Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Připojka LAN či optika Praha, Chodov, 14900, Květnového vítězství 1361/56_ Uzavřeno

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Re: Připojka LAN či optika Praha, Chodov, 14900, Květnového vítězství 1361/56_ Uzavřeno

Příspěvekod Martin63 » 7 years ago

Já nevím chlapci, ale JM-Net běhá opravdu velice kvalitně. Kluci to opravdu umí...
V Praze na Ubiquiti, (AC-Only) měříme 80/96 Mbit (zkoušeno u tety, která bydlí v Praze). Odhadem tak 400 metrů od jejich AP. Jakožto uživatele je mi naprosto jedno, že Vás milí ISPíci JM-Net přepaluje... Jen ať si přepaluje. :-) Pro mě je podstatné, že internet běhá naprosto skvěle a možná by běhal ještě lépe, nebýt Vás. Kam se se*e optika od UPC s mizerným uploadem a za nekřesťanské peníze. Případně, kam se hrabe jakýkoliv jiný Wi-Fi ISP, nebo i optický ISP za 400,- Kč měsíčně ve stejné lokalitě. Mimochodem se servisem nebyl u JM-Netu nikdy problém a dokládá to i férové hodnocení od mnoha členů na oficiálním Facebookovém profilu JM-Netu.
Naprosto malicherný rozdíl (300,- Kč na kabelu a 400,- Kč po Wi-Fi) se dá pochopit. Udržovat Wi-Fi bude přeci jen náročnější, než navěky fungující UTP a optické kabely.

I tak mi tato velmi negativní diskuze dala nějaké moudro do života. Raději podpořit neziskovku, než některé závistivé a nenažrané ISP, kteří se zde nedobře vyjadřují. Rádi budeme platit 400,- Kč měsíčně za opravdu fungující a velmi kvalitní připojení od neziskovky.
Doma (V Plzni) mám internet také od neziskovky PilsFree. Měsíční členský příspěvek 300,- Kč měsíčně a maximální spokojenost (100/100 Mbit).
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 11 Jul 2017 20:46, celkem upraveno 1 x.
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 7 years ago

Takže chcete říci, že i spolky a další jsou nenažraní ISPíci, střílíte tímto příspěvkem do vlastních řad. Zajímavé. Tak to zkuste dělat za 199 Kč potažmo 249 Kč, ale včetně DPH, placení zdravotního, sociálního atd. Ono je to jednoduché tvrzení běžte do Háje nenažraní ISPíci, ale zajímalo by mne jaká by byla cena pokud by JMNet měl začít platit jen DPH, daně, zdravotní, sociální, licence atd. atd. Za opravdovou neziskovku považuji určitě Jablonku. Za 150 Kč to dělá stejně dobře nepotřebuje vytvářet žádná sro.
Nikomu nic nezávidím naopak si myslím, že všechny tyto diskuze jsou zde protože se neskousne, že ISPík to dokáže dělat za cenu menší než neziskovka a stejně dobře.
A chování myslím, že stačil příspěvek LWQ. Jinak stále to stejné už roky. Jeden z členů se do někoho naveze a druhý to pak žehlí jak je ten JMNet báječný a skvělý a ostatní jsou ti zlí ISPíci kteří vlastně nic neumí, jsou totálně hloupí a v JMNetu tomu rozumí nejlépe. Stačí projít mnoho diskuzí kde jste měli různé dohady a je to to samé dokola.
A LWQ je mne Vás upřímně líto měla jsem možnost vyslechnout jeden rozhovor a to jak se o Vás mluvilo tak tedy dost drsný to mimochodem.
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 7 years ago

Alespoň tedy ve spolku PilsFree jsem nezaregistroval, že by šly peníze "někomu" do kapsy a to se o dění ve spolku celkem zajímám. Správcům sítě se platí za správu sítě, provedenou práci, vyjednání smlouvy, apod. Mnohdy výrazně méně, než kdyby to dělal zaměstnanec nějaké firmy. Rada spolku dělá vše pro to, aby byli uživatelé spokojení.(Pak zde máme KRK, ombudsmana, atd... Jistě to znáte). Spolek má pro mě jako uživatele spoustu výhod... Jednou ročně vždy padne nějaká výhoda pro uživatele. V minulých letech například zdarma lístky na představení do divadla, občas bál, grilování prasete, apod. Ze služeb pak sdílení dat přes DC+, HD IPTV free, veřejná IP zdarma a dle mého názoru i skvělá konektivita do zahraničí. Všechno je to veliký bonus k levnému připojení, avšak skvělému připojení do sítě internet.

