Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Antény nanoboot, Štourač Petr

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Antény nanoboot, Štourač Petr

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Jestli to není tím, že ty představy o tom, jak ta jednotka moc topí, jsou přehnané. Je také možné, že se to teplo, na které se spoléháme, vyzáří někam jinam, než bysme potřebovali. mpcz, 19/12/2018
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

george.tu píše:... když je wap bez trychtýře, vlivem ohřevu se sníh nedrží, bohužel na trychtýři se sníh udržel. ...
stouracpetr píše:...Na naproste minimum je mozne takovyto nezadouci stav omezit vyhrivanim....


Je patrne,ze ucinnost vyhrivani -byt v tomto pripade jako vedlejsi ucinek-je nejlepsim resenim problemu se snehem...
0 x

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 5 years ago

A to to jako nasazujete venku kde to není v ČR povolené a nebo vám doma chumeli? A nebo jsem zaspal a povolené to už je?
0 x
jsem lama berte ze je to tak

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 5 years ago

stouracpetr píše:
george.tu píše:... když je wap bez trychtýře, vlivem ohřevu se sníh nedrží, bohužel na trychtýři se sníh udržel. ...
stouracpetr píše:...Na naproste minimum je mozne takovyto nezadouci stav omezit vyhrivanim....


Je patrne,ze ucinnost vyhrivani -byt v tomto pripade jako vedlejsi ucinek-je nejlepsim resenim problemu se snehem...


Jednotka má spotřebu údajně max 5W, zbytkové teplo je tedy 00nic. Na konci trychtýře spíš 00 nežli nic. Když už bastlit, tak co na konec trychtýře namotat pár závitů odporového drátu a nějak ho přilepit? Pak zůstává otázka napájení.
0 x

jirina.ce
Příspěvky: 16
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jirina.ce » 5 years ago

Pane Šťourač,
copak je s Vámi?? :no_mouth:😧
Nemohu se Vám dovolat, operátor tam plácá něco o momentální nespojitelnosti a že mám zkontrolovat číslo :rage: , přitom jsme si na tom čísle ještě v říjnu volali.
Na emailu na objednávku také žádná odpověď, což je u Vás nezvyklé. Tady fórum ale vede, že jste se před týdnem přihlásil.
... a všichni co Vás z mého okolí znají také nevědí.

Stojím mimo jiné i před dilematem, zda máme objednat předražené RF Horny nebo se dočkáme Radiantů se skvělými parametry a kdy...

Snad se Vám nic nestalo a jste v pořádku.


Děkuju moc za odpověď.
JC
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

Vse v poradku-stare tlf.cislo jsem umrtvil-nabidky na nejvyhodnejsi pujcky,produkty a sluzby vseho druhu mne obtezovaly.
Nejjednodussi je poslat zpravu pres toto forum.

p.s.Pro dalsi zakazniky:
Dokoncujeme treti serii limcovych radomu pro LHG 60. Pokud zajem ,ktery jste projevili,trva,potvrdte laskave objednavky do PM pro nasledne stanoveni nejvhodnejsich rozvozovych tras.
1 x

jirina.ce
Příspěvky: 16
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jirina.ce » 5 years ago

Oni otravují pořád, ikdyž máte nové číslo. Chudák ten, kdo ho po vás časem zdědí...
Já jsem se několikrát ohradila GDPR a na 2 instituce jsem kontrolu poslala. Od té doby o více jak 80% lepší.

Pokud volají prodejci, 3 vteřiny je nechám kecat a pak spustím: "nesouhlasím s tím aby jste mně ještě kontakdovali, smažte mně ze všech svých databází. Opětovný hovor budu předávat kompetentním úřadům, jak už se Vašim kolegům stalo." Tady na tvrdo zavěsím.

Už se neozvou a v jejich databázi je u Vás asi červený puntík.

U nového čísla to chce nekompromisně zarazit už na začátku....

Občas mi volá číslo a je tam ticho... zavěsím, volá znovu, opět ticho... dávám do blokace...

Ale nebudu blokovat toto forum řečmi mimo téma...
Naposledy upravil(a) jirina.ce dne 06 Mar 2019 00:46, celkem upraveno 2 x.
1 x

jirina.ce
Příspěvky: 16
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jirina.ce » 5 years ago

Při tom jak jste neodpovídal, mně to donutilo improvizovat, použít 2x jednopolarizační skalární horn 60st. 12dB každý v jiné polaritě, přidělat na JE-200 s RB912 a vytáhnout pigtaily ven :joy: vypadá to šíleně, funguje to, ale vyzařování je nějaké všelijaké, má to divné mrtvé úhly např. na 5 a 12 stupni od osy je zisku až o 10dB horším než kdekoliv jinde. Nejdůležitější je, že :dizzy: už ten sektor tolik neruší.
Naposledy upravil(a) jirina.ce dne 06 Mar 2019 01:11, celkem upraveno 2 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jirina.ce píše:Oni otravují pořád, ikdyž máte nové číslo. Chudák ten, kdo ho po vás časem zdědí...
Já jsem se několikrát ohradila GDPR a na 2 instituce jsem kontrolu poslala. Od té doby o více jak 80% lepší.

