Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

pochybení lokálního poskytovatele / kompenzace

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
čákes
Příspěvky: 13
Registrován: 4 years ago

Re: pochybení lokálního poskytovatele / kompenzace

Příspěvekod čákes » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:Tady to máslo na hlavě budeš mít spíš ty. A jestli navíc načerno přeprodáváš konektivitu, tak ještě z ostudy kabát. Radši bych to na tvým místě neřešil.



Na čem svůj úsudek stavíš? Konektivitu nepřeprodávám, mám ji čistě pro své účely.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Pokud je vyžadována garance nějakých parametrů (stále stejná IP, maximální doba výpadku, ...) tak na to má být sepsána smlouva a pak je to jasné porušení smlouvy. Ale taková smlouva už není za 300/měsíc.

Pokud to bylo navěšeno na běžné domácí přípojky s tím, že "běžně se to nemění" ale nikde to nebylo smluvně ošetřeno... Bohužel dneska hodně lidí šetří (viz. CE Colo) a když se "běžné" věci změní, tak je to najednou problém - a to i když smlouva změnu nijak neomezuje, jen se s ní tak nějak nepočítá.

To, že se poskytovatel ani neomluví je věc druhá. Ale to je u větších firem běžný (ČEZ mě ztratil smlouvy, odpojil mě barák od plynu i elektřiny a moje kopie smlouvy mu byla u (_._) - vzhledem k okolnostem jsem neměl čas se s nima hádat/soudit, tak jsem zaplatil 14 000 ze svýho a musel to překousnout).
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

čákes píše:
Adolf.Shitler píše:Tady to máslo na hlavě budeš mít spíš ty. A jestli navíc načerno přeprodáváš konektivitu, tak ještě z ostudy kabát. Radši bych to na tvým místě neřešil.



Na čem svůj úsudek stavíš? Konektivitu nepřeprodávám, mám ji čistě pro své účely.

Stavím to hlavně na tom, že pokud bys ji měl skutečně jenom pro sebe, tak tě sice může nějaká změna IP naštvat, ale rozhodně ne do té míry, aby ses registroval na fóru a sáhodlouze to rozebíral (místo toho bys měl ta zařízení dávno přenastavená a šel na pivo :D ). Skutečně to vykazuje znaky přeprodeje, kde se teď na tebe sesypali ti, kterým to načerno dodáváš. No, třeba se skutečně mýlím...
2 x

čákes
Příspěvky: 13
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod čákes » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
čákes píše:
Adolf.Shitler píše:Tady to máslo na hlavě budeš mít spíš ty. A jestli navíc načerno přeprodáváš konektivitu, tak ještě z ostudy kabát. Radši bych to na tvým místě neřešil.



Na čem svůj úsudek stavíš? Konektivitu nepřeprodávám, mám ji čistě pro své účely.

Stavím to hlavně na tom, že pokud bys ji měl skutečně jenom pro sebe, tak tě sice může nějaká změna IP naštvat, ale rozhodně ne do té míry, aby ses registroval na fóru a sáhodlouze to rozebíral (místo toho bys měl ta zařízení dávno přenastavená a šel na pivo :D ). Skutečně to vykazuje znaky přeprodeje, kde se teď na tebe sesypali ti, kterým to načerno dodáváš. No, třeba se skutečně mýlím...


Mohu tě bezpečně ujistit, že tvá domněnka je mylná. Mě naštvalo to, že mi nešel 3 dny internet (10% z měsíce) a pokud bych to nezačal řešit, tak mi nejde ještě teď. Poskytovatel to má absolutně na párku a to že má od přepojení zub v grafech ho vlastně vůbec nezajímá. Stačilo by aby původní rozsahy projel nmapem a zjistil kolik má dalších lidí se statickou adresou. Vše se událo bez předchozího upozornění.