Mimochodem je spousta ISP, kteří nabízí konektivitu po Wi-Fi 20 Mb/s za 550,- Kč měsíčně, nebo 13 Mbit za 350,- Kč a vždy překvapivě s mizerným uploadem. Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, najdou se i tací, kteří mají velmi férové ceny. Nicméně žádnou tak drahou neziskovku jako jsou někteří (nenažraní) ISP neznám. Naopak takto předražených ISP je spousty a to hlavně tam, kde není konkurence. Když už má JM-Net za Wi-Fi členský příspěvek 400,- Kč měsíčně, tak je to také znát na kvalitě připojení, na poslední míli k uživateli.

JablonkaNET - Na 150,- Kč to dělají jistě bravurně. I když je přímo neznám a tak nemohu posoudit... Statistiky připojení dobré. Zřejmě se sešli lidé, kteří správu sítě nedělají za odměny a členský příspěvek vystačí tak akorát na zaplacení elektrické energie, nájmu a použité technologie. (Ale kde dnes takové lidi najdete? I PilsFree, které za správu sítě platí má málo správců). Vsadil bych se ale, že někde a na něčem JablonkaNET šetří. (Má spolek kromě internetového připojení nějaké výhody? Je alespoň část uživatelů připojená přes AC-Only sektory? Platí se správcům sítě za práci a nebo to dělají jen pro radost? To jsou všechno otázky na které neznám odpověď.) Ať už se šetří na správcích, nebo na členských výhodách, tak jedno vím ale jistě... 300,- Kč je plně optimální částka pro férové uživení neziskovky. Pro uživatele z toho vzniká velmi levné a skvělé připojení k síti internet + s výhodami výše uvedenými.

Pokud nejste spokojena s aktuální situací => udělejte ze sebe neziskovku a zbavte se tak poplatků, které zmiňujete. Co Vám brání? :slight_smile: Konkrétně skoro všichni správci ze sítě PilsFree mají jiné zaměstnání a PilsFree je pro ně jako nadšenecký job s přivýdělkem, ale zároveň i jako jejich dítě, které si z vlastních sil sami postavili.
PS: I kdyby se správci JM-Netu svojí prací živili, tak za takto kvalitní služby, které svým členům poskytují nemám nic proti... Jak k tomu ale přijdete vy jakožto ISP? Radím Vám tedy: Udělejte ze sebe neziskovku, ať je to fér. Šupky-dupky. :mouse: (Jakožto uživatele mě opravdu nezajímá, že musíte platit zdravotní, sociální, DPH, apod... Zajímá mě, co vy mě můžete nabídnout. Nezlobte se, ale spolek je výhodnější, než valná většina ISP. Nezaujatý člověk to musí cítit plnými doušky). "Jaký si to uděláš, takový to máš."

Nezbývá mi, než popřát nejen Vám, ale i všem diskutujícím hezkou dobrou noc. :clock230:
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

je to sice off-topic, ale musím taky reagovat. Osobně memám nic proti sdružením/spolkům, pokud fungují alespoň cca jak popisuješ. Sice mi neni jasný, proč mezi sebe nadšence berete i normální uživatele, kteří nijak na síti neparticipují a jen využívají. Je to jako by zahrádkáři mezi sebe brali i lidi, kterým prodávají jablka a jahody za tzv. členský příspěvek každému košíček, a přitom tito lidé nemají ani zahrádku a ani nikdy nemákli do hlíny. Takto by bylo v klubu zahrádkářů půl města, "angažovaní" zahrádkáři by postupně zabrali všechny okolní pole, začali dovážet pomeranče z afriky, zřídili si výdejny na každém rohu. Všichni zelináři by zkrachovali a stát by přišel o DPH i daně z příjmu.

Takže podle mě tím popíráte celý princip spolků, jakožto skupinu sdružených nadšenců se stejným zájmem. V pilsfree jsem fungoval léta a věřte, že většinu uživatelů vůbec nezajímá výstavba sítě ani spolek a jen a prostě chtějí přípojku z pohledu cena/výkon. A to není spolek, to je komerce, kde by měl mít stát nárok na své odvody. Ale to asi nemá smysl řešit, byl by z toho jen flame.

