Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém při zapojení kabelu do switche nebo routeru

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

Problém při zapojení kabelu do switche nebo routeru

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

Dobrý den, prosím o radu zda jste se někdo setkal s podobným problémem.ISP dotáhl kabel do bytu při zapojení přímo do PC nebo notebooku vše naprosto ok dle smlouvy. problém nastane v okamžiku zapojení do routeru nebo switche. Rychlost na downu je ok,ale upload 0-0.1 takže nepoužitelné.pingy měřím v té chvíli na 1000ce.Je jedno jestli je jedno WiFi router nebo obyč.5ti port switch. Jinak routery nebo switch jinde fungují ok. ISP se zatím k problémů nevyjádřil,ale nevím co mu na to říct pokud bude oponovat že připojením napřímo do PC je to ok.Wifi router jsem totiž od nich nechtěl a řekl jsem že si dám vlastní. Diky
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Vem si zarizeni od ispka urcite budou mit variantu bez wific rb 750 a podobne. A za to si posad wific do bridge a mas klidek. Jeden nat jeden rt na wifine to tahas pres swist a fajne.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

myslim, že by to dopadlo uplně stejne. Cokoliv co stojí v cestě je špatně.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Ať přemýšlím, jak přemýšlím ... nenapadá mě, jak by tohle mohl ISP způsobit. Ještě bych pochopil prasárnu se změnou TTL - jenže tím by ti bránil v použití routeru, ne switche. Jediné co je asi možné je vadný kabel na TX páru (ne ten od ISP, ten co si tam určitě přidáváš), nebo problém v autonegaci a následnými kolizemi a tedy šílenou chybovostí.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

Taky mě něco takového napadlo,, přehozený nějaký pár.. Je možný že sítovka v pc by si s tim poradila a switch nebo wifi router ne?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Je zbytečné se tady zabývat věštěním z křišťálové koule - je potřeba to diagnostikovat. Je ping blbě už na nejbližší skok? Neobjevují se chyby na ethernetu? Dostaneš po výměně zařízení správnou IP adresu (a na ní pak přiřazený správný kvalt)?
0 x

danno1771
Příspěvky: 48
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod danno1771 » 5 years ago

Zo skúseností viem, že väčšinou je problém v kábli, jeden poskytovateľ u nás to mal riešené tak, že v dome mal switch a do bytov priviedol iba sieťový kábel a to ani zásuvku neosadil ale nakrimpoval iba koncovku a niektorým tak blbol net (nemali čas asi a neskontrolovali či je spravená správne), takže byť tebou docvaknem koncovku ukončím to zásuvkou tak ako ti to mal spraviť poskytovateľ, kúp si kábel a prepoj zásuvku s routerom a ďalším káblom do pc a uvidíš. Niekedy tie najväčšie problémy vznikajú v tých najnákladnejších veciach.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

to je ale kravina.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

To je docela obvyklý problém.
1) Dej jiný kabel mezi router a počítač.
2) Zkontroluj všechny koncovky i od ISP, zda mají barvy v pořadí jako je na jednom z těchto obrázků: http://photos1.blogger.com/blogger/3182 ... 6a586b.gif
Když to dělá brigádník nebo tele, tak dá barvy popořadě a pak ten kabel, pokud je delší než 10m blbne. Některá síťová karta si s tím poradí lépe, jiná hůře.
3) Zkontroluj jest-li není poškozen plast kolem pinů na konektoru - dělají to nekvalitní kleště. Kontakt v routeru je pak špatný a blbne to tímhle způsobem.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

vše na mé straně ok. Jediné co nezkontroluju je konec druhý konec kabelu od ISP. ten vede do nějakého jejich zamčeného switche.. , poslal jsem žádost aT se na to přijedou podivat.Dám pak vedet. Ale jsem na 99% presvedcený že na jejich konci bude spatně kabel.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Jsem na 99% přesvědčený, že ne.
0 x

Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

Tak opraveno.., přecvaknutá koncovka na strane isp. Zatim rychlost 10/10 která tam má být tak tu to zvládne, ale kdyby se chtelo na vyšší tak se musí zkontrolovat kabel jeste nekde výše.. (nechápu ale to je jedno.)Hlavne ze to jde. Skoda ze jsem u toho nebyl. By me zajímalo presne kde problem
0 x

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

Hakic píše:Tak opraveno.., přecvaknutá koncovka na strane isp. Zatim rychlost 10/10 která tam má být tak tu to zvládne, ale kdyby se chtelo na vyšší tak se musí zkontrolovat kabel jeste nekde výše.. (nechápu ale to je jedno.)Hlavne ze to jde. Skoda ze jsem u toho nebyl. By me zajímalo presne kde problem

To mi moc smysl nedává, ale když to ispík říká :D
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

A na jaké rychlosti ti to nyní linkuje?
0 x

danno1771
Příspěvky: 48
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod danno1771 » 5 years ago

Hakic píše:Tak opraveno.., přecvaknutá koncovka na strane isp. Zatim rychlost 10/10 která tam má být tak tu to zvládne, ale kdyby se chtelo na vyšší tak se musí zkontrolovat kabel jeste nekde výše.. (nechápu ale to je jedno.)Hlavne ze to jde. Skoda ze jsem u toho nebyl. By me zajímalo presne kde problem

Neviem ako Vám tam ťahali káble, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je niektorý pár niekde prerušený, ale super že ti to aspoň ide už normálne.
0 x