Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problem s rychlostou na N spoji

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Problem s rychlostou na N spoji

Příspěvekod keksik » 12 years ago

Spustil som svoj prvy velky spoj v N-ku ( 2x2 a 40Mhz). A mam pruser. Problem je ten, ze za ziadnych okolnosti nedosiahnem z toho vetsiu rychlost s TCP ako 80Mbps HD (ani v 2x2 a 20Mhz sirkou to neda tolko kolko to dat ma).
Mam to zlinkovane na 300M/300M. Kvalita (Rx 95-98/Tx 100). Skusane aj RB411AH, aj RB433AH aj PC 2Ghz dual-core. Ziadna zmena. Na PC voci 411AH UDP test okolo170Mbps. Medzi RB411AH a RB433AH UDP okolo 135Mbps sem tam do 165Mbps -ale liezol tam zivy traffick 50Mbps s okolo 2tis. connections.
Karty SR71-A, DBII F52N-PRO - aj voci sebe rovnake aj do kriza..ziadna zmena. Karty same na RBckach, nerusi sa to s inym HW, iny tam nie je.
Anteny JC-29DualPol. Dalsia sranda je, ze s nstreme to skoro nechodi, mizerna priepustnost a pigy 150ms. Samotne A lepsie ako nstreme, ale ziadna vyhra.
Chodi to na tych 70-80Mbps len s nv2. Prostredie zarusene len nad 5500Mhz hore (aj to len mojimi 5G sektormi). Toto skusane v dolnom rozsahu 5180 - 5300Mhz.
Predtym na tom istom spoji anteny za 40E a CM9ky a turbo a nstreme stabilne tri roky na 50Mbps a ping 2ms tiez v tom dolnom frekv.pasme. Je toto normalne?
Vie mi prosim niekto poradit co mam blbje?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

a na co si vlastne stezujes? ze ti to jede "jenom" 80Mbit???
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 12 years ago

net.work píše:a na co si vlastne stezujes? ze ti to jede "jenom" 80Mbit???

Mno, tak neviem, niektori borci tuna daju cez 100Mbps s prstom v nose v takejto konstelacii.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

jakej tam máš signál? Test v UDP jsi zkoušel, je to lepší?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

ve 20Mhz nebo 40Mhz kanale (nejdriv mas napsano tak, pak zase jinak)... Pokud 20 tak je to normal, pokud 40, tak je to malo imho... tipl bych to na zaruseny ten druhy kanal...
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 12 years ago

Kurnik chlapi, vsetko mam popisane v prvom prispevku :)
Tak este raz - test UDP da okolo 170Mpbs (celkovy udaj na spoji, kde v momente testu je cca 2000 spojenii a okolo 40Mbps realneho trafficu). Ked do toho ralneho trafficu 40Mbps pustim TCP test, z RB411AH ci uz na RB433AH alebo na 2,4Ghz dual core PC za nim, max. je okolo 80Mbps (typicky 65mbps).
Duha vec je ze spoj je nepouzitelny s NSTREME - a pritom ziadne dalsie karty na RB ani v PC neboli, v blizkosti nie su zaiadne ine MW "rusicky".
Spolocnym menovatelom su JC-29dualpol - je mozne ze su to take sracky? ked Turbo spoj na tom istom linku bezal na "klientskych" parabolach (22dB KBT) ako hodinky na 52Mbps? Toto N-cudo by malo dat v TCP 130Mbps, nie? Spoj je na 3km. Dedina.
Pytam sa ci nie je nejaka finta co mi unika na konfigu, alebo kartami ci to nie je, skor nez hodim do srotu anteny za 350E ci kolko tie JC29d stali.
A to ani nehovorim o novom fenomene - synchronization failed - wlany sa rozpoja a spoja sa len po restarte routra, no stalo sa ze nestacil reboot ale len vyp/zap.
Alebo skusit produkty UBIQUITI? :mrgreen:
Diky.
Přílohy
UDP-test.jpg
UDP-test.jpg (100.98 KiB) Zobrazeno 1945 x
TCP-test.jpg
TCP-test.jpg (104.47 KiB) Zobrazeno 1945 x
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

Nstreme na best fit 3999 (pripadne to exact size).

