Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kdo tu dodava 11GHz spoje a rychlejsi 10Ghz spoje?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Kdo tu dodava 11GHz spoje a rychlejsi 10Ghz spoje?

Příspěvekod baz » 14 years ago

Nerad bych pri vyberovce na nekoho zapomnel, tak se radsi ptam i tady, vic hlav vic vi :)

jake dodavatele /vyrobce/ 11GHz spoju tu mame?
ATH /prodava myslim Orcave/, Alcoma, SAF (neoverena kvalita, bez referenci?).
Z nezaplatitelnych Nera, Dragon wave a Ceragon.

Dal by me zajimaly i desitky, ale rychlost by to chtelo minimalne 155+, kdo to umi krom Alcomy?
Summit zatim porad jen planuje rychlejsi desitky, stejne jako jedenactku, uz me nebavi volat pani Bizkovou pro stale stejne odpovedi :)

Myslim samozrejme slusne a dlouhodobe proverene vyrobce.
Planuju dva spoje, 10km bude v 11GHz, nejsou volne kanaly v desitce.
Druhy spoj 4km muze byt klidne v 10GHz, tam je cisto.
Velikost anten nepodstatna.
0 x

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 14 years ago

v 10Ghz je zatim realne nejrychlejsi asi Racom RAY http://www.racom.eu, v siti mame nasazene dva kusy - jedou 170mbs uzivatelska prenosova rychlost.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Jeste je tu 1S10 od Orcave, prej 200Mega v nove verzi...
0 x
Lukas Kristek

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 14 years ago

SAFy mám a som s nima spokojný 1x13 GHz 2x18 GHz a zatiaľ 1 x 24 GHz .
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 14 years ago

Pak treba nejaky NEC PASOLINK, Ericsson, Bosch ale to nebude moc prijatelne. Primarne jsou pro sireni tv signalu a pro operatory.Ty nejmainstreamovejsi a nejnamejsi jsou uz vyse jmenovane
0 x

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 14 years ago

Hatatitla píše:SAFy mám a som s nima spokojný 1x13 GHz 2x18 GHz a zatiaľ 1 x 24 GHz .



ahoj mozes napisat kde a zakolko si to kupil aj ja uvazujem o 5 spojoch a neviem sa rozhodnut alcoma saf a ceragon.

ta 24 na aku vzdialenost a s akymi antenami ju mas?

stefan
0 x

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

racom zamitam, psal jsem jasne, ze chci dlouhodobe proverene vyrobce a racom svuj prvni spoj vypustil do prodeje 3. listopadu 2009, ze... tudiz vylucuju, i kdyby byl papirove sebelepsi. za par let mozna.
to by museli jit hodne pod cenu, ktera byla prezentovana v pruhonicich, to za v praxi poradne neprovereny spoj nikdy nedam. to ze ma nekdo dva fungujici spoje v siti neni pro me reference, reference jsou stovky spoju v ruznych sitich.
nechal jsem se nachytat na alcomu eband 80ghz a podruhe tu chybu neudelam, ze bych koupil neproverenou vec.

na orcave samozrejme mrknu na tu novou potvoru, myslel jsem ze jen preprodavaji ATH.
no a jeste je tu alcoma, vyborna a proverena, ale ta je zrejme nejdrazsi, te bych se rad vyhnul z duvodu ceny. ale zkusim ji poptat take, treba si u me hosi z alcomy budou chtit vylepsit skore a nahodi slusnou cenovku :)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 14 years ago

netko píše:
Hatatitla píše:SAFy mám a som s nima spokojný 1x13 GHz 2x18 GHz a zatiaľ 1 x 24 GHz .



ahoj mozes napisat kde a zakolko si to kupil aj ja uvazujem o 5 spojoch a neviem sa rozhodnut alcoma saf a ceragon.

ta 24 na aku vzdialenost a s akymi antenami ju mas?

stefan


SAF dodava STAR21
0 x

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 14 years ago

basty píše:
netko píše:
Hatatitla píše:SAFy mám a som s nima spokojný 1x13 GHz 2x18 GHz a zatiaľ 1 x 24 GHz .



