Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

T-Mobile optika - kolísavý upload

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

T-Mobile optika - kolísavý upload

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Dnes mi technik zprovoznil optický internet od T-Mobile. Na první pohled všechno funguje jak má. Objednal jsem rychlost 250/25, kterou, podle Speedtest.net, také mám. Problém ale přijde ve chvíli, kdy se snažím uploadovat soubory na Google Disk. Rychlost kolísá v rozmezí 5-22Mbit/s a to jak v případě přímého uploadu jednoho souboru přes webové rozhraní, ale i pokud používám aplikaci Backup and Sync. Nahrávám videosoubory o velikostech cca 300-800MB.
Zkusil jsem upload i na Dropbox a tam dochází ke kolísání mezi 18-24Mbit/s, ale není to žádná trága. V případě GDrive je to přímo horská dráha.
Přišlo mi, že dochází i k takovým malým výpadkům připojení a tak jsem zapnul ping na seznam i google a po cca 15 minutách - Sent:601, Received:569, Loss 5%. Je to na novou linku v pořádku?
Dostal jsem modem s Wifi Sagemcom 5655v2 AC. Tady jsou hodnoty z administrace - Optical Module Tx Power: 2.673 dBm; Optical Module RX Power: -22.291 dBm.
Budu to řešit samozřejmě i s T-Mobile, ale když jsem je o tom chtěl informovat už dneska, tak mi řekli, že objednávka ještě není dokončená.
Díky moc za pomoc. Třeba je chyba někde u mě, což nevím jestli se dá vyčíst z toho, co jsem napsal, ale kdybyste potřebovali doplnit jakoukoli informaci, tak jsem ready!
Btw. Jsou to prý GPON rozvody JON.CZ, které si od nich T-Mobile pronajímá? Alespoň to tvrdil technik.
Díky.
Naposledy upravil(a) PTRN dne 02 Sep 2019 19:15, celkem upraveno 1 x.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Je tam chybovost jako prase, proto to tolik lítá. Google drive je schopný pobrat stovky Mb/s prakticky bez kolísání. Reklamuj u TM, tohle je špatně i pokud to zahazuje shaper kvůli omezení rychlosti.

Edit: takhle vypadá upload 848MB souboru na Gdrive při omezení na 25Mb/s na up
que3.jpg
que3.jpg (222.04 KiB) Zobrazeno 5535 x
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Zkus třeba i ulozto apod pro jistotu, ale jistě bude něco ještě špatně. Útlum je ještě v pořádku.
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Tady jsem udělal screeny z monitoringu sítě pod Windows. V obou případech jsem uploadoval přes webové rozhraní stejný 858MB soubor. Gdrive max 8-13Mbit a hodně nestabilně, Ulozto o poznání lépe, ale čekal bych u takhle nízké rychlosti prostě stabilní "lajnu".
Všiml jsem si ale, že pokud vytížím na maximum download, tak ten se zuby nehty drží svého maxima a vůbec nekolísá.
Na infolince T-Mobile tvrdili, že zítra by měli moji přípojku vidět v systému, tak jim hned zavolám a snad to vyřeším.
Přílohy
ulozto.PNG
ulozto.PNG (36.6 KiB) Zobrazeno 5490 x
GDrive.PNG
GDrive.PNG (42.19 KiB) Zobrazeno 5490 x
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Záleží jak to mají shapovany no...
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Rozumím. A pokud jsou ty hodnoty signálu v pohodě, tak je něco na co bych se mohl já zaměřit? Abych vyloučil nějakou vlastní chybu. Třeba ta ztráta paketů při pingání mi přijde zvláštní. Předtím jsem měl UPC a tam jsem s takovými problémy nepotkával :(.

EDIT: Fakt je to zvláštní. Když pustím Speedtest.net a zvolím i jiný server v ČR mimo T-Mobile, tak naměřím 250 na 25 a podle windows monitoringu se drží upload celou dobu, tj. asi 5-8 vteřin, na číslech 25-27Mbit bez větších výkyvů.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

PTRN píše:Rozumím. A pokud jsou ty hodnoty signálu v pohodě, tak je něco na co bych se mohl já zaměřit? Abych vyloučil nějakou vlastní chybu. Třeba ta ztráta paketů při pingání mi přijde zvláštní. Předtím jsem měl UPC a tam jsem s takovými problémy nepotkával :(.

EDIT: Fakt je to zvláštní. Když pustím Speedtest.net a zvolím i jiný server v ČR mimo T-Mobile, tak naměřím 250 na 25 a podle windows monitoringu se drží upload celou dobu, tj. asi 5-8 vteřin, na číslech 25-27Mbit bez větších výkyvů.

a proc si odesel?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

PTRN píše:EDIT: Fakt je to zvláštní. Když pustím Speedtest.net a zvolím i jiný server v ČR mimo T-Mobile, tak naměřím 250 na 25 a podle windows monitoringu se drží upload celou dobu, tj. asi 5-8 vteřin, na číslech 25-27Mbit bez větších výkyvů.


Speedtest jede na víc spojení, proto to ukazuje vyšší a stabilnější rychlosti.
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Protože IČO. U T-Mobile jsem dostal nabídku na net + 2x paušál, která se mi vyplatila. Nečekal jsem, že bych se mohl na optice s takovouhle rychlostí potýkat s problémy.
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 4 years ago

Optiku od T-mobile prostě nechceš stačí se podívat na jejich prasce v příspěvku Vtipné fotografie na foru.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

je to vlastnost PON sieti.... upload KO... záleží od prípravy a plánovania siete.
1 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

OK, díky všem. Uvidím, čím mě zítra utře T-Mobile.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

midnight_man píše:je to vlastnost PON sieti.... upload KO... záleží od prípravy a plánovania siete.


Nemohu souhlasit s výše napsaným.
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

helapc píše:
midnight_man píše:je to vlastnost PON sieti.... upload KO... záleží od prípravy a plánovania siete.


Nemohu souhlasit s výše napsaným.


Taky nesouhlasim. Normalne GPON slape jak hodinky. V tvem pripade myslim, ze bud bude nejaka chybka u nich, nebo to proste shapujou specificky, aby si doma lidi nedělali servery.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

tohle je přesnej příklad jak nemá vypadat moderní přípojka k internetu..... 20Mb upload na optice :(
5 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...