Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Antény nanoboot, Štourač Petr

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Antény nanoboot, Štourač Petr

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

hapi píše:
stouracpetr píše:Limcovy radom pro LHG 60.
Rozvoz nulte serie pristi tyden,vsechny kusy jsou zamluveny.
Dalsi serie kolem 15.ledna.



co řekne plastová parabolka s tím na sobě na vítr řekněme kolem 50km/h s nárazem 70km/h? řekne "pápá tak já letim" ?

Svého času jsem kalibroval dělaný měřič větru a protože se mi nechtělo čekat na nárazy 100 km/hod., upevnil jsem tyčku na auto / vozík a rozjel se. Přijatelně to sedělo i s profi měřičem.
p.s. v případě "kalibrace" antény doporučuji být na silnici sám :slight_smile:. Určitě získáme představu, jestli "pápá" nebo ne. mpcz, 15.12.2018
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

co řekne plastová parabolka s tím na sobě na vítr řekněme kolem 50km/h s nárazem 70km/h? řekne "pápá tak já letim" ?

Svého času jsem kalibroval dělaný měřič větru a protože se mi nechtělo čekat na nárazy 100 km/hod., upevnil jsem tyčku na auto / vozík a rozjel se. Přijatelně to sedělo i s profi měřičem.
p.s. v případě "kalibrace" antény doporučuji být na silnici sám :slight_smile:. Určitě získáme představu, jestli "pápá" nebo ne. mpcz, 15.12.2018

Jenže to by chtělo ještě s anténou otáčet a zkoušet to ze všech směrů :-)
Osobně moc nevěřím, že by to prasklo. To spíš bude problém pružení - výrazná změna směru ve větru.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

uvidime ked pridu prve kusy pretoze ten vietor ma tiez zaujima....
pretoze uz dost teraz to lhg ten drziak je ako taky a toto ked sa este nato da bude vacsi odpor testovali ste to?
0 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 5 years ago

Orel005 píše:Behem svatku se bude testovat spoj, ktery ma byt schopny "fungovat" na 8 km. Je to samozrejme v praxi nesmysl. Ale kombinace anten, prvku a testu umozni spojit se na 8 km, to znamena ze na polovicni vzdalenosti by to melo fungovat, jako aktualne spoje na 2 km. Navic soucasti spoje bude i integrovany vystup z anteny na RSMA pro 5GHz prvek. Pisu jen jako zajimavost.


Wifiber? nebo něco jiného?
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

Probehla zkouska sestavy parabola-limec-radom-trmen.Spocivala ve vyvozeni tlaku cca 40-50 kg na pravy okraj paraboly.
Vysledek je zrejmy na fotografii:

Radom LHG 60 0044.JPG
Radom LHG 60 0044.JPG (172.81 KiB) Zobrazeno 5604 x


Jak je z fotografie patrne,pri tomto namahani doslo k plasticke deformaci oceloveho trmenu.
Deformace paraboly,limce a radomu nulova.Na rozdil od puvodni plastove paraboly,ktera by pri podobnem namahani castecne pozmenila tvar a doslo by k trvale deformaci kovove sitky reflektoru,vyse uvedena sestava zustala takovymto namahanim nedotcena.
Pricina je zrejma-parabola,limec a radom tvori na rozdil od samotne paraboly uzavrenou strukturu,u ktere se namahani roznasi na vsechny casti a odolnost proti zatizeni vetrem je podstatne vyssi nez u samotne paraboly bez limce a radomu.Prikladem muze byt skorapka vejce,ktera,pokud je vcelku,vydrzi znacne namahani,jeji casti je ovsem snadne rozlomit.
Limcovy radom je fixovan oproti parabole na 20ti mistech,pevnost spojeni vice nez dostatecna.
Pripravujeme ,jak jsem drive uvedl ,i masivni trmeny pro LHG 60 vhodne do mist s vysokym vetrnym zatizenim.
Naposledy upravil(a) stouracpetr dne 15 Dec 2018 11:43, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

ano ale problém bude v tom když anténa bude třeba již 3 roky na místě tak bude plast o dost křehčí...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

