Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 - Je příchozí IPV6 spojení blokované?

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
slesinger
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

O2 - Je příchozí IPV6 spojení blokované?

Příspěvekod slesinger » 4 years ago

Zdravím,

rád bych se z Internetu dostal na domácí počítač s IPV6, který je v O2 VDSL síti a na kterém běží webový server. Používám VDSL modem Asus DSL-AC68U.
Nastavil jsem IPV6 Inbound Firewall Rule na tak, aby z libovolné zdrojové adresy bylo spojení na IPV6 adresu domácího počítače umožněno.
Když spojení vyzkouším pomocí http://www.ipv6scanner.com/cgi-bin/main.py,výsledek je, že port je filtrován.
Má O2 nastavenou filtraci příchozích spojení?
Jak doporučujete danou situaci řešit?

Děkuji
Šlesinger
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Vám se povedlo na tomto DSL modemu rozchodit u O2 IPv6? Teď jsem testoval ASUS DSL-AC55U a IPv6 se mi nepodařilo za žádnou cenu rozchodit, řeším to s ASUSem. Na Comtrendu vše běží dobře.
Zařízení dostala normálně veřejné IPv6, ale provoz přes to nechodil a fůra webů nefungovala...
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Já mám zapojení O2 - TP-Link (bridge) - RB Hex a IPv6 funguje bez problémů. Z práce (připojení přes O2 LTE, IPv6 přes teredo nic.cz) není problém dostat se na router, případně virtuálky za ním (vmware).

VELKÝ problém je MTU, které je potřeba snížit na základě MTU co je na PPPoE (o 20 nižší)
0 x

slesinger
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod slesinger » 4 years ago

Zkouším to už x let a nikdy to nešlo. Proto mě takpřekvapilo, jak to bylo jednoduché. V menu IPv6 jsem nastavil
Connection type: Native
Interface PPP
DHCP-PD: Enable
Model bez problémů dostal range IPv6 adres a všechna zarizeni v domácí síti taktéž. Když zadám do google "whats my ip", ukáže se IPv6 adresa (asi má přednost před IPv4) přímo domácího počítače. U IPv4 se vždy ukázala pouze adresa brány O2.
0 x

slesinger
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod slesinger » 4 years ago

@Sidi
Děkuji. Vyzkouším až budu zase v práci.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Zavolej si na O2 guru tam te take poradi.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

slesinger píše:Zkouším to už x let a nikdy to nešlo. Proto mě takpřekvapilo, jak to bylo jednoduché. V menu IPv6 jsem nastavil
Connection type: Native
Interface PPP
DHCP-PD: Enable
Model bez problémů dostal range IPv6 adres a všechna zarizeni v domácí síti taktéž. Když zadám do google "whats my ip", ukáže se IPv6 adresa (asi má přednost před IPv4) přímo domácího počítače. U IPv4 se vždy ukázala pouze adresa brány O2.

Ano, takto jsem to měl také nastavené. Dostal jsem přidělený rozsah, zařízení si adresy vzala, mojeip mi ukazovalo IPv6. Ale weby po v6 nešly a online testy IPv6 házely problémy.
Předtím jsem zkoušel Comtrend v bridge a za ním RT-AC52U B1, kde jsem měl NAT a vytočené PPPoE a to šlapalo perfektně i s IPv6...
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

JCltm píše:
slesinger píše:Zkouším to už x let a nikdy to nešlo. Proto mě takpřekvapilo, jak to bylo jednoduché. V menu IPv6 jsem nastavil
Connection type: Native
Interface PPP
DHCP-PD: Enable
Model bez problémů dostal range IPv6 adres a všechna zarizeni v domácí síti taktéž. Když zadám do google "whats my ip", ukáže se IPv6 adresa (asi má přednost před IPv4) přímo domácího počítače. U IPv4 se vždy ukázala pouze adresa brány O2.

Ano, takto jsem to měl také nastavené. Dostal jsem přidělený rozsah, zařízení si adresy vzala, mojeip mi ukazovalo IPv6. Ale weby po v6 nešly a online testy IPv6 házely problémy.
Předtím jsem zkoušel Comtrend v bridge a za ním RT-AC52U B1, kde jsem měl NAT a vytočené PPPoE a to šlapalo perfektně i s IPv6...


Přesný popis mého problému, než jsem snížil MTU :)
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Sidi píše:
JCltm píše:
slesinger píše:Zkouším to už x let a nikdy to nešlo. Proto mě takpřekvapilo, jak to bylo jednoduché. V menu IPv6 jsem nastavil
Connection type: Native
Interface PPP
DHCP-PD: Enable
Model bez problémů dostal range IPv6 adres a všechna zarizeni v domácí síti taktéž. Když zadám do google "whats my ip", ukáže se IPv6 adresa (asi má přednost před IPv4) přímo domácího počítače. U IPv4 se vždy ukázala pouze adresa brány O2.

Ano, takto jsem to měl také nastavené. Dostal jsem přidělený rozsah, zařízení si adresy vzala, mojeip mi ukazovalo IPv6. Ale weby po v6 nešly a online testy IPv6 házely problémy.
Předtím jsem zkoušel Comtrend v bridge a za ním RT-AC52U B1, kde jsem měl NAT a vytočené PPPoE a to šlapalo perfektně i s IPv6...


Přesný popis mého problému, než jsem snížil MTU :)

Díky moc, ozkouším to ;)
0 x