Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Router pro pokrytí velkého domu a zahrady

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Router pro pokrytí velkého domu a zahrady

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Rajda píše:je v dosahu wifi nějaký praktický rozdíl mezi RB951G-2HnD a RB951Ui-2HnD ?

Ved to je to iste, rozdiel je na ethernetoch - full gigabit vs 100mbit s jednym poe out portom. Takze wifi je rovnaka.
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 6 years ago

Hehe tak tohle jsme nedávno taky řešili. U nas to nechtěli kvuli elektřině.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 6 years ago

Gemb píše:
Rajda píše:je v dosahu wifi nějaký praktický rozdíl mezi RB951G-2HnD a RB951Ui-2HnD ?

Ved to je to iste, rozdiel je na ethernetoch - full gigabit vs 100mbit s jednym poe out portom. Takze wifi je rovnaka.


Ted na to koukam a wifi rovnaka neni. 22dbi u 951Ui versus 30dbi u 951G. Citlivost podle datasheetu je je u 951G taky lepsi a antena je 2,5 dbi misto 1,5 dbi.
O cene radsi nemluvit :)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdravím,
jak u antén, tak u domácích wifinek na papíry moc nedám. Jediné, čemu věřím, je dát jedno, změřit, dát druhé do stejného místa, změřit.
Podobný problém s TV jsem tento týden řešil, byly tam 3 zdi, ale vzdálenost jen celkem asi 10m od wifinky k televizi.
Kupodivu jednoznačně vyhrál otloukánek NETIS 2419i, měl dokonce o 2 dB větší signál, než opěvovaný nejvýkonnější RB (nemá antény). Je jasné, že síla není vše, ale problém byl vyřešen a to navíc za docela malý peníz.
Budu docela rád, až se konečně vyjasní, proč někdo má 50-ti proc. poruchovost u tohoto modelu a já jsem ještě nereklamoval ani jeden a to už jich funguje přes 300 ks.
mpcz, 11.dec.2017
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 6 years ago

mpcz píše:Zdravím,
jak u antén, tak u domácích wifinek na papíry moc nedám. Jediné, čemu věřím, je dát jedno, změřit, dát druhé do stejného místa, změřit.
Podobný problém s TV jsem tento týden řešil, byly tam 3 zdi, ale vzdálenost jen celkem asi 10m od wifinky k televizi.
Kupodivu jednoznačně vyhrál otloukánek NETIS 2419i, měl dokonce o 2 dB větší signál, než opěvovaný nejvýkonnější RB (nemá antény). Je jasné, že síla není vše, ale problém byl vyřešen a to navíc za docela malý peníz.
Budu docela rád, až se konečně vyjasní, proč někdo má 50-ti proc. poruchovost u tohoto modelu a já jsem ještě nereklamoval ani jeden a to už jich funguje přes 300 ks.
mpcz, 11.dec.2017


Resil jsem s klientem problem slabeho signalu o patro niz od wifi, kde se to snazil chytat na smart TV. Tak jsem tam zkusil dat otloukanka NETIS 2419i. Byl jsem trochu prekvapeny, kdyz mi za dva dny NETISe 2419i vracel s tim, ze to stalo jeste vic za h...o nez s letitym TP-link WR543...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Jenya píše:
Gemb píše:
Rajda píše:je v dosahu wifi nějaký praktický rozdíl mezi RB951G-2HnD a RB951Ui-2HnD ?

Ved to je to iste, rozdiel je na ethernetoch - full gigabit vs 100mbit s jednym poe out portom. Takze wifi je rovnaka.


Ted na to koukam a wifi rovnaka neni. 22dbi u 951Ui versus 30dbi u 951G. Citlivost podle datasheetu je je u 951G taky lepsi a antena je 2,5 dbi misto 1,5 dbi.
O cene radsi nemluvit :)


A co z toho, ze bude wifi palit 30dBm ked telefon ma TX tak 12dBm ?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

No ten výkon přijatý např. v TV je daný nejen výkonem výst. stupně wifinky, ale také kvalitou wifinkových antének. A to je dost podstatné pro směr z TV do wifinky nebo i toho telefonu. Proto je i ten otloukánek NETIS na tom képe, než drahý Routerboard. Alespoň v mém případě problém vyřešil a to je pro mě podstatné.
Tím nechci v žádném případě snižovat RB, protože jeho SW je něco, na co nikdo nemá, ani CISCO ne. (Cena/výkon, uživatelská přívětivost ...)
Na tom NETISu mi dost chybí možnost PPTP tunýlku ven do světa.
mpcz, 12.12.2017
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 6 years ago

Gemb píše:
Jenya píše:
Gemb píše:Ved to je to iste, rozdiel je na ethernetoch - full gigabit vs 100mbit s jednym poe out portom. Takze wifi je rovnaka.


Ted na to koukam a wifi rovnaka neni. 22dbi u 951Ui versus 30dbi u 951G. Citlivost podle datasheetu je je u 951G taky lepsi a antena je 2,5 dbi misto 1,5 dbi.
O cene radsi nemluvit :)


A co z toho, ze bude wifi palit 30dBm ked telefon ma TX tak 12dBm ?


To nevim, nemam to vyzkousene. Nicmene stejne wifi chipsety ty RB podle datashhetu nemaji.
0 x