ahoj mozes napisat kde a zakolko si to kupil aj ja uvazujem o 5 spojoch a neviem sa rozhodnut alcoma saf a ceragon.

ta 24 na aku vzdialenost a s akymi antenami ju mas?

stefan


SAF dodava STAR21


aku maju cenu
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 14 years ago

tak na te 11 je to na 100M 60/120 cca 200k, 180M + 23k a 360M + 46k
0 x

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 14 years ago

netko píše:
Hatatitla píše:SAFy mám a som s nima spokojný 1x13 GHz 2x18 GHz a zatiaľ 1 x 24 GHz .



ahoj mozes napisat kde a zakolko si to kupil aj ja uvazujem o 5 spojoch a neviem sa rozhodnut alcoma saf a ceragon.

ta 24 na aku vzdialenost a s akymi antenami ju mas?

stefan

24 na 1,2 km 60 cm antény kompletne ma ten spoj vyšiel zo všetkým príslušenstvom na cca 5000 €
prvý 13 GHz som bral od Mocka ten ma vyšiel skoro na 13 000 € zo 120 anténami , ale potom som našiel obchodákov v polsku a u tých sa dá ísť na polovičnú cenu . Raz mi prišiel mail z atlantisu že majú v ponuke safy ale ked som tam o týždeň volal tak mi povedali že mám kontaktoval distribútora safov na Slovensku a tomu ked som zavolal tak cena bola dvojnásobná.
0 x

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 14 years ago

Hatatitla píše:
netko píše:
Hatatitla píše:SAFy mám a som s nima spokojný 1x13 GHz 2x18 GHz a zatiaľ 1 x 24 GHz .



ahoj mozes napisat kde a zakolko si to kupil aj ja uvazujem o 5 spojoch a neviem sa rozhodnut alcoma saf a ceragon.

ta 24 na aku vzdialenost a s akymi antenami ju mas?

stefan

24 na 1,2 km 60 cm antény kompletne ma ten spoj vyšiel zo všetkým príslušenstvom na cca 5000 €
prvý 13 GHz som bral od Mocka ten ma vyšiel skoro na 13 000 € zo 120 anténami , ale potom som našiel obchodákov v polsku a u tých sa dá ísť na polovičnú cenu . Raz mi prišiel mail z atlantisu že majú v ponuke safy ale ked som tam o týždeň volal tak mi povedali že mám kontaktoval distribútora safov na Slovensku a tomu ked som zavolal tak cena bola dvojnásobná.


ahoj mozes nam dat kontakt na nich hladam v polsku ale zatial som nasiel toto. napisal som mu tak uvidime.

http://marketeo.com/pl/Oferta/Anteny-ID ... 52708.html
0 x

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 14 years ago

baz píše:racom zamitam, psal jsem jasne, ze chci dlouhodobe proverene vyrobce a racom svuj prvni spoj vypustil do prodeje 3. listopadu 2009, ze... tudiz vylucuju, i kdyby byl papirove sebelepsi. za par let mozna.
to by museli jit hodne pod cenu, ktera byla prezentovana v pruhonicich, to za v praxi poradne neprovereny spoj nikdy nedam. to ze ma nekdo dva fungujici spoje v siti neni pro me reference, reference jsou stovky spoju v ruznych sitich.
nechal jsem se nachytat na alcomu eband 80ghz a podruhe tu chybu neudelam, ze bych koupil neproverenou vec.

na orcave samozrejme mrknu na tu novou potvoru, myslel jsem ze jen preprodavaji ATH.
no a jeste je tu alcoma, vyborna a proverena, ale ta je zrejme nejdrazsi, te bych se rad vyhnul z duvodu ceny. ale zkusim ji poptat take, treba si u me hosi z alcomy budou chtit vylepsit skore a nahodi slusnou cenovku :)

no 1S10 se prodava od 1.1.2010 - takze jeste o nejaky ten mesic min nez Racom, a AL10D MP155 nekdy od listopadu 2009 - takze jsou to vsechno spoje NOVE a neproverene, z tohoto pohledu je asi jedno jestli sahnes po Racomu, Alcome nebo Orcave - protoze vsechny spoje mohou mit "detske" nemoci.
Pokud chces neco 100% spolehliveho tak musis vybirat z rady spoju ktere jsou na strechach uz nejaky ten rok - ale ty zase pak nebudou pozadovanych 155Mb+.
Nebo najde se tady nekdo kdo ma na strese AL10D MP155, Racom RAY nebo Orcave 1S10 jiz dva roky?
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 14 years ago

