Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

T-Mobile optika - kolísavý upload

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Re: T-Mobile optika - kolísavý upload

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Prý by mi ten internet vůbec jet neměl. Objednávka je stále nedokončená. Technik prý něco neodklikl v nějakém systému. Zmínili, že se to stane jednou za půl roku :D.
Jsem celkem vytrvalý a dnes mi 3x řekli, že za hodinu to bude už v pohodě. Během 4. hovoru mi řekli, že neví kdy to bude ok a nabídli 3GB k mobilnímu číslu, abych prý nebyl škodný :D. Data navíc jsem vyměnil za to, že slečna zítra ráno zkontroluje stav objednávky a případně zaurguje u někoho dalšího a dá mi vědět :).
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Jo a tohle je to "kouzlo" velkých operátorů. Nikdo nic neví, nemůže říct určitě kdy to bude, jak to bude a proč to tak je. Jenom smlouvu, tu jsou schopný zařídit/rozšířit/obnovit okamžitě. Na vše ostatní se musí zeptat, předat speciálnímu oddělení atd.
4 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Komedie
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Problém pravděpodobně vyřešen!
Dnes volal technik z TM, který doporučil všechno odpojit a nechat zapojený jen PC, potom resetovat router a zkusit změřit rychlost na rychlost.cz. Naměřil jsme 249/19, takže byl spokojen a 5x jsem mu musel opakovat, že je problém se službami, které normálně používám a to mě celkem štve. Teď to ještě prověřuje, prý se zase ozve.
Mezitím jsem na popud kamaráda zkusil změnit DNS servery a hle? Problém je pryč. Upload na disk se drží mezi 22-24Mbit stabilně. Upřímně jsem nevěděl, že překladač adres(asi si to představuju jako Hurvínek válku, tak mi předem promiňte mou naivitu) může způsobit takovou komplikaci.
Já jsem hlavně rád, že se to povedlo. Teď už je jenom poprosím režim bridge, vrátím Wifi modem a nechám si dát ten bez Wifi a budu, doufám, spokojený.
Díky všem za rady!
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Divný, byly jiný adresy z jinýho serveru kam se to posílalo?
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Upřímně nevím jak to zjistit :(, takhle deep tomu nerozumím. Hlavní pro mě v tuhle chvíli je, že se to vyřešilo
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Traceroute

Ve Windows : tracert


Pokud jsi ale meril upload jen na jeden server, tak to jsi fakt amater... to mohlo byt kdekoliv po trase dropovany...
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Amatér jsem, s tím se nějak extra netajím :).
Podstatné je pro mne zjistit upload na služby, které pro svoji práci využívám. Třeba teď zjišťuji, že změna DNS serverů pomohla s uploadem na Google Disk a Dropbox, ale na BaseCamp ne, tam se to pořád mrská mezi 5-8Mbit. Upřímně nevím jak to moc dál řešit. V T-Mobile mě poslali do háje s tím, že na rychlost.cz mám správné rychlosti, takže smůla. Jsem rád alespoň za ten GDisk a Drop. Cesta k Base je asi z netu nějak trnitá a nejede to jak má.
Berte mě prosím opravdu jen jako laika, který žádá o radu obec, která se v problematice vyzná a je ochotna pomoct, když vlastní ISP neshledává chybu.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Hoď jsem ten tracert https://www.youtube.com/watch?v=uWriSurYbcM Udělej třeba 3... google DNS "tracert 8.8.8.8" , pak třeba dropbox a ten basecamp ať víme kudy to jde.
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Tady jsou.
Přílohy
googledisk.PNG
googledisk.PNG (8.38 KiB) Zobrazeno 5083 x
dropbox.PNG
dropbox.PNG (14.83 KiB) Zobrazeno 5083 x
basecamp.PNG
basecamp.PNG (12.16 KiB) Zobrazeno 5083 x
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Njn tak tím je to jasné a nemáš šanci to vyřešit. Prostě omezení v peeringu s ostatními a dlouhé cesty. I když u toho Basecampu se to dá pochopit, když to jde až někam za moře. Holt máš smůlu.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Se ti nedivím ze te tdebil poslal do kytek.Udelal bych to same.
0 x

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 4 years ago

Sekce pro veřejnost/začátečníky a jebete ho tady jak malýho Jardu po překopnutí plynovodu.
2 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Je.ání vypada jinak... :-)
0 x