Soucasti pripravovanych masivnich trmenu jsou i vyztuhy,ktere roznesou namahani,vyvozovane na plastovy stred paraboly do mist spojeni limce a paraboly,odtrzeni a pad paraboly nehrozi.
Pokud se nekdo z vas v dohledne dobe dostane na mista,kde jsou jiz delsi dobu namontovane LHG 5 GHz,uvitam poznatky ohledne stavu plastu-pripadne krehnuti,praskliny...pro potvrzeni nebo vyvraceni moznych komplikaci v budoucnu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

to bych se raději snažil vyrobit plnou parabolu stejnou jako má LHGG a udělat tam průřezy na šrouby pro originální plastovou trojnožku tak jak to dělají poláci.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Vyrobit takovou parabolu znamená vyrobit přesnou ocelovou formu o váze cca 100 kg a mít lis, který když bouchne, zetřepe se dědina. Nikdo se do toho nedá, pokud nebude mít zajištěn potřebný odběr, který mu alespoň zaplatí nemalé pořizovací náklady. Existuje i technologie tvarování plastu a pokovení, ale to bychom byli tam, kde teď. A i u kovové paraboly ten problém se sněhem zůstane a stejně budeme vyrábět radom, tak, jako teď. Já věřím, že ten límec + radom nebo samotný radom + LHG60 ten sníh pořeší a ve větru anténa přežije v pohodě, alespoň ve středních polohách. Jestli dobře počítám, tak při stovce v ose by to mohlo tlačit velmi přibližně okolo 20 kg, podle tvaru a výšky a mnoha dalších parametrů. mpcz, 15.12.2018
1 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

Vzhledem k opakujicim se dotazum k trychtyrovym antenam pro 5 a 60 GHz upresnuji zakladni informace pro pripadne dalsi zajemce:

Trychtyre 5 GHz
viewtopic.php?f=10&t=6889&start=120


Nasuvne trychtyre pro WAP 60 GHz
Trychtyr WAP 60 0011.JPG
Trychtyr WAP 60 0011.JPG (161.8 KiB) Zobrazeno 4947 x

Trychtyr WAP 60 0022.JPG
Trychtyr WAP 60 0022.JPG (35.99 KiB) Zobrazeno 4947 x

Trychtyr WAP 60 0033.JPG
Trychtyr WAP 60 0033.JPG (117.42 KiB) Zobrazeno 4947 x

Zisk cca + 10 dB oproti samostatnemu WAPu
Dosazitelna vzdalenost cca dvojnasobna pri osazeni u klienta,cca trojnasobna pri pouziti na PTP spoj 2xWAP plus 2x trychtyr.Pri pouziti vyzkousejte nejvhodnejsi aktualni variantu SW.
Neni vhodny na AP-zuzuje vyzarovaci diagram.
Cena 500,- Kc/ks.

Pri montazi limcovych radomu na LHG 60 overte,zda jsou okraje plastove paraboly hladke,bez otrepu vzniklych pri lisovani.Pripadne otrepy odstrante ostrym nozem nebo pilnikem.
1 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

to na wap60 vyzera super...
mala aktualna otazka sneh na tom nebude problem ked sa usadi?
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

Mokry snih bude problem u jakekoli anteny,minimalizovat tento nezadouci stav lze svislym,hladkym povrchem,idealne navic osetrenym teflonovym pripravkem.
Na naproste minimum je mozne takovyto nezadouci stav omezit vyhrivanim.
Tuto variantu pripravujeme u limcovych radomu pro LHG 60,pripadne i pro jine varianty nasich radomu.Predpokladany termin-konec ledna,prozatim bez dalsich podrobnosti.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

stouracpetr píše:Mokry snih bude problem u jakekoli anteny,minimalizovat tento nezadouci stav lze svislym,hladkym povrchem,idealne navic osetrenym teflonovym pripravkem.
Na naproste minimum je mozne takovyto nezadouci stav omezit vyhrivanim.
Tuto variantu pripravujeme u limcovych radomu pro LHG 60,pripadne i pro jine varianty nasich radomu.Predpokladany termin-konec ledna,prozatim bez dalsich podrobnosti.


takze mate otestovane ze ten trichtir na tu wap60 ma problem so snehom?
pretoze wap60 ako samotne nema take problemy ako lhg60.. to wap sa pekne hreje a ked je to pouzite na 150m zatial to vydrzalo vsetko...
tak preto ze ked to teda clovek s tym trichtirom da na vacsiu vzdialenost nenarazi na problem so snehom ze ostane na tom zobaku....
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

Nikoli,prozatim nemam u techto trychtyru zadne problemy hlaseny-mozna proto,ze teplo z WAPu se prenese do hlinikoveho trychtyre a teply vzduch uvnitr ohriva i radom.
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 5 years ago

stouracpetr píše:Nikoli,prozatim nemam u techto trychtyru zadne problemy hlaseny-mozna proto,ze teplo z WAPu se prenese do hlinikoveho trychtyre a teply vzduch uvnitr ohriva i radom.

tak hlásím tedy jako první problém se sněhem, když je wap bez trychtýře, vlivem ohřevu se sníh nedrží, bohužel na trychtýři se sníh udržel. Škoda že nemám fotodokumentaci, ale měl jsem spoj 2x WAP, trychtýř na obou stranách vzdálenost 300m a už mi to za tuhle zimu 3x spadlo, tak spoj musel dolu a trychtýře se mi tu válí...
0 x