Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vyber MIMO sektorky

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Re: Vyber MIMO sektorky

Příspěvekod stouracpetr » 12 years ago

Na obrazku typ RSMA-stred dutinka----------------MMCX-stred kolicek,seriove provedeni,delka 20 cm.Mozne kombinace MMCX,SMA,RSMA,N,delky podle pozadavku zakaznika.Koaxialni kabel je vhodny i pro venkovni pouziti,konektor a konec cerne smrstovaci buzirky je treba pretahnout samovulkanizacni paskou.Ladeno do pasma 5,47-5,88 GHz.Utlum cca 0,5 dB, CSV podle typu konektoru 1,05-1,15.K videni budou v Uherskem Hradisti na MikroExpu.
Picture mn 213.jpg
Picture mn 213.jpg (158.55 KiB) Zobrazeno 2372 x
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 11 years ago

midnight_man píše:take iste pigtaily ako su k antene dodavane..ale dlhsie....

Máš nápad, kde majú také isté, ale dlhšie pigtaily skladom?
http://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2255
0 x


FraJa
Příspěvky: 14
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod FraJa » 11 years ago

marcincak_RFE píše:Zdravim v prvom rade je mi luto ze doslo k poskodeniu, nakolko sme v kontakte zariadim Aby Vam bol doruceny novy drziak este dnes.

Co sa tyka prevedenia jedna sa o tlakovy vylisok z hlinikovej zliatiny. Material je extremne tvrdy a teda odolny, naopak co sa tyka krehkosti je na tom o nieco horsie ako bezne pretacane profily a podobne "hlinikove" veci ktore su pouzite u inych vyrobcov. Ono to je vzdy nieco za nieco.
Na rozdiel od pretlacanych materialov nas nieje potreba dotahovat extremnou silou, nakolko nas material ma ostre a velmi tvrde rohy ktore uz pri dotiahnuti beznou silou sa dokonale zaryju do stoziara a drzia tak bezpecne na stoziari. Naopak pretlacane hlinikove profily su makke a teda aby plnili svoju ulohu je potreba ich dotiahnut uplne nadoraz ako to len ide material sa zvacsa az ohne a zdeformuje, ale aj tak sa do stoziara nezaryje nakolko je prilis mekky, to nieje potreba u nas. V sade dodavame specialne podlozky Ripplock proti povoleniu aj v pripade vybracii na stoziari. Takze si mozete byt isty ze sa skrutka nepovoli.

Jednoducha rada, znie, skrutky zatahovat na doraz + maximalne 1/2 otacky naviac, rozhodne nie viac. Ak sa Vam zacne material ohybat znamena to ze zatahujete ho prilisnou silou nieje to vobec potreba. Poznamku o tom ako sa ma narabat s materialom je aj v navode. je uvedeny cervenym na prvej strane hned vedla obrazka.

Pouzitie materialu ako pouzivame my vsak nieje nijak vynimocne mozete sa snim s tretnut u vyrobcov ako Arc wirteless, Andrew, poyntong, maxrad a podobne. Materialy podrobne testujeme vratane crasch testov, tie som dokoca pri tomto komponente robil ja sam a viem ze je potreba vyvynut naozaj extremnu silu nato aby sa stalo to co popisujete. kazdopadne ten poskodeny kus si od VAs nasi kolegovia vypytaju aby sme mohli urobit dodatocne testy a pripadne nieco upravit, pozmenit tak aby sa podobne veci v buducnosti nestavali.


Stejný problém a to sem ani moc nezabral. Možná bych zvolil jiný materiál ;-)
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

naco tie sektory tak pritahujete? akonahle citim ze je dost, je dost. Veda ta sektorka je lahucka...uz mame 4 ks na sieti (2 oficialne od RFe) a 2 sme kupili samostatne. A este som nevidel poskodenie ;) Jedine co ma trapi su tie poohynane pigtaily na rocket M5 pod plastovou krytkou, ktore tam musim vzdy nejakym zazracnym sposobom natlacit. A zaujima ma, jak to prezije zimu :)
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

tak pridam aj svoju skor uzivatelsku skusenost, co sa tyka drziakov a upevnenia povedal by som tak, ze im vyslovene sedia trubky okolo 40-50mm na hrubsiu to uz tusim ani nevoslo, na tensiu by som tomu velmi neveril avsak toto su priemery ktore bezne pouzivame takze v tom nevidim problem... to ze je to tlakovy vylisok sa mi celkom paci koli tomu ze jednotlive casti sa do seba zahryznu a ta antena sa ani nehne. Co sa tyka signalov tak ako som tu verejne oznamoval, nasadzalo sa to miesto dvoch single pol anten od elboxrf... dojmy su takze ze to svieti zhruba tam kam som ocakaval, realne uhly sa mi po celom dni prestavby zistovat nechcelo, pokles signalu sme u nikoho nezaznamenali, ccq je zhruba podobne, velmi sa mi nepacia hole pigtaily schovane len pod plastovym krytom ktore naviac treba dost krkolomne krutit (podobne ako pri ubnt).
ps: anten som si tiez nakoniec kupil nakolko sa mi nechcelo pripadne testovacie kusky potom vymienat..

