Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LTE pevný internet vzduchem

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
mymartin
Příspěvky: 22
Registrován: 6 years ago

LTE pevný internet vzduchem

Příspěvekod mymartin » 4 years ago

Chápu to správně že pevný internet vzduchem od naších mobilních operátoru
je omezen na jednu BTS stanici jinak v rámci jedné BTS stanice je "mobilní".
Při opuštění území které BTS pokrývá signál vypadne
a ostatní BTS v okolí odmítnou připojit mé zařízení.
Teoreticky v rámci jedné BTS stanice je internet mobilní a BTS stanice má dosah "čistě teoreticky" až 35 km*
Děkuji za vysvětlení.

*https://cs.wikipedia.org/wiki/Syst%C3%A9m_z%C3%A1kladnov%C3%BDch_stanic
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Podle mě to je bloknuté na jedno ID. Čili pouze jeden sektor...
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Ten dosah není jen teorie. Reálně jsem byl nejednou připojený na LTE BTS na vzdálenost větší než 40 km. Běžným telefonem. A fungovalo to.
0 x

mymartin
Příspěvky: 22
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod mymartin » 4 years ago

Dá se to zjistit jak je to omezené?
Podrobné specifikace nelze oficiálně dohledat.

honzam píše:Podle mě to je bloknuté na jedno ID. Čili pouze jeden sektor...
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

mymartin píše:Dá se to zjistit jak je to omezené?
Podrobné specifikace nelze oficiálně dohledat.

Dá. Buď praktický test nebo konzultace s jejich technikem, pokud na infolince mlží.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Je to loknuté přímo na konkrétní sektor, který technik při instalaci vyhodnotil jako nejlépe vhodný, proto ten název ''Pevný internet vzduchem''. To ví každá lampa co někdy o tom četla když to slavnostně spouštěli a vycházely recenze ;-)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 4 years ago

neni... v ramci rozlozeni vytizeni v oblasti muze ten modem skakat po cca i trech BTSkach v okoli, v praxi mam overeno ze mezi dvema to skace v pohode ( kdyz zdechla vzdalenejsi 1800, tak se chytl blizsi 800).
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

JCltm píše:Ten dosah není jen teorie. Reálně jsem byl nejednou připojený na LTE BTS na vzdálenost větší než 40 km. Běžným telefonem. A fungovalo to.


Jak kde, já mám v práci BTS necelý 2km daleko, signál nic moc a když ji po výpadku el. došly baterky, tak jsem sotva chytil 2G. O LTE jsem si mohl nechat jen zdát (v 10km okolí je několik dalších BTS a nic).

Jsem rád, že máme v práci starý LTE bez FUPu a bez omezení na lokaci (půjčujeme kolegům, kteří si chtějí vyzkoušet, jestli jim to doma pojede - router už projel spoustu míst :D )
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

mate niekto skusenosti s tymito dvoma antenami?


https://mikrotik.com/product/sxt_lte_kit
a
https://mikrotik.com/product/sxt_4g_kit

ktora z nic je lepsia pre pripojenie na LTE siet mobilneho operatora?
alebo ao som pozeral su rovnake a je rozdiel len vo frekvencii?
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

JCltm píše:Ten dosah není jen teorie. Reálně jsem byl nejednou připojený na LTE BTS na vzdálenost větší než 40 km. Běžným telefonem. A fungovalo to.


Můžu se zeptat jak a kde? Jakým telefonem ? Na jakou cellu a jaké pásmo?
1 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Cheprer píše:
JCltm píše:Ten dosah není jen teorie. Reálně jsem byl nejednou připojený na LTE BTS na vzdálenost větší než 40 km. Běžným telefonem. A fungovalo to.


Můžu se zeptat jak a kde? Jakým telefonem ? Na jakou cellu a jaké pásmo?


Konkrétně to byl telefon ZE500KL od ASUSu (Snapdragon 410) v pásmu 800 MHz u T-Mobile. Připojen jsem byl z vyhlídky Brand v Saském Švýcarsku nedaleko Bad Schandau na BTS v České Lípě (pamatuji si, že to byla jedna z těch, co jsou na panelácích, přesně bohužel nevím, je to už přes tři roky a log z NetMonsteru ani telefon už dávno nemám). Bylo to ještě před zavedením EU roamingu s vynuceným LTE pomocí servisního menu a s pevně zvoleným operátorem. Nevím, jak by to bylo dnes, jestli vůbec ta BTS po sharingu ještě běží.
1 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

nikto nemate skusenost s tymito dvoma antenami na LTE siet?

pedro4444 píše:mate niekto skusenosti s tymito dvoma antenami?


https://mikrotik.com/product/sxt_lte_kit
a
https://mikrotik.com/product/sxt_4g_kit

ktora z nic je lepsia pre pripojenie na LTE siet mobilneho operatora?
alebo ao som pozeral su rovnake a je rozdiel len vo frekvencii?
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

JCltm píše:
mymartin píše:Dá se to zjistit jak je to omezené?
Podrobné specifikace nelze oficiálně dohledat.

Dá. Buď praktický test nebo konzultace s jejich technikem, pokud na infolince mlží.


Na infolince nevedi nic. Jedine otestovat. U T to rozhodne nebylo na jeden sektor, mozna LAC... Slo mi to po delym krajskym meste ale nejak dukladne jsem to netestoval...

Dnes i VF zaslal nabidku na NEOMEZENY data...
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Sidi píše:Jsem rád, že máme v práci starý LTE bez FUPu a bez omezení na lokaci (půjčujeme kolegům, kteří si chtějí vyzkoušet, jestli jim to doma pojede - router už projel spoustu míst :D )


Nevim sice, co je to stary LTE bez FUPu, ale u vsech 3 operatoru si to muzes vyzkouset, proste si to po telefonu objednas a mas min 14 (T), prakticky az 28 resp. 30 dnu na vyzkouseni...

Ale jinak na infolinkach i prodejnach opu jsou laici co nerozumi vubec nicemu, kdyz jsem se ho pal, kolko pojede 3G v krajskym meste (bo nemam 4G usb stick), tvrdil ze 40 Mbit no v realu to jede 0,2 Mbit (v HSPA rezimu), podle me odebrali freq z 3g ve prospech 4g co myslite?
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

Kde je LTE 2100, tam se UMTS na 2,1 GHz orezavalo na minimum (jedna nosna, hypoteticky az 21,7 Mbps down; prakticky maji prednost hlasove hovory, takze 3G je na data vetsinou zbytecne zkouset).
2 x