Pokud volají prodejci, 3 vteřiny je nechám kecat a pak spustím: "nesouhlasím s tím aby jste mně ještě kontakdovali, smažte mně ze všech svých databází. Opětovný hovor budu předávat kompetentním úřadům, jak už se Vašim kolegům stalo." Tady na tvrdo zavěsím.

Už se neozvou a v jejich databázi je u Vás asi červený puntík.

U nového čísla to chce nekompromisně zarazit už na začátku....

Občas mi volá číslo a je tam ticho... zavěsím, volá znovu, opět ticho... dávám do blokace...

Ale nebudu blokovat toto forum řečmi mimo téma...


obzvlášť když existují aplikace na blokování. Jak prosté.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

stouracpetr píše:Limcovy radom pro LHG 60.
Rozvoz nulte serie pristi tyden,vsechny kusy jsou zamluveny.
Dalsi serie kolem 15.ledna.


Máte někdo už zkušenosti s límcovým radomem od p. Šťourače?

Popřípadě zkoušel někdo dát celé LHG 60 do radomu od Jirouse? A jaký útlum to mělo s ním?

http://cz.jirous.com/prislusenstvi-doplnky/jh_lhg
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

To by mě taky zajímalo. Hlavně, jak tam píší u JJ o roztopení sněhu odpadním teplem. Vypadá to pěkně, obávám se ale, že to přišlo na trh pozdě, v tuto dobu už nějaké velké vánice asi čekat nemůžeme, že. Takže máme do další zimy asi pauzu. Další věc je ten límec, ten by mohl být plechový, pokud není. Moc se tady nediskutovalo na téma rušení dvou spojů, blízko na jednom stožáru, což bývá v pětce někdy problém. mpcz, 28mar2019
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

mpcz píše:To by mě taky zajímalo. Hlavně, jak tam píší u JJ o roztopení sněhu odpadním teplem. Vypadá to pěkně, obávám se ale, že to přišlo na trh pozdě, v tuto dobu už nějaké velké vánice asi čekat nemůžeme, že. Takže máme do další zimy asi pauzu. Další věc je ten límec, ten by mohl být plechový, pokud není. Moc se tady nediskutovalo na téma rušení dvou spojů, blízko na jednom stožáru, což bývá v pětce někdy problém. mpcz, 28mar2019


Do další zimy je sice času dost, ale když se montuje nový spoj, tak je asi lepší dát tam radom hned, než tam někdy před zimou jít znovu.

Další věc, je, že když se to schová do radomu, tak není na první pohled poznat co to je, protože asi nebude vidět ta vysoce svítivá modrá LEDka.
0 x

Marskys
Příspěvky: 40
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Marskys » 5 years ago

mpcz píše:To by mě taky zajímalo. Hlavně, jak tam píší u JJ o roztopení sněhu odpadním teplem. Vypadá to pěkně, obávám se ale, že to přišlo na trh pozdě, v tuto dobu už nějaké velké vánice asi čekat nemůžeme, že. Takže máme do další zimy asi pauzu. Další věc je ten límec, ten by mohl být plechový, pokud není. Moc se tady nediskutovalo na téma rušení dvou spojů, blízko na jednom stožáru, což bývá v pětce někdy problém. mpcz, 28mar2019


Limec je kovovy.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

to Sacnok: samozřejmě máš pravdu, myslel jsem to tak, že by nebyla špatná zpráva od kolegy třeba: "Jezdil jsem tam 3x do měsíce osekávat námrazu a teď o tom nevím". Na druhou stranu bude zase teplíčko a otestuješ, jak se bude ten černý chladič chladit uvnitř uzavřeného prostoru. Snad se to uchladí, co jsem měl možnost krátce posoudit, tak to vyzařované teplo zdaleka neodpovídalo poměrně masívnímu chladiči. Spíše bych měl starost o to, když se náhodou dostane sluníčko přímo na ten černý chladič, to by ho mohlo docela nechutně rozpálit. To jsou samozřejmě jen teorie, čas ukáže. Na LEDku platí černý fix. mpcz, 28mar2019
0 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 5 years ago

Spoj 1180m s JJ, ještě to nespadlo. Uptime 28 dní, freq 64800.
Pršelo, sněžilo, mrzlo, mlha.

Občas jsem to sledoval za silného sněžení, mlhy a pořád 80/8
6.44
0 x