Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rádiové vlny - rozhlas a WiFi

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Re: Rádiové vlny - rozhlas a WiFi

Příspěvekod hol » 4 years ago

pokud čtu dobře, napadlo tu ještě jedno podstatné - a to, že wifi komunikuje obousměrně. TV, rádio, satelit, to vše je jen o příjmu. Něco nachytáš, podle toho máš kvalitu výstupu. Ale už nic zpět neposíláš. Ono je mnohem snazší postavit jednu mega anténu a tou něco chrlit do okolí, než udělat obousměrný spoj.

K tomu zdraví. Podle toho, co jsem o tom načetl, tak asi není pochyb, že mikrovlny tkáním škodí. Držení mobilu u ucha zahřívá mozkovou tkáň podobně jako malá mikrovlnka. Dochází k nějakému poškození buněk, což ale běžně tělo opravuje. Napadlo mě, že možná dnešní uvědomělí mladí volají s mobilem před sebou a ne na uchu :)


Na druhou stranu, pokud je za něčím hodně velké průmyslové loby, těžko čekat, že někdo dá na nějaké hypotézy, když je tam dloudohodobost a nejasnost poškození. Olovnatý benzín byl jednoznačně jedovatý od samého začátku, vědělo se to a i tak vydrželo to až do devadesátých let. Naftové výpary z turbodeiselů jsou taky prokázaný karcinogen, mají také prokázaný vliv na vznik alergie a jezdí se dál. Takže nevěřím, že někdo bude řešit mikrolvny. Na to je ta škodlivost asi opravdu příliš malá a negativní dopady na zdraví jsou dlouhodobé a nejsou jednoznačně stanovitelné. Na druhou stranu se ty škody na těle sčítají (u záření zvlášť) a pak se nemůžeme divit nárustu počtů rakoviny.
1 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hele .. já bych to zjednodušil .. prostě narodit a se a žít na týhle planetě je nebezpečný .. to sou samý olovnatý benzíny, mikrovlny, popílek, co2, kyslík, zvířata, bakterie, viry, uprchlíci, teroristi, rakovina, sálam a pivo = infarkt, pořád kurwa nějakej oser. No a vůbec nejvíc nebezpečná je lidská debilita, lidi.... lidi týhle planetě škoděj úplně nejvíc...Tak mě napadá, že vlastně vůbec jako nejvíc "safe" by bylo se sem nenarodit .. to pak vůbec nemusíš řešit ..

a jak sem psal, ty vole to sluníčko, to je strašnej průser .... 98% týhle zasraný sluneční soustavy zabírá to zkurvený sluníčko, pak vylezeš ven, je tam vedro .. a lidi jsou z toho nějaký připitomělý a píšou samý debility...

P.S. dá se to řešit klimatizací .. ale někde sem četl, že ta je taky nahovno a škodí zdraví :-)
Naposledy upravil(a) TTcko dne 26 Jul 2019 12:45, celkem upraveno 1 x.
5 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

no hele tenhle názor už tu je. Existuje nějaký hnutí, co považuje pořídit si děti za sobecký a hnusný, protože vlastně život není nic příjemnýho, samý starosti, furt tě něco bolí a nakonec umřeš - a ještě to skoro celej život víš, vlastně jen čekáš, kdy to přijde a neuděláš s tím nakonec vůbec nic. Je pak naprosto jasný, že máme zakódovaný špatný věci nevidět a brát je na lehkou váhu. Aby ne, když se celej život musíme vypořádávat s tím, že to s náma nedopadne dobře.

Navíc je koule přelidněná a přesto se furt řeší pokles populace jako hroznej problém, protože nebude na důchody. Místo abychom se radovali, že se zemi a tím i nám všem trochu uleví.

Ale to už jsme fakt hodně off-topic. A rovnou říkám, že moje názory to jako že nejsoou. Jen jsem chtěl poukázat, že to co se může jednomu zdát logický a jasný, jinej považuje za zlo nebo nesmysl :). A že ne vše, co civilizace pokládá za obecnou pravdu, opravdu pravda je - krásná věta, co jsem vytvořil, že.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hol píše:no hele tenhle názor už tu je. Existuje nějaký hnutí, co považuje pořídit si děti za sobecký a hnusný, protože vlastně život není nic příjemnýho, samý starosti, furt tě něco bolí a nakonec umřeš - a ještě to skoro celej život víš, vlastně jen čekáš, kdy to přijde a neuděláš s tím nakonec vůbec nic. Je pak naprosto jasný, že máme zakódovaný špatný věci nevidět a brát je na lehkou váhu. Aby ne, když se celej život musíme vypořádávat s tím, že to s náma nedopadne dobře.