blax píše:
baz píše:racom zamitam, psal jsem jasne, ze chci dlouhodobe proverene vyrobce a racom svuj prvni spoj vypustil do prodeje 3. listopadu 2009, ze... tudiz vylucuju, i kdyby byl papirove sebelepsi. za par let mozna.
to by museli jit hodne pod cenu, ktera byla prezentovana v pruhonicich, to za v praxi poradne neprovereny spoj nikdy nedam. to ze ma nekdo dva fungujici spoje v siti neni pro me reference, reference jsou stovky spoju v ruznych sitich.
nechal jsem se nachytat na alcomu eband 80ghz a podruhe tu chybu neudelam, ze bych koupil neproverenou vec.

na orcave samozrejme mrknu na tu novou potvoru, myslel jsem ze jen preprodavaji ATH.
no a jeste je tu alcoma, vyborna a proverena, ale ta je zrejme nejdrazsi, te bych se rad vyhnul z duvodu ceny. ale zkusim ji poptat take, treba si u me hosi z alcomy budou chtit vylepsit skore a nahodi slusnou cenovku :)

no 1S10 se prodava od 1.1.2010 - takze jeste o nejaky ten mesic min nez Racom, a AL10D MP155 nekdy od listopadu 2009 - takze jsou to vsechno spoje NOVE a neproverene, z tohoto pohledu je asi jedno jestli sahnes po Racomu, Alcome nebo Orcave - protoze vsechny spoje mohou mit "detske" nemoci.
Pokud chces neco 100% spolehliveho tak musis vybirat z rady spoju ktere jsou na strechach uz nejaky ten rok - ale ty zase pak nebudou pozadovanych 155Mb+.
Nebo najde se tady nekdo kdo ma na strese AL10D MP155, Racom RAY nebo Orcave 1S10 jiz dva roky?

Mno, BAZ mel spis na mysli, proverene vyrobce, Racom neni rozhodne provereny, je komplet novy, ostatni uz neco udelali a nekolik let se to provozuje.
0 x

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

presne tak, myslim vyrobce s historii. nic proti racomu, ale ten s tema spojema zacal tedka, predtim delal nejaky radiomodemy na lode, pokud si spravne vzpominam z predvadecky 3/11 :)
proste je to vyrobce totalne bez historie v tomto oboru a jako takovy se musi snazit protlacit na nas trh - vetsinou se utoci cenou a to se jim nedari. aspon ja slusnou cenu nevidel. na predvadecce velky humbuk a po zverejneni ceny povzdech, ze jako teda nic moc...
kazdy vyrobce ma svoje nemoci, vzdycky se neco najde. ale u proverenych vyrobcu se ocekava, ze budou vedet jak problemy vyresit, u noveho vyrobce ocekavam potize, proste proto, ze ty zkusenosti v danem oboru nema, cili kdyz se neco vyskytne, bude mu reseni problemu trvat dele.
jsem ochoten riskovat novinku i od neprovereneho vyrobce (i kdyz to je myslim nejhorsi kombinace, zacatecnik a novy produkt), ale musi mi ten risk vyvazit adekvatni cenou, tot vse.

a 11GHz od ATH nebo alcoma al11f ? to prece nejsou nove spoje blaxi...
zna nekdo aspon orientacni ceny ceragonu v 11g? je to porad jeste tak cenove mimo, nedejboze drazsi nez alcoma? prece jen je to zaruka kvality ten ceragon.
dragon jsem ani neresil, tam ceny znam, havlove se posrali v kine kdyz sestavovali cenik...

btw blaxi - kdyz se mrknu na tvoje posty co ses tu regnutej - mam silnej pocit, ze jsi primo z racomu, protoze o nicem jinem nez rayi nepises. ty nejsi isp, ty jsi obchodak racomu, ze?
jestli jo, tak mi pres PM posli nabidku :)
0 x