Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Antény nanoboot, Štourač Petr

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Re: Antény nanoboot, Štourač Petr

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

Kalda píše:Spoj 1180m s JJ, ještě to nespadlo. Uptime 28 dní, freq 64800.
Pršelo, sněžilo, mrzlo, mlha.

Občas jsem to sledoval za silného sněžení, mlhy a pořád 80/8
6.44


A jaké tam máš hodnoty signálu?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Kalda píše:Spoj 1180m s JJ, ještě to nespadlo. Uptime 28 dní, freq 64800.
Pršelo, sněžilo, mrzlo, mlha.
Občas jsem to sledoval za silného sněžení, mlhy a pořád 80/8
6.44

To je výborné. Jenomže v běžných podmínkách na stav: "Pršelo, sněžilo, mrzlo, mlha" má tento dekl dle mého minimální účinek. Proto jsem použil poněkud zdramatizované "že by nebyla špatná zpráva od kolegy třeba: "Jezdil jsem tam 3x do měsíce osekávat námrazu a teď o tom nevím".
Na druhou stranu dekly od pana kolegy Šťourače jsou v provozu již delší dobu a také jsem nikde nezahlédl jakoukoliv "recenzi" na téma "namrzání/zasněžení". mpcz, 29mar2019
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

Taky přidám své zkušenosti - přídavný horn od p.Štourače nemá chybu, dvě WAPky proti sobě 200m a ani jeden pád za uplynulý půlrok. Pravda, horny jsem trochu "vylepšil" nalepením malé stříšky z plastu na horní plochu. Radom na LHG od p.štourače jsem zatím netestoval, ale mám vyzkoušen radom od Jirouse - díky jeho límci je určitě vyzařovák lepší, nicméně jeho vypouklý tvar není zrovna nejšťastnější řešení, za velmi silných dešťů se mi jevil jako více útlumový. Sníh se na něm moc nedrží. Díky "ruletové automatice" LHG lze útlum tohoto radomu jen odhadovat ( cca 2dB) a mohu jej doporučit pro spoje tak do 1-1,5km. Na větší vzdálenosti krom útlumu se ještě přidává poměrně vachrlatá konstrukce upevnění origo síta uvnitř plastového krytu přes distanční podložky a prodloužené šrouby a následná nestabilita v silnějších a nárazových větrech.

@mpcz: Když neovládáš (nejen) žádný cizí jazyk, pro konstistenci svých názorů by ses měl vyvarovat i zkratek, jímž bys také rozumět neměl (např.29mar2019), anebo že by to bylo vše jinak😉 ?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Snažím se být konzistentní, co síly stačí. S tím datumem mi pomáhá vnučka ze Žiliny. Zatím se to daří.
Ohledně toho avizovaného útlumu radomu 2dB (= 4dB na spoji), tam bych se pozastavil. Nejde mi do hlavy, kde se ztrácí ty dB, když pro signál na protějšku v 659 m a -55 dB postačí dle výpočtu vysílací výkon -11 dB, samozřejmě pouze tehdy, pokud počítám správně. To by znamenalo, že rezerva výkonu na přitopení do předpokládaných max. +13 dB (pokud tomu tak je) je dost velká na překonání takových drobností jako tento radom. mpcz, 29mar2019
LHG60_power.jpg
LHG60_power.jpg (81.49 KiB) Zobrazeno 4580 x
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 5 years ago

komenski píše:Taky přidám své zkušenosti - přídavný horn od p.Štourače nemá chybu, dvě WAPky proti sobě 200m a ani jeden pád za uplynulý půlrok. Pravda, horny jsem trochu "vylepšil" nalepením malé stříšky z plastu na horní plochu. Radom na LHG od p.štourače jsem zatím netestoval, ale mám vyzkoušen radom od Jirouse - díky jeho límci je určitě vyzařovák lepší, nicméně jeho vypouklý tvar není zrovna nejšťastnější řešení, za velmi silných dešťů se mi jevil jako více útlumový. Sníh se na něm moc nedrží. Díky "ruletové automatice" LHG lze útlum tohoto radomu jen odhadovat ( cca 2dB) a mohu jej doporučit pro spoje tak do 1-1,5km. Na větší vzdálenosti krom útlumu se ještě přidává poměrně vachrlatá konstrukce upevnění origo síta uvnitř plastového krytu přes distanční podložky a prodloužené šrouby a následná nestabilita v silnějších a nárazových větrech.

@mpcz: Když neovládáš (nejen) žádný cizí jazyk, pro konstistenci svých názorů by ses měl vyvarovat i zkratek, jímž bys také rozumět neměl (např.29mar2019), anebo že by to bylo vše jinak😉 ?


Mohl by jsi trochu priblizit, nebo foto, jak ta striska vypada? Ten horn mi vubec prijde jako "bezpecny". Pokud se na neho nenalepi snih zepredu, tak by mel bez problemu fungovat. Nebo se pletu?
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

sacnok píše:
stouracpetr píše:Limcovy radom pro LHG 60.
Rozvoz nulte serie pristi tyden,vsechny kusy jsou zamluveny.
Dalsi serie kolem 15.ledna.


Máte někdo už zkušenosti s límcovým radomem od p. Šťourače?

Popřípadě zkoušel někdo dát celé LHG 60 do radomu od Jirouse? A jaký útlum to mělo s ním?

http://cz.jirous.com/prislusenstvi-doplnky/jh_lhg


Tak jsem dnes instalovali spoj s radomem od JRC, viz:

viewtopic.php?f=7&t=26437&p=254528#p254528
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 4 years ago

K dispozici je jeste nekolik kusu Radiantu 21 dBi ,20° pro -6 dB z prvni serie.
Prumer 359 mm,delka 370 mm. Volitelne hlinikove skrinky delky 170 mm ( RB ), 265 mm ( RB,Rocket ) 330 mm ( Rocket AC apod.).
Cena 5500,- az 5700,- Kc podle typu skrinky.
Nejsme platci DPH.
V pripade zajmu nebo dotazu zaslete PM.

Radiant 21dBi 20°.jpg
Radiant 21dBi 20°.jpg (124.73 KiB) Zobrazeno 3947 x
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Pane Šťourači máte k těm anténám ještě foto kompletu s držákem a plechovým BOXem?
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 4 years ago

Box univerzal pro Mikrotik nebo standartni Rocket.

Radiant 20° 21 dBi 002.JPG
Radiant 20° 21 dBi 002.JPG (214.36 KiB) Zobrazeno 3553 x
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 4 years ago

Stranky rekonstruujeme,zakladni informace najdete na

http://nanoboot5.cz/anteny-a-prislusenstvi/
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 4 years ago

0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

jde na iso station zakoupit jen ten uchyt na stozar ? za jake penize ?

dekuji
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education


Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 4 years ago

Viktor Novotný píše:jde na iso station zakoupit jen ten uchyt na stozar ? za jake penize ?

dekuji


Mas to v ceniku. 250Kc. Me spíš oči nechtějí najít, jaký to má úhel pokrytí.
0 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 4 years ago

Bajonetova redukce je pouzitelna pro vsechny Radianty, uhly 90,60,45,30,20 stupnu pro pokles -6 dB.
0 x