nemáš 100%CPU keď robíš TCP? stúpajú pingy? timeouty?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

keksik píše:Kurnik chlapi, vsetko mam popisane v prvom prispevku :)


Asi jsem blbej nebo slepej ale signál tam nevidím. Ptám se proto jestli to není přebuzené? Podle karet a vzdálenosti
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

tolik TCP provozu nevygenerujes ani tim PCckem, pokud ma sitozni sitovky atp... O RB ani nemluve... Pokud to jede UDP ok, zrejme to bude v pohode... pokud chces TCP test, asi bych zkusil neco jineho nez btest...
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 12 years ago

z vlastní zkušenosti => chain 0 horizontal chain 1 vertikal tak to musí být na obouch stranách jestli to nemáš prohozený pak by to nejelo tak jak má. signály musí být stejné. Pak na fotce chybí cpu typl bych že ho máš na plno. ideálně za to připojit notas a pustit speedtest.net test. :D
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Aby si mel pouzitelnej nstreme tak si tam hod 5.1 , nikde nepises jakou verzi...ale zkus si tam hodit tu 5.1 a zapni nstreme a uvidis...
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 12 years ago

net.work píše:tolik TCP provozu nevygenerujes ani tim PCckem, pokud ma sitozni sitovky atp... O RB ani nemluve... Pokud to jede UDP ok, zrejme to bude v pohode... pokud chces TCP test, asi bych zkusil neco jineho nez btest...

Tak toto asi vysvetluje tuto zahadu, ze pri teste na 2x2 40Mhz aj 2x2 20Mhz dosiahnem tych cca 70Mbps zhodne, lebo viac ako okolo tych 70Mbps TCP paketov to tie zariadenia proste nevygeneruju. Skusam to teraz na stole, zhodny konfig (RB433AH>RB411AH a DBII F52N),anteny 1dB pelendreky :D .
UDP da 240Mbps ci send ci receieve. Ale TCP konci na tych okolo 70Mbps. A to ze na 2x2 a 20Mhz to ide 70Mbps a na 2x2 a 40Mhz tiez okolo 70Mbps, potvrdzuje "net.work"-ovu teoriu.
No a co teda realna prevadzka? To tie RBcka utiahnu aj stovku? Ak nie,co tam mam dat za stroje? (bullety? :mrgreen: )
Dalsi poznatok, ako aj v terene tak aj na stole, v tejto konfiguracii je NSTREME NEPOUZITELNE - pada to, vysoky ping, nizka rychlost. S NV2 pohoda. Ma niekto podobnu skusenost?

Verzia MK 5.11 na oboc stranach. Predtym jedna 5.11 a druha 4.11, vysledky skoro tie iste, po upgrade na 5.11 vyrazne zlesenie kvality signalu (mozno len kozmeticka vec-co mk ukazuje)
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 12 years ago

honzam píše:
keksik píše:Kurnik chlapi, vsetko mam popisane v prvom prispevku :)


Asi jsem blbej nebo slepej ale signál tam nevidím. Ptám se proto jestli to není přebuzené? Podle karet a vzdálenosti

Signal je v obrazkoch dokonca cierno okruzkovany :roll:
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

RB411AH na obe strany a nemas problem s vykonem... alespon me to utahne 70Mbit s nStremem na 40% CPU...
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 12 years ago

net.work píše:RB411AH na obe strany a nemas problem s vykonem... alespon me to utahne 70Mbit s nStremem na 40% CPU...

Hore pisem ze mam tam RB411AH a RB433AH, popr. PC dual-core. Ale len tych 70Mbps ma dostalo. Skoda ze som to na stole neskusal. Teraz po testoch na stole je to potvrdene. Tie dosky ako take cez btest daju len okolo 70Mbps, co potvrdzuje to co som pisal vyssie, ze ci 20Mhz ci 40Mhz sirka kanalu, rychlostny strop pri bteste RBxxAH je okolo 70Mbps. Na stole UDP test 240Mbps, vonku 170Mbps.
Kurvafix, tolko picovin sa tu popise, ale ked si clovek sam neotestuje co a ako, hovno sa dozvie :mrgreen: Sorry som z toho dnes na prasky co som behal zo sajtu na sajt a menil sersamy. :shock: Tak mi treba, n-ko som doteraz neriesil, mal som si to na stole odskusat predtym,
0 x