Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Summit Development spoje skusenosti

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Summit Development spoje skusenosti

Příspěvekod someboy » 12 years ago

Mate niekto skusenosti s tymito spojmi??
Ako je to so servisom a pristupom predajcu??
Mate to realne nasadene?? Ako je to s licenciami je mozne si dokupovat licencie postupne pre vyssiu kapacitu?? Alebo ej nutne riesit vymenu celej jednotky??

dakujem
0 x

pata
Příspěvky: 112
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pata » 12 years ago

someboy píše:Mate niekto skusenosti s tymito spojmi??
Ako je to so servisom a pristupom predajcu??
Mate to realne nasadene?? Ako je to s licenciami je mozne si dokupovat licencie postupne pre vyssiu kapacitu?? Alebo ej nutne riesit vymenu celej jednotky??

dakujem


Mame v siti 1ks SD 50 QAM z r. 2008 (4QAM, nebo 16QAM modulace), ve verzi 50Mbit s moznosti upgrade na 100M (efektivne cca 85M) za aktualne 19kKč....takže upgrade asi uz nikdy nebude (= zakoupeni SW klice) :lol: ....ale porad jede a v podstate o nem nevime, akorat je to uz "stařeček" na dnešní poměry = spolehlivost OK, bezporuchový, nevýhoda = absence kanálu 4 v L pásmu.... :?
0 x

Rambo
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Rambo » 12 years ago

Máme SDV 11G, a kromě jednoho výpadku při mega průtrži mračen nebyl nikdy problém a prakticky o tom zařízení vůbec "nevíme". Jede to spolehlivě.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

Máme snad všechny varianty 10Ghz. Spolehlivé, domluva dobrá...
0 x

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 12 years ago

ja by som potreboval 24 ghz na 2,5 Km
SDV 24G, 140 Mbps, 24 GHz mikrovlnné komunikační jednotky ODU - 2 ks
Anteny by som chcel dat k tomu 60
dufam ze vykon bude postacovat a nerozpoji sa to pri dazdi :)
A co distriibutor kde sa daju dobre kupit?? (okrem wifi aspa)
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 12 years ago

Podle mne je to na kratke vzdalenosti- tohle se bude podle mne rozpojovat .Ale je to jen muj nazor.Jinak summity v 10 GHz mame jich 6 ks, naprosto bez problemu, zapujci i nahradni spoj pokud jsem potreboval opravu, Vse bezplatně, i bez postovneho. Ja osobne ze zkušenosti doporucuji tuto značku.
0 x

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 12 years ago

akeho by si mi vedel doporucit predajcu?? objednaval si to wifi aspy?? alebo od niekoho ineho??
Kde by som našiel kalkulačku kde sa da preverit dostupnost spoja??
Ake pasmo by si doporucil na takuto vzdialenost??
Pouzit 1x90 1x60 antenu??
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

pokud chceš summit, mrkni se na stránky výrobce (summitd.cz) je tam odkaz na kalkulátor, ale ceny na vyžádání. V Aspě jsou o něco dražší jako přímo u prodejce. Co se jedná dostupnosti náhradních dílů, stačí se zeptat opět u výrobce. Já mám například jednoho isp zde v asi 7km vzdáleném městě, který drží jeden rezervní spoj a kdyby někdo z okolí potřeboval, je dostupný. Nevím jak je to se situací v jiných pásmech ale v 10ghz to platilo. Mám celkem 6 spojů a všechny fungují normálně a bez problémů, pokud pominu rušení od smítkostrojů, nebyli s nima nikdy žádné problémy.
0 x

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 12 years ago

neviete kde by som nasiel aplikaciu s ktorej sa da vycitat intenzita zrazok??
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 12 years ago

meteoradar ;)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

ještě bych se rád zeptat jestli používáte jejich antény nebo jsou lepší arkivátory?
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 12 years ago

No já mám s nimi poměrně špatné zkušenosti, máme od nich qam100 3 kusy a 2 UNI, u těch qamu nám při teplotách pod 0 vzniká poměrně velký packetloss. Stalo se nám, že odešly obě jednotky, což se může stát. Nicméně opravili nám je během týdne. Párkrát se nám stal nesmysl, že to přestalo vysílat a bylo nutno dojet na druhý konec spoje a ručně nastavit vysílací kanál, který tam byl prázdný. Chtěli jsme sedy zkusit něco jiného, tak jsme šáhli na orcave 1S10, spoj jsme namontovali a veče chcípla jedna strana a bylo po ní, takže člověk si nevybere, odejít může cokoliv. Kolem dokola jsme s nimi ale spokojeni
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 12 years ago

mám Summit 100M UNIčko... nikdy jsem na něj nemusel sáhnout. Cca 3 roky naprosto bez problémů..možná víc? tedy s výjimkou proklovaný plachty "radomu" od nějakýho ptactva, tu jsme museli letos vyměnit. Brali jsme to od CBL. Jak jsou na tom dnešní produkty Summitu bohužel nevím.
0 x

fD667
Příspěvky: 2
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod fD667 » 12 years ago

someboy píše:ja by som potreboval 24 ghz na 2,5 Km
SDV 24G, 140 Mbps, 24 GHz mikrovlnné komunikační jednotky ODU - 2 ks
Anteny by som chcel dat k tomu 60
dufam ze vykon bude postacovat a nerozpoji sa to pri dazdi :)
A co distriibutor kde sa daju dobre kupit?? (okrem wifi aspa)



24GHz na 2,5 km rozhodně ne... V uvedené kapacitě předpokládám, že nastavení modulace bude 16QAM 56MHz kanál. Pokud by měl být spoj nastavený dle VO platného v ČR, tak výkon musí být -18dBm, aby EIRP byl 20dBm. V tomto případě je rezerva na únik trasy 10dB. Ano pochopitelně APC to bude řešit, ale Summit má výstupní výkon max 3dBm. Další věc mě překvapila, že u antén uvádí větší zisk, než mají ostatní výrobci a jsem si téměř jistý, že tomu tak není.
Mimo uvedené, tak pásmo 24GHz má v dešti větší útlum, než 17GHz - takže rozhodně využít toto pásmo.

Souhrnem, raději 17GHz a pokud spoj v tomto pásmu tak už raději Alcomu.
0 x

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 12 years ago

nevyriesila by to na jednej strane 90 antena?? Je tu niekto kto ma realne nasadeny 24 ghz spoj cez 2 km od samitu??
0 x