Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Antény (klienti) od ISP - vysvětlení

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Antény (klienti) od ISP - vysvětlení

Příspěvekod basty » 5 years ago

Ano. Klient tam mít přístup nemá.
0 x

vincenzo
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod vincenzo » 5 years ago

Mám ještě dotaz.
Vy tady zmiňujete parabolické a sektorové antény, nevím jaké jsou ještě další?
Ale jaký je mezitím velký rozdíl, výhody...


Děkuji Vám
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

anteny se lidi podle urceni a vyzarovaciho diagramu. Bud chci spoj, tam chci mit co nejuzsi vyzarovaci lalok, tj. velkou antenu.
Pak mam sektorove, ktere pokryvaji urcity sektor. 60° 90° atd.
0 x

vincenzo
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod vincenzo » 5 years ago

basty píše:anteny se lidi podle urceni a vyzarovaciho diagramu. Bud chci spoj, tam chci mit co nejuzsi vyzarovaci lalok, tj. velkou antenu.
Pak mam sektorove, ktere pokryvaji urcity sektor. 60° 90° atd.

Takže jestli to dobře chápu, tak nejlepší je použít třeba pro přijímaní signálu parabolickou anténu a pro vysílání sektorovou?
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

To se neda tak jednoduse ric. Cim uzsi vyzarovak tim vyssi odolnost proti ruseni. Proto se dnes pouzivaji horny (trychtyre) 30,40,50 kvuli odplnosti vuci ruseni a ostrym vyzarovaku. LHGcka, nebo paraboly od jaj nebo p. Stourace. Kazdopadne cim vyssi pozadavek na konkt tim uzsi vyzarovak a nejlepe i pasmo a pak vyssi cena. Proto je tu zminka ze to je sait nejakeho garazmistra ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

jo, mlžit a mlžit...
co když tam někdo nepovoleně provozuje AP, klient o tom neví, ISP ho obkecává že je to potřeba a má zdarma místo i elektřinu pro rozšíření vlastní sítě?
Už jsem to viděl, člověk se divil, jak se o něj ISP stará a chodí k němu na servis i když jemu vše jelo...
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 5 years ago

To samé, jednoho klienta jsme taky přebrali konkurenci s tím že měl na střeše ještě omnitik pro připojení svého druhého domu který si těžce zaplatil a jak jsme to sundali tak se stávající operátor u klienta začal zajímat o to zda je v lokalitě proud a proč to vypnul.... No srandy kopec nakonec tam měl viset cca 8 lidi. O čemž on neměl ani tucha a ještě jim zaplatil AP a elektriku
0 x