Problém se může stát. Beru výpadek HW + oprava v rozsahu 24-48h - stále v pohodě. Tohle nebyl výpadek, ale vědomý zásah do sítě, který vyústil v nedostupnost služby na x přípojkách. Čidla mám rozeseté po celém kraji, takže kromě dvoudenního výletu budu muset řešit vstupy na pozemky a další radosti. Zkusím dle rady výše požádat o vrácení IP v rámci reklamace.
0 x

korbic
Příspěvky: 59
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod korbic » 4 years ago

Možná poučení do budoucna: pro podobné aplikace použít místo IP adresy jmennou adresu. Pak bude stačit při změně IP jedna změna DNS záznamů a je opraveno i kdyby bylo tisíc čidel.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

čákes píše:
Adolf.Shitler píše:
čákes píše:

Na čem svůj úsudek stavíš? Konektivitu nepřeprodávám, mám ji čistě pro své účely.

Stavím to hlavně na tom, že pokud bys ji měl skutečně jenom pro sebe, tak tě sice může nějaká změna IP naštvat, ale rozhodně ne do té míry, aby ses registroval na fóru a sáhodlouze to rozebíral (místo toho bys měl ta zařízení dávno přenastavená a šel na pivo :D ). Skutečně to vykazuje znaky přeprodeje, kde se teď na tebe sesypali ti, kterým to načerno dodáváš. No, třeba se skutečně mýlím...


Mohu tě bezpečně ujistit, že tvá domněnka je mylná. Mě naštvalo to, že mi nešel 3 dny internet (10% z měsíce) a pokud bych to nezačal řešit, tak mi nejde ještě teď. Poskytovatel to má absolutně na párku a to že má od přepojení zub v grafech ho vlastně vůbec nezajímá. Stačilo by aby původní rozsahy projel nmapem a zjistil kolik má dalších lidí se statickou adresou. Vše se událo bez předchozího upozornění.

Problém se může stát. Beru výpadek HW + oprava v rozsahu 24-48h - stále v pohodě. Tohle nebyl výpadek, ale vědomý zásah do sítě, který vyústil v nedostupnost služby na x přípojkách. Čidla mám rozeseté po celém kraji, takže kromě dvoudenního výletu budu muset řešit vstupy na pozemky a další radosti. Zkusím dle rady výše požádat o vrácení IP v rámci reklamace.


Hodně štěstí :) Za mě, pokud na přípojce visí nějaké důležité věci pořídím si adekvátní přípojku. Pokud nemáš smlouvu kde je uvedena statická veřejka, prostě ji může změnit i 10x za den a je to úplně šumák. A že nešel internet 3 dny? Nestačilo zavolat hned v den kdy přestal jít?
1 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

čákes píše:
Adolf.Shitler píše:
čákes píše:

Na čem svůj úsudek stavíš? Konektivitu nepřeprodávám, mám ji čistě pro své účely.

Stavím to hlavně na tom, že pokud bys ji měl skutečně jenom pro sebe, tak tě sice může nějaká změna IP naštvat, ale rozhodně ne do té míry, aby ses registroval na fóru a sáhodlouze to rozebíral (místo toho bys měl ta zařízení dávno přenastavená a šel na pivo :D ). Skutečně to vykazuje znaky přeprodeje, kde se teď na tebe sesypali ti, kterým to načerno dodáváš. No, třeba se skutečně mýlím...


Mohu tě bezpečně ujistit, že tvá domněnka je mylná. Mě naštvalo to, že mi nešel 3 dny internet (10% z měsíce) a pokud bych to nezačal řešit, tak mi nejde ještě teď. Poskytovatel to má absolutně na párku a to že má od přepojení zub v grafech ho vlastně vůbec nezajímá. Stačilo by aby původní rozsahy projel nmapem a zjistil kolik má dalších lidí se statickou adresou. Vše se událo bez předchozího upozornění.

Problém se může stát. Beru výpadek HW + oprava v rozsahu 24-48h - stále v pohodě. Tohle nebyl výpadek, ale vědomý zásah do sítě, který vyústil v nedostupnost služby na x přípojkách. Čidla mám rozeseté po celém kraji, takže kromě dvoudenního výletu budu muset řešit vstupy na pozemky a další radosti. Zkusím dle rady výše požádat o vrácení IP v rámci reklamace.