Co mi vadí víc a s čím my máme spíš zkušenost se spolky, co jsou spolkem uvnitř, ale navenek se prezentují naprosto komerčně, mají rozdělené příspěky podle tarifů, servis za peníze a podobně. Uživatelé co nečtou smlouvu podle mě ani netuší, že jsou členy spolku, ale myslí si, že jsou připojení od normálního komerčního ISP. Využívají výhody z obou stran a spolkem jsou jen kvůli krácení daní. A to je prostě bordel.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

Martin63 píše:Jděte do háje ISPíci...

Tohle je ISPforum, do háje táhni ty.
Tomuhle fóru jsi nic nepřinesl, jsi zde zbytečný, asi tak jako v životě....
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 7 years ago

Tahle diskuze je už o ničem - Uplně stejně jsou na tom na jiných fórech živnostníci na plny uvazek a jejich protihráči tedy živnostníci co dělají po pracovní době .

Ale toto by si neměl dovolit
Martin63 píše:
Jděte do háje ISPíci...


A pokud si toto dovolí tak nemá na ISP foru co dělat.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 7 years ago

lyra píše:Tahle diskuze je už o ničem - Uplně stejně jsou na tom na jiných fórech živnostníci na plny uvazek a jejich protihráči tedy živnostníci co dělají po pracovní době .

Ale toto by si neměl dovolit
Martin63 píše:
Jděte do háje ISPíci...


A pokud si toto dovolí tak nemá na ISP foru co dělat.


Souhlasim, vzdyt ISP je v principu jakykoliv internet-service-provider - jakohokoli razeni.
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 7 years ago

Samozřejmě věta "Jděte do háje ISPíci..." byla myšlena pouze na lidi, kteří se zde naprosto nesmyslně a závistivě pouští do neziskovek. (To jsem zase píchnul vyloženě do vosího hnízda.:frowning2:)
Nyní by jsme si zde mohli přestat vylívat srdíčko a poradit s připojením v Praze, Chodově, 14900, Květnového vítězství 1361/56. Pokud již není vyřešeno. :sunglasses:

Pintero píše:
Martin63 píše:Jděte do háje ISPíci...

Tohle je ISPforum, do háje táhni ty.
Tomuhle fóru jsi nic nepřinesl, jsi zde zbytečný, asi tak jako v životě....


Znáš mě? Jak můžeš vědět, že jsem zbytečný v životě? Jen, protože jsem tomuto fóru nic nepřinesl? Kdyby měli být všichni lidé, kteří tomuto fóru nic nepřinesli tak strašně "zbyteční", jak píšeš, tak chcípneš hlady nejen ty, ale i já. Zůstali by v tvém zřejmě halucinogenním světě, na naší krásné planetě jen AP body. Asi tě něco uvnitř žere ISPíku... Že by zase ta závist? :joy:
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 29 Jun 2017 13:57, celkem upraveno 1 x.
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 7 years ago

hol píše:je to sice off-topic, ale musím taky reagovat. Osobně memám nic proti sdružením/spolkům, pokud fungují alespoň cca jak popisuješ. Sice mi neni jasný, proč mezi sebe nadšence berete i normální uživatele, kteří nijak na síti neparticipují a jen využívají. Je to jako by zahrádkáři mezi sebe brali i lidi, kterým prodávají jablka a jahody za tzv. členský příspěvek každému košíček, a přitom tito lidé nemají ani zahrádku a ani nikdy nemákli do hlíny. Takto by bylo v klubu zahrádkářů půl města, "angažovaní" zahrádkáři by postupně zabrali všechny okolní pole, začali dovážet pomeranče z afriky, zřídili si výdejny na každém rohu. Všichni zelináři by zkrachovali a stát by přišel o DPH i daně z příjmu.

Takže podle mě tím popíráte celý princip spolků, jakožto skupinu sdružených nadšenců se stejným zájmem. V pilsfree jsem fungoval léta a věřte, že většinu uživatelů vůbec nezajímá výstavba sítě ani spolek a jen a prostě chtějí přípojku z pohledu cena/výkon. A to není spolek, to je komerce, kde by měl mít stát nárok na své odvody. Ale to asi nemá smysl řešit, byl by z toho jen flame.

