jinak souhlas, lepší kabel pomůže, jde primárně o průřez vodičů.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Mega_sat píše:
Sidi píše:Mám jednu Arubu 365 na 120m dlouhém stíněném kabelu cat5e + 2m patch kabel, napájení ze switche HPE 2530. Běží od prvního dne na gbit a ani nezakolísala. Dodavatel má údajně vyzkoušeno i 130m.

Obyč. PC mám nejvíc na 116m cat5e UTP.

110m je se slušným kabelem sranda, vůbec bych se tím netrápil.


@Sidi to je ale poctivé standardizované PoE 802.3af/at. Takže napětí kolem 50V a díky tomu i náležitě nízký proud. Takže i malý úbytek napětí, který se navíc při takovém napětí ani moc neprojeví.
Jinak tomu může být u různých "Pasivních" PoE, které používá i Mikrotik a které mohou mít třeba i jen 12 V.
Takže by bylo vhodné uvést , co je na obou koncích přesně za zařízení.

Jinak souhlas, lepší kabel pomůže, jde primárně o průřez vodičů.


Mikrotik má hodně velký rozsah napětí, tak stačí vybrat zdroj s napětím u horního konce rozsahu a je to. Dal bych k tomu ubnt 24V poe, to je univerzální pro vše :)
0 x