Bez ohledu na ISPika - namlátit do desitek cidel po CR staticky IP adresy, ktere nejsou tvoje, misto DNS jmena, ktere tvoje je a ktere si muzes nasmerovat sam kam chces, taky neni zrovna "best practice" : )
1 x

čákes
Příspěvky: 13
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod čákes » 4 years ago

Kdyby jste četli pořádně, tak v prvním příspěvku píšu, že čidla dns nepodporují ... ale chápu tl;dr ...
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
čákes píše:
Adolf.Shitler píše:Tady to máslo na hlavě budeš mít spíš ty. A jestli navíc načerno přeprodáváš konektivitu, tak ještě z ostudy kabát. Radši bych to na tvým místě neřešil.



Na čem svůj úsudek stavíš? Konektivitu nepřeprodávám, mám ji čistě pro své účely.

Stavím to hlavně na tom, že pokud bys ji měl skutečně jenom pro sebe, tak tě sice může nějaká změna IP naštvat, ale rozhodně ne do té míry, aby ses registroval na fóru a sáhodlouze to rozebíral (místo toho bys měl ta zařízení dávno přenastavená a šel na pivo :D ). Skutečně to vykazuje znaky přeprodeje, kde se teď na tebe sesypali ti, kterým to načerno dodáváš. No, třeba se skutečně mýlím...

Taky tady to chápu, pokud má čidla pro průmyslovou regulaci, není to jednoduché změnit. Ale v tom případě je na toto myslet dopředu a případně to zakomponovat do smlouvy. Jinak pokud platí nějaky směšný poplatek, je potřeba s tím holt počítat. Je to samozřejmě chyba operátora občas se to stane jsou to lidi a zvlášť při takové velké akci jako fůze. Měl by se omluvit ale když vidím jednání větších tak tohle je proti tomu nic...
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

Pokud máš přístup do routerů, za kterými ta daná čidla jsou, můžeš situaci aspoň dočasně řešit DNATem na novou IP adresu.
1 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 4 years ago

čákes píše:Kdyby jste četli pořádně, tak v prvním příspěvku píšu, že čidla dns nepodporují ... ale chápu tl;dr ...

To ano ale toto se dělá jinak, udělá se to staticky tzn. na nějakou lokalní adresu, a na routeru se to přenatuje na veřejku.. Ale spousty lidí toto nezná. Takže pro příště :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

hmm, a víš od čeho tu jsou datový centra? domácí přípojka je domácí přípojka. To že sis na přípojce určenou pro domácnost rozjel servery a evidentně né pro soukromé účely (kdo by měl po kraji desítek čidel pro soukromé účely ?) tak trochu nikoho zajímat nebude a ještě k tomu to nemáš písemně. Co jako očekáváš?
2 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

čákes
Příspěvky: 13
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod čákes » 4 years ago

menicks píše:
čákes píše:Kdyby jste četli pořádně, tak v prvním příspěvku píšu, že čidla dns nepodporují ... ale chápu tl;dr ...

To ano ale toto se dělá jinak, udělá se to staticky tzn. na nějakou lokalní adresu, a na routeru se to přenatuje na veřejku.. Ale spousty lidí toto nezná. Takže pro příště :)

Mám trochu pocit, že jeden o koze a druhý o voze. Čidla jsou rozeseta po celém kraji, každé visí na nějaké přípojce a data z nich se sbíhají na IP routeru, ze kterého se daný port natuje na server.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

mluví správně. U čidla je router a ten upravuje dst-natem kam data poslat.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

čákes píše:
menicks píše:
čákes píše:Kdyby jste četli pořádně, tak v prvním příspěvku píšu, že čidla dns nepodporují ... ale chápu tl;dr ...

To ano ale toto se dělá jinak, udělá se to staticky tzn. na nějakou lokalní adresu, a na routeru se to přenatuje na veřejku.. Ale spousty lidí toto nezná. Takže pro příště :)

Mám trochu pocit, že jeden o koze a druhý o voze. Čidla jsou rozeseta po celém kraji, každé visí na nějaké přípojce a data z nich se sbíhají na IP routeru, ze kterého se daný port natuje na server.

Presne jak psal Hapi... :-), tvuj problem.Prihlas na jednotlive pripojky a uprav si IP.
0 x