Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DLINK 22Mbps a mikrotik?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Vlada
Příspěvky: 17
Registrován: 18 years ago

DLINK 22Mbps a mikrotik?

Příspěvekod Vlada » 18 years ago

ahoj zajímalo by měn zda na mikrotiku funguji minipci karty co se davaj do 22Mbps dlinků a jestli to podporuje i tu rychlost 22Mbps? chtel bych totiz svoje apcka na dlincich predelat na routerboard532 a do nejk dat ty mini pci karyt z dlinku kuli shapingu ale zaroven chci aby mi to jelo stael na tech 22 protoze je to o dost rychlejsi nez 11.

Diky za odpoved zda karty vubec funguji a zda fungují na 22Mbps?
0 x

jali
Příspěvky: 209
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Velké Svatoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jali » 18 years ago

Vlada píše:ahoj zajímalo by měn zda na mikrotiku funguji minipci karty co se davaj do 22Mbps dlinků a jestli to podporuje i tu rychlost 22Mbps? chtel bych totiz svoje apcka na dlincich predelat na routerboard532 a do nejk dat ty mini pci karyt z dlinku kuli shapingu ale zaroven chci aby mi to jelo stael na tech 22 protoze je to o dost rychlejsi nez 11.

Diky za odpoved zda karty vubec funguji a zda fungují na 22Mbps?


Podivej se, jaky ma ta karta chipset a pak si zjisti, jestli je uvedeny v HW listu. Ale moc si od toho neslibuj, nekteri vyrobci ty karty ruzne modifikuji nebo do nich nahravaji jiny fw, tak ikdyz ji tam najdes, jeste to neznamena, ze bude fungovat. Pokud ano, tak urcite ne na 22Mbit, to je nestandard ktery si vymyslel D-Link
0 x
JALI

Nenašli jste zde odpověï ? podívejte se také na http://www.futureshop.sk/forum

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

Vlada píše:ahoj zajímalo by měn zda na mikrotiku funguji minipci karty co se davaj do 22Mbps dlinků a jestli to podporuje i tu rychlost 22Mbps? chtel bych totiz svoje apcka na dlincich predelat na routerboard532 a do nejk dat ty mini pci karyt z dlinku kuli shapingu ale zaroven chci aby mi to jelo stael na tech 22 protoze je to o dost rychlejsi nez 11.

Diky za odpoved zda karty vubec funguji a zda fungují na 22Mbps?


V první řadě si uvědom že 22mbit zabírá větší šířku pásma a tudíž tam kde je hodně sítí stejně nakonec sám poznáš že je to na nic a ještě rád přepneš na 11Mbit.
0 x

kauco
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod kauco » 18 years ago

Ta karta mi fungovala v notebooku ale v mikrotiku som ju este neskusal
0 x

Vlada
Příspěvky: 17
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Vlada » 18 years ago

no diyk ale kdyz mi bude funfgovat a nebude mi fungovat an 22mbps tak je mi to na nic.
Leonek: 22mbps nezabira vetsi sirku pasma
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

take si myslim ze nezabira vetsi sirku pasma, jen proste kdyz se navzajem poznaji ty dva chipy (tusim ze je texas instrimets ? nebo boardccom ? ted nevim ) tak proste prepnou na nejakou jejich jinou modulaci coz je s oblibou vyuzivane u bridge s d-linkem bo to docela dobre odolava ruseni a jeste to pretahne vic jak klasicka jedenacka ...
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

Vlada píše:no diyk ale kdyz mi bude funfgovat a nebude mi fungovat an 22mbps tak je mi to na nic.
Leonek: 22mbps nezabira vetsi sirku pasma


Ani 54ka nezabírá větší šířku pásma, žene? :-) proč si myslíš že když shodíš rychlost na 5,5mbit vejde se víc sítí než na 11, můžou se nahustit víc než na 1,6 a 11 kanál
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

to Leeonek a proc apecka v becku muzou jed na jednom stozaru hned kanal po kanalu ? (7,8,9)
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

Dade_Marfi píše:to Leeonek a proc apecka v becku muzou jed na jednom stozaru hned kanal po kanalu ? (7,8,9)


No jet klidně můžou i na jednom kanálu ale jak :-) Doufám že nepatříš k těm co mi tady budou tvrdit že má 3 APčka na jednom stožáru kanály vedle sebe a jede to všechno uplně v pohodě. Když dáš jedno AP na 1 kanál a kopíruješ na něm data co to dá (600kB/s) tak ti garantuju že klienti připojení na AP co jede na 2 kanálu na tom samém stožáru mají v ten moment smůlu. Dokonce i na AP co by bylo na 5 kanále se stejnou polarizací to ještě zvedá pingy. Samozřejmě tohle neplatí když se jedná o směrové spoje s plnýma parabolama každá jiným směrem a ještě třeba z límcem, to klidně chodit může ale např 2 všesměrovky na stožáru takto blízko kanálově vedle sebe je ptákovina
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

o vsesmerovkach tu nikdo nemluvil :) ... takove obludnosti sem uz zahazel ... uz jen same smerove
0 x