Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DC/DC měnič z 12V(24V) na 48V

Fórum s jednoduchými tipy na zlepšení každodenní řehole. Převážně pro Linux, macOS a RouterOS.
oto
Příspěvky: 3
Registrován: 16 years ago

Re: DC/DC měnič z 12V(24V) na 48V

Příspěvekod oto » 5 years ago

Dakujem za script.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

jopo píše:Pouzivam mikrotik na monitorovanie na viacerych miestach a funguje spolahlivo - skriptom meriam zmenu napetia a do pol hodiny viem o vypadku. Polhodinove meskani pri zalohe na niekolko hodin mi staci.

Na rybách jsem zaslechl, že se dá udělat jednoduchou úpravou skriptu to, (pokud už to v něm není), aby info o výpadku (email/sms) došlo ihned (do 5 minut ?) a pak pravidelné hlášky o aktuálním napětí a naskočení EONu chodily v intervalu, který není otravný. (30 minut ?). Když se pak emaily v ten den seřadí podle času, je vidět krásně, v jaké kondici je baterie v daném místě a zátěži. Ten skript do Mikrotiku považuji za tolik užitečný, že by si zasloužil i svoje extra vlákno, do kterého by mohli všichni zanášet své (i cizí) vylepšení. mpcz, 2apr2019
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

No vidíš, mi to řešení přes script přijde jako strašně low-cost řešení bez špetky systémové integrace. Máme na sítech 24V, monitorujeme to pomocí tinycontrol + relé na 230V, napětí baterie, teplota baterie a dveřní senzor. Celé včetně zdrojů a měničů to sedí na DIN liště. Celé se to vyčítá pomocí jednoduché snmp template v zabbixu, který nám dokonce řekne, když jedna z baterek není dobrá + se to celé grafuje a vidíš hezký kdy jde/nejde 230V, jak se to nabíjí, hned to posílá upozornění atd ...
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Ani nevím, co to ta systémová integrace je, takže ty výhody nemůžu ocenit, dokonce je tam ani nevidím. A protože mi dosavadní systém naprosto vyhovuje, asi to ani nebudu zjišťovat. Jsem pevně přesvědčen, že nejsem sám. mpcz, 2apr2019
0 x