Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ALCOMA a záruční doba

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Re: ALCOMA a záruční doba

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Julian: Omlouvam se, blbe jsem si to precetl, nicmene stale plati to, ze SD mi vychazi nejlepe. U me jsou na prvni miste veci 2 - cena vs. zkusenosti / spolehlivost. Nebudu totiz kupovat Neru za 300 litru jenom proto, ze je spolehliva a ma reference. Cena je tedy stale na prvnim miste. U me tedy.

Nezlob se na me, ale dobre SLA je takove SLA, ktere nikdy nevyuziju. To, ze jsem musel v prvnim pul roce (!!!) "nekolikrat" (!!!) vyuzit SLA je hodne spatny.

1S10 je nepochybne spoj se zajimavou budoucnosti, sam jsem zariskoval a malem ho koupil (nakonec jsem nemohl cekat na dodani a sel do SD, coz me ted trosku mrzi), ale stale je tu otaznik v te veci, jak to bude spolehlive? Kolik jich beha po republice? Verim tomu, ze maximalne do stovky spoju. SD, resp. Alter je QAM, dokonce i v tom SMS o sobe rika, ze je QAM, takze referenci je spousta, tech spoju jsou tady mraky, navic jich par mam sam...

up: Jeste pripojim, ze do Miraclu to nemam 45minut, ale 3 hodiny a 45 minut, kdyz letim kudlu...
Naposledy upravil(a) lukas dne 08 Feb 2010 19:26, celkem upraveno 1 x.
0 x
Lukas Kristek

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

hapi: Mam par spoju, kde upgrade potreba neni a ani v nasledujicich letech nebude. To je predevsim u firemnich klientu, tam supnes spoj, prodas 5ti megabit a mas rezervu 10x tolik. Pohoda. Nebo pak koncove spoje, kde ted tece 10mega a petka je zarusena. Supnu desitku a az nebude stihat (za dva roky?), dam ji firme za cenu nove a koupim si neco lepsiho...
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

Vratil jsem se ze spitalu se zlomenym obratlem ... tak az ted jsem precetl tech nekolik stranek ... co k tomu rict, ja jsem malicko zaujaty, protoze jsme servisni misto alcomy (a nejen alcomy :) ) ... ale za sebe muzu rict, ze jsem NIKDY nikomu neodmitnul vydat servisni jednotky i treba v