Co mi vadí víc a s čím my máme spíš zkušenost se spolky, co jsou spolkem uvnitř, ale navenek se prezentují naprosto komerčně, mají rozdělené příspěky podle tarifů, servis za peníze a podobně. Uživatelé co nečtou smlouvu podle mě ani netuší, že jsou členy spolku, ale myslí si, že jsou připojení od normálního komerčního ISP. Využívají výhody z obou stran a spolkem jsou jen kvůli krácení daní. A to je prostě bordel.


Některé spolky mají tarify, omezují tak rychlost a je to jistě špatně, to rozhodně nepopírám a jsem taky proti tomu. (Beru to jedině v případě, pokud třeba spolek nemá peníze na upgrade spoje a tak omezuje, aby to lidem taknějak běhalo. Ovšem trvalé omezování u spolku? Hrůza...)
Dnes je nejen v PilsFree, ale i v ostatních spolcích 90% lidí, kteří jsou naprosto bez zájmu. Každopádně je to jistě ta hlavní skupina uživatelů, která spolek finančně udržuje, aby byl oproti komerčním poskytovatelům technologicky na vyšší úrovni a také, aby pro své členy poskytoval výhody, které poskytuje. Byly peníze i na to se dále rozšiřovat a pokrývat okolní města, vesnice a i tam zajistit kvalitní přívod konektivity pro své uživatele.
PilsFree má nyní okolo 30 000 uživatelů. Kdyby jsi měl z těch 30 000 lidí vyházet všechny, kteří si ani nepřečtou, co se v síti děje za novinky... Zbylo by ti lidí do 1000 a možná i daleko méně.

Je to jako by zahrádkáři mezi sebe brali i lidi, kterým prodávají jablka a jahody za tzv. členský příspěvek každému košíček, a přitom tito lidé nemají ani zahrádku a ani nikdy nemákli do hlíny.


Díváš se na to ze špatného úhlu. Představ si, že jsme ti nadšení zahrádkáři, ale nemáme zahrady. Zatím máme jen květináče. Rádi mezi sebe přizveme "sponzory", kterým budeme dodávat květiny s hlínou a oni nás za to budou pomaloučku podporovat tak, že si těch zahrad budeme moci koupit víc a víc. Zahrady se rozrůstají a nyní pěstujeme kromě macešek i karafiáty. Naši "sponzoři", kteří se o květiny nezajímají jsou spokojení a my taky. Všichni jsme spokojení, tak o co jde? :grinning:
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 7 years ago

O takové psychopaty myslím stejně nikdo na síti nestojí :)
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

Je to jako by zahrádkáři mezi sebe brali i lidi, kterým prodávají jablka a jahody za tzv. členský příspěvek každému košíček, a přitom tito lidé nemají ani zahrádku a ani nikdy nemákli do hlíny.


Díváš se na to ze špatného úhlu. Představ si, že jsme ti nadšení zahrádkáři, ale nemáme zahrady. Zatím máme jen květináče. Rádi mezi sebe přizveme "sponzory", kterým budeme dodávat květiny s hlínou a oni nás za to budou pomaloučku podporovat tak, že si těch zahrad budeme moci koupit víc a víc. Zahrady se rozrůstají a nyní pěstujeme kromě macešek i karafiáty. Naši "sponzoři", kteří se o květiny nezajímají jsou spokojení a my taky. Všichni jsme spokojení, tak o co jde? :grinning:


Ano rekl jsi to presne. Sponzorske dary se totiz take dani. Navic cos popsal je normalni obchod, barter, bez uziti penez.To neni spolek kamo.

Takze muj uhel je ten, jak definuje nase pravo. Tvuj je ten typicky cesky tzn. zakon osulit (v tomto pripade dane a odvody), v necem si pomoct na ukor ostatnich (jednodussi legislativa) A jeste s tim pred komercmimi ISP machrovat, jak jsi na to vyzral, misto abys mlcel a mel jsi strach, ze se na celou tu habaduru se spolkama a internetem jednou prijde.
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 7 years ago

Robotvor píše:O takové psychopaty myslím stejně nikdo na síti nestojí :)

Ty možná ne, ale spousty dalších lidí ano. Přes spolek je připojeno spousta uživatelů a od komerčních poskytovatelů se k nim lidé většinou rádi přepojují.
Robotvor: Spíš se mi zdá, že o komerční poskytovatele je menší zájem. A já se ptám proč? Protože neposkytují výhody srovnatelné se spolkem. Kde je spolek, tam komerční poskytovatel většinou moc nevydělá.

