Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Připojka LAN či optika Praha, Chodov, 14900, Květnového vítězství 1361/56_ Uzavřeno

Dotazy od zákazníků týkající se internetových přípojek nebo čehokoliv souvísejícího s Internetem.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Re: Připojka LAN či optika Praha, Chodov, 14900, Květnového vítězství 1361/56_ Uzavřeno

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Martin63 píše:Pintero: Zařízení jsou majetkem sítě PilsFree. Kdyby to nebylo nikoho, tak by lidé jako vy mohli krást páč to nikoho není a "jen to tam leží". :wink:
Myslím si, že železo patří celému spolku a přímého majitele tedy nemá. Jedná se tedy o majetek sítě spolku. (Ale jsem jen a pouze uživatel. Nevím přesně, je-li tomu přesně tak).

Já nic krást nepotřebuji, já svou firmu a síť plně vlastním.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

Martin63 píše:
Rada nad zlato: Buď taky neziskovka. :upside_down:


zpět nohama na zem. Pilsfree je fenomén, máš štěstí, že jsi v lokalitě kde jsou. Ale zopakovat nejde, byla jiná doba. Mj důvod, proč forma sdužení byl ten, že komerční poskytovatelé v té době museli platit koncesi 100tis. Na to nebylo a tak sdružení byla vlastně nouzovka.

Ale na základě Pilsfree tvrdit, že neziskovky jsou super a komerce špatná je úlet. Ukaž mi další Pilsfree, kde je konec třeba czfreenetu v Praze? Proč většina sdružení nakonec končí komerčně (a že jich bylo), příklad z tvého okolí je třeba cheznet nebo spfree. Trend je jasný, sdružení nemají pro svou formu opodstatnění (není už ta koncese) a tak postupnou evolucí zanikají a budou dál zanikat. Dnešní mladí už se nebudou zadarmo lopotit po střechách jen kvůli tomu, aby měli internet...dnes už o něj není nouze jako v roce 2002.

Takže že by se obráceně stala z s.r.o. neziskovka jsem ještě neviděl a myslím, že ani neuvidím.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

Martin63 píše:Já nevím chlapci, ale JM-Net běhá opravdu velice kvalitně. Kluci to opravdu umí...
V Praze na Ubiquiti, (AC-Only) měříme 80/96 Mbit (zkoušeno u tety, která bydlí v Praze). Odhadem tak 400 metrů od jejich AP. Jakožto uživatele je mi naprosto jedno, že Vás milí ISPíci JM-Net přepaluje... Jen ať si přepaluje. :-) Pro mě je podstatné, že internet běhá naprosto skvěle a možná by běhal ještě lépe, nebýt Vás. Kam se se*e optika od UPC s mizerným uploadem a za nekřesťanské peníze. Případně, kam se hrabe jakýkoliv jiný Wi-Fi ISP, nebo i optický ISP za 400,- Kč měsíčně ve stejné lokalitě. Mimochodem se servisem nebyl u JM-Netu nikdy problém a dokládá to i férové hodnocení od mnoha členů na oficiálním Facebookovém profilu JM-Netu.
Naprosto malicherný rozdíl (300,- Kč na kabelu a 400,- Kč po Wi-Fi) se dá pochopit. Udržovat Wi-Fi bude přeci jen náročnější, než navěky fungující UTP a optické kabely.

I tak mi tato velmi negativní diskuze dala nějaké moudro do života. Raději podpořit neziskovku, než některé závistivé a nenažrané ISP, kteří se zde nedobře vyjadřují. Rádi budeme platit 400,- Kč měsíčně za opravdu fungující a velmi kvalitní připojení od neziskovky.
Doma (V Plzni) mám internet také od neziskovky PilsFree. Měsíční členský příspěvek 300,- Kč měsíčně a maximální spokojenost (100/100 Mbit).

Jděte do háje ISPíci...


No vidíš a já mám doma také neziskovku za 300 Kč měsíčně a když to jde je to "dobře cca 20Mb" ale když to nejde tak je to pomalu jako na hru kočka chytá myš...
To že v nějakém místě A se měří nějaká rychlost X o něčem vypovídá? To je trochu ftípek ne?
Pro mě je důležité jako pro zákazníka hlavně pokud je problém, protože ten může nastat všude, aby byl řešen rychle a ne s odpovědí chyba je určitě u mě...

Jinak ta takzvaná "nenažranost" je snad trochu dána třeba tím, že drtivá většina vydělaných peněz se musí odevzdat na odvodech za zaměstnance, což halt neziskovka nepozná že. Tam to dělaji všechno dohodáři, brigádníci, lidé ktřeří si odpracují nový PC a podobně.

Jo akorát ten Andrej si myslí, že internet má být zdarma protože to vlastně nic nestojí, nu já bych raději uvítal tedy elektřinu :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 6 years ago

Konečně rozumná diskuze bez urážek. :relaxed:
Komerce není vyloženě špatná a 100x raději vezmu internet od komerčního poskytovatele, než od paskvilu xDSL. Nicméně neziskovky se mi stále jeví jako uživateli daleko lépe, než většina komerčních poskytovatelů a to včetně spolku JM-Net, který zde někteří celkem nesmyslně nemají rádi. Uživatel si mezi komerčním poskytovatelem a neziskovkou vybere většinou tu neziskovku. Samozřejmě hraje do karet vícero faktorů a výhod (o kterých jsem mluvil) oproti komerčním poskytovatelům. A taky ne všude má spolek lepší konektivitu, než komerční poskytovatel. Nutno však podotknout, že těch míst je celkem málo a budoucnost alespoň co se Plzně týče + určitých částí Prahy + všude, kde jsou sdružení ze spolku NFX vidím právě v neziskovce.
Každý máme jiný pohled. Kdo vlastní komerční síť, tak ten logicky nebude mít rád neziskovku. Já to beru opravdu jen z pohledu uživatele, kterému komerční poskytovatelé ničí konektivitu zarušením, což asi beru špatně. Nicméně, kdyby se 5 GHz frekvence v Plzni od komerčních poskytovatelů uvolnila, bylo by hned lépe. (Opakuji, že z pohledu uživatele, nikoliv z pohledu správce sítě).

okoun: Záleží která neziskovka. Ne všechny neziskovky mají dobrý servis, ale ruku na srdce... To spoustu komerčních poskytovatelů také nemá.
0 x