Navíc je koule přelidněná a přesto se furt řeší pokles populace jako hroznej problém, protože nebude na důchody. Místo abychom se radovali, že se zemi a tím i nám všem trochu uleví.

Ale to už jsme fakt hodně off-topic. A rovnou říkám, že moje názory to jako že nejsoou. Jen jsem chtěl poukázat, že to co se může jednomu zdát logický a jasný, jinej považuje za zlo nebo nesmysl :). A že ne vše, co civilizace pokládá za obecnou pravdu, opravdu pravda je - krásná věta, co jsem vytvořil, že.



hele na to už pár stovek/tisícovek let existuje řešení .. jmenuje se to "probuzení" .. u nás se říká "jaký si to uděláš, takový to máš"

btw: k tomu "přelidnění" .. tipni si na jak velkou plochu by se vešlo veškeré "přelidněné" lidstvo ... máš doma internet? zapátrej...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

TTcko píše:P.S. dá se to řešit klimatizací .. ale někde sem četl, že ta je taky nahovno a škodí zdraví :-)

Rozhodně! dnes jsem musel něco servisovat v neklimatizované rozvodně jen proto, že jsem měl krátký patchcord a nedosáhl mi do vedlejšího klimatizovaného velínku. To, že vedle je klima a já se peču mě dohánělo k šílenství!
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 4 years ago

Když mě někdo straší ozářením radiovými vlnami, pokusím se mu to vysvětlit dle fyzikálních zákonů. Když to nepobere, tak pomůže jedině ORGONIT!

https://www.youtube.com/results?search_query=orgonit
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

fyzika byl totiž ten debilní předmět, který tyhle lidi nebavil :-) vona je vlastně nebavila celá škola, páč nejlepší škola je přece "škola života"...
No a pak se potkáš s ženou kamaráda, zubařkou, co si kvůli elmag záření nedala zásuvky do ložnice .. zeptal sem se jí na rentgen na zoubky, jestli s tím je ok... prej v poho, páč jde za dveře..
3 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 4 years ago

jojo a to zkurvený zasraný sluníčko, nám každej den pere kilowaty, co kilowaty .. terawaty .. ba přímo tisíce terawatů ....přímo do palice .. a sama na sobě můžete vidět, co to s lidma dělá, když je ho moc jako v těchto dnech ...

A to mám brát jako jak? Jsem jen zvědavá, až Vám bude jako mne jestli dáte minimálně to co já :) Urážet by vám evidentně šlo celkem by mne zajímalo co by vyplodila na toto téma vaše matka nebo otec.
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 4 years ago

PS pouze jsem chtěla v rámci svých možností vysvětlit danou věc. Počastovat mne zhulenou blbkou umí zjevně jen ten kdo s tím má zkušenost sám u sebe.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Filipová Ludmila píše:A to mám brát jako jak? Jsem jen zvědavá, až Vám bude jako mne jestli dáte minimálně to co já :) Urážet by vám evidentně šlo celkem by mne zajímalo co by vyplodila na toto téma vaše matka nebo otec.


s humorem ... chytrý a zkušený lidi, většinou, berou svoje chyby s humorem ...

P.S. moje matka a otec nedělají s mikrovlnama, takže nemaj pražádnýho tucha co je dB nebo GHz. Tady, přesně na tomhle fóru, bych očekával, že osazenstvo má alespoň nějakou představu o tom, co ten dB je a jak se "počítá", to vůbec nemluvím o odvozených SI typu W a mW.
0 x

RacomSK
Příspěvky: 14
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RacomSK » 4 years ago

rsaf píše:
TTcko píše:P.S. dá se to řešit klimatizací .. ale někde sem četl, že ta je taky nahovno a škodí zdraví :-)

Rozhodně! dnes jsem musel něco servisovat v neklimatizované rozvodně jen proto, že jsem měl krátký patchcord a nedosáhl mi do vedlejšího klimatizovaného velínku. To, že vedle je klima a já se peču mě dohánělo k šílenství!


Staré dobré pravidlo ešte spred WiFi éry: "Čím kratší kabel si vemeš, tím víc srandy si užiješ"
0 x