Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

T-Mobile optika - kolísavý upload

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: T-Mobile optika - kolísavý upload

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Protože jsou to zabedněnci, tak prostě drží ten jejich debilní "VDSL poměr" 10:1 .... symetriku potom možná za příplatek.
1 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 7 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 4 years ago

midnight_man píše:je to vlastnost PON sieti.... upload KO... záleží od prípravy a plánovania siete.


Vlastnost špatně naprojektované pon sítě (když neumíš správně rozhodit mezi klienty splitery) a všude útlumy jak prase to pak ten upload vůbec skoro nejede :D
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

okoun píše:tohle je přesnej příklad jak nemá vypadat moderní přípojka k internetu..... 20Mb upload na optice :(

A kolko by si chcel ? Idealne 1000/1000Mbit za 100kc ze? U nas pouzivaju tiez tento box...s internetom ludia nemaju problem ale telka im moc nechodi, casto seka...cez optiku...a cez adsl ide dobre...
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Psal, že to je síť JON. Pochybuji, že by to bylo špatně navrhnutý, nebo udělaný. Učil jsem se od nich.
Používají splitrování 1:192, pokud je to i tady tak je úroveň -22 supr.
Upload chodí i se signálem -28
Naposledy upravil(a) helapc dne 02 Sep 2019 21:23, celkem upraveno 2 x.
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Ještě jsem přišel na docela zajímavou věc(alespoň pro mne). Jsem na stejný router připojen telefonem na 5GHz Wifi. Telefon ukazuje linkovací rychlost cca 300Mbit, ale i pokud jsem cca 5 metrů od routeru a to bez překážek, tak se nedostanu u speedtestu na víc jak 25Mbit/s na downloadu. Jako by to omezoval přímo ten router. Díval jsem se do administrace, která se zdá hodně zjednodušená a hlavně barevná a s obrázky spokojených rodin sledujících televizi, ale nenašel jsem tam žádná přidaná pravidla, prostě nic.
Ještě odpoledne jsem chtěl zkusmo hodit ten jejich Sagemcom do bridge módu a za něj dát svůj starší router, který ale s uroutováním rychlosti od UPC (300/20) neměl problém. Když jsem ale přepl Sagemcom do bridge módu(alespoň si to myslím) změnou Global WAN Mode na Bridge a ještě jsem povolil PPPoE Passthrough, tak Sagemcom pořád routoval, jako by tuhle změnu ignoroval. Následoval telefonát na T-Mobile, ale, jak už jsem psal, mám zatím smůlu a technikům to zatím nepředají, protože jejich systém.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Takže to kolísání je když posíláš data přes WiFi?
0 x

PTRN
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod PTRN » 4 years ago

Ne, to kolísání je po kabelu na stolním PC.
Tohle byla jen druhá zvláštnost, které jsem si všiml.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

To jsem ani nevěděl že na GPON používají ten směšný poměr 1:10. Určitě bych to reklamoval, na GPON to musí šlapat jak švýcarský hodinky. Jde i o to jak mají zařízený shaping...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

to víš, neomezený mobilní internet jim papá data jinde :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

hapi píše:to víš, neomezený mobilní internet jim papá data jinde :-D

Na uploadu? ;-)
1 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

joker píše:
hapi píše:to víš, neomezený mobilní internet jim papá data jinde :-D

Na uploadu? ;-)

to vis, samej stremer co chodi po ulici a blije moudra na internet online........
1 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

podla mna to robi ten mikrotik za tým. Ale len vec názoru...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Jak vubec to ten tm ma udelany pres jona? Co vim tak tm chce mit vlakno k zakaznikovi, coz mi zase nehraje tim zpusobem jak to jon stavi... Tim padem to maji virtualne a tam je jeste zarizeni jonu, ktery muze delat ruzny veci...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Tak co na to řekla podpora T-mobilu?
Jen pro informaci s problémem to nebude souviset ale minimální garantovaná rychlost je 1/1Mbit
Přílohy
t-mobile.jpg
t-mobile.jpg (237.38 KiB) Zobrazeno 3440 x
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ano, v tom pripade si nemas vubec na co stezovat. /solved/ :)
0 x