obrovske minus ma u mna dodavatel ale v inej veci, doslova ma odpinkal v otazke, ci maju k antenam potrebne papiere pre prevadzku v SR odpoved bola ze si to mame riesit s dodavatelom aktivnych zariadeni... to je sice pekne ale pan Marcincak, Vy chcete predavat anteny Vy chcete aby boli pouzivane s urcitymi zariadeniami takze by ste mali podla mojho nazoru zariadit aj to, ze k nim budu VSETKY papiere potrebne pre prevadzku.

zaver: otvorene priznavam, ze momentalne jednam s dodavatelom technologie o potrebnej dokumentacii ale predava anteny jirous a ubnt... rf elements nie. Takze zaver je taky ze ak budem mat papiere k ubnt antenam a Vy toto dodat nechcete/nedokazete, su tieto testovacie kusky bohuzial dva prve aj posledne co inak bude skoda pretoze oproti malej UBNT mi pride tato antena subjektivne lepsia.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

treba nam na to dake special papiere? nAco prosim ta..kto ti pojde na stoziar kontrolovat co to tam mas.
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

midnight_man: ty si este nezazil kontrolu od tusr? napriklad u nas cely den lozili po ap-ckach a myslim ze niesom jediny :) to je jedna vec a druha, ked pozries vseobecne povolenie ktore sa vydalo zaciatkom tohoto roka to to jasne riesi.. k zariadeniu mozes pripojit vyhradne antenu odporucenu vyrobcom ziadnu inu
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

zazil, ale fyzicky po APckah nelozili. Len pytali papiere...No ale to je aj Mikrotik vs. jirous atd atd atd :)
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

na papieroch sa pracuje :)

tak u mna behali aj po akckach, opisovali mac, kontrolovali merakom realne freq a pod..
0 x

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 11 years ago

asdewq píše:na papieroch sa pracuje :)

tak u mna behali aj po akckach, opisovali mac, kontrolovali merakom realne freq a pod..


Pod ktoré pracovisko TU spadáš ?
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

to by som nerad verejne uplne presne ale zapadne sk
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 11 years ago

asdewq píše:tak pridam aj svoju skor uzivatelsku skusenost, co sa tyka drziakov a upevnenia povedal by som tak, ze im vyslovene sedia trubky okolo 40-50mm na hrubsiu to uz tusim ani nevoslo, na tensiu by som tomu velmi neveril avsak toto su priemery ktore bezne pouzivame takze v tom nevidim problem... to ze je to tlakovy vylisok sa mi celkom paci koli tomu ze jednotlive casti sa do seba zahryznu a ta antena sa ani nehne. Co sa tyka signalov tak ako som tu verejne oznamoval, nasadzalo sa to miesto dvoch single pol anten od elboxrf... dojmy su takze ze to svieti zhruba tam kam som ocakaval, realne uhly sa mi po celom dni prestavby zistovat nechcelo, pokles signalu sme u nikoho nezaznamenali, ccq je zhruba podobne, velmi sa mi nepacia hole pigtaily schovane len pod plastovym krytom ktore naviac treba dost krkolomne krutit (podobne ako pri ubnt).
ps: anten som si tiez nakoniec kupil nakolko sa mi nechcelo pripadne testovacie kusky potom vymienat..

obrovske minus ma u mna dodavatel ale v inej veci, doslova ma odpinkal v otazke, ci maju k antenam potrebne papiere pre prevadzku v SR odpoved bola ze si to mame riesit s dodavatelom aktivnych zariadeni... to je sice pekne ale pan Marcincak, Vy chcete predavat anteny Vy chcete aby boli pouzivane s urcitymi zariadeniami takze by ste mali podla mojho nazoru zariadit aj to, ze k nim budu VSETKY papiere potrebne pre prevadzku.

zaver: otvorene priznavam, ze momentalne jednam s dodavatelom technologie o potrebnej dokumentacii ale predava anteny jirous a ubnt... rf elements nie. Takze zaver je taky ze ak budem mat papiere k ubnt antenam a Vy toto dodat nechcete/nedokazete, su tieto testovacie kusky bohuzial dva prve aj posledne co inak bude skoda pretoze oproti malej UBNT mi pride tato antena subjektivne lepsia.


Díky moc to asdewq za konečně nějaké zhodnocení. A co ostatní, co jste testovali? Dali by jste sem pár řádků se svými dojmy? Prosím .... :))
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

nie je co pisat...a zas tak moc ludi to nema. Tu sektoru sa oplati kupit v specifickych pripadoch:

1. Veľkosť a váha
2. Lepší uhol, pripojíš aj klientov s vacsim vyskovym rozdielom
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 11 years ago

Ahoj všici,
chtěl bych se poptat jestli má někdo z Vás zkušenosti s použitím klasických jednopolarizačních sektorových antén - použít 2 kousky každou v jiné polarizaci. Jde mi o to jestli tato volba má nějaké uskalí a jestli nedělá neplechy. Na straně se mi válej sektorky od interlinu na H a V polarizaci, na stožáru je místo tak kdyby to šlo využít a ušetřit na MiMO sektorkách bylo by to fajn:-)
0 x
zadnej