Dám jeden příklad:
Vrba-Net: http://www.vrbam.cz
Lidi mají často odezvy 20 - 80 ms, download 8 - 20 Mb/s. Rádi přejdou ke spolku, který má pro ně konektivitu 70 Mb/s + jiné výhody, které se připojení netýkají. Proč by taky nepřešli, žejo? Proč bych podporoval někoho, kdo mi dává horší konektivitu, když mám hned vedle spolek, kterému to běhá líp? Co ty mi můžeš jako komerční poskytovatel oproti spolku navíc nabídnout? Jen vyšší cenu a víc nic... (Aktivní členové dělají servis mnohdy ještě mnohem rychleji, než komerční poskytovatel, takže servis asi taky nebude lepší).

Dále tu třeba máme ForWiFi, 7Dtech, Česká síť, TouškovNet apod. (u všech jmenovaných nesymetrický upload po Wi-Fi a nízká rychlost, nebo hopsající odezvy). Těm všem to běhá ve většině případech daleko hůř, než nekomerčním subjektům jako je v Plzni například BokNET a PilsFree. (Je jich víc, z hlavy teď nevím).
Proč by měl být uživatel u komerčních poskytovatelů, když spolku to téměř vždy běhá daleko lépe a navíc poskytuje svým členům různé členské výhody? Dívejme se na to z pohledu uživatele a odpusťme si již ty vaše závistivé urážky, díky.
Spojím-li: ForWiFi, 7Dtech, Česká síť, TouškovNet a Vrba-Net dohromady (v místech, kde má působnost i spolek, ať je to fér), vsadil bych se, že počtem uživatelů ani ze 40% nepřekonají PilsFree.

Si to představ ve stylu: Ve městě jsou 2 pekařství. Jedno z nich prodává dražší a méně kvalitní chleba a druhé levnější a kvalitnější chleba. Já jako zákazník půjdu logicky do toho levnějšího a ještě kvalitnějšího pekařství. :slight_smile:

Pak tu máme další várku komerčních ISP, kteří se o síť fakt starají, například PegasNet (a nic jiného mě bohužel poblíž mojí lokality nenapadá).
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 29 Jun 2017 15:13, celkem upraveno 4 x.
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 7 years ago

hol píše:
Je to jako by zahrádkáři mezi sebe brali i lidi, kterým prodávají jablka a jahody za tzv. členský příspěvek každému košíček, a přitom tito lidé nemají ani zahrádku a ani nikdy nemákli do hlíny.


Díváš se na to ze špatného úhlu. Představ si, že jsme ti nadšení zahrádkáři, ale nemáme zahrady. Zatím máme jen květináče. Rádi mezi sebe přizveme "sponzory", kterým budeme dodávat květiny s hlínou a oni nás za to budou pomaloučku podporovat tak, že si těch zahrad budeme moci koupit víc a víc. Zahrady se rozrůstají a nyní pěstujeme kromě macešek i karafiáty. Naši "sponzoři", kteří se o květiny nezajímají jsou spokojení a my taky. Všichni jsme spokojení, tak o co jde? :grinning:


Ano rekl jsi to presne. Sponzorske dary se totiz take dani. Navic cos popsal je normalni obchod, barter, bez uziti penez.To neni spolek kamo.

Takze muj uhel je ten, jak definuje nase pravo. Tvuj je ten typicky cesky tzn. zakon osulit (v tomto pripade dane a odvody), v necem si pomoct na ukor ostatnich (jednodussi legislativa) A jeste s tim pred komercmimi ISP machrovat, jak jsi na to vyzral, misto abys mlcel a mel jsi strach, ze se na celou tu habaduru se spolkama a internetem jednou prijde.


Rada nad zlato: Buď taky neziskovka. :upside_down:
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

Martin63 píše:Rada nad zlato: Buď taky neziskovka. :upside_down:

V neziskovce není železo a optika nikoho, ani správců, ani předsedů, nebo se mýlím a už jste ošulili i to?
V mé firmě je železo a optika moje a to je trochu rozdíl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 7 years ago

Pintero: Zařízení jsou majetkem sítě PilsFree. Kdyby to nebylo nikoho, tak by lidé jako vy mohli krást páč to nikoho není a "jen to tam leží". :wink:
Myslím si, že železo patří celému spolku a přímého majitele tedy nemá. Jedná se tedy o majetek sítě spolku. (Ale jsem jen a pouze uživatel. Nevím přesně, je-li tomu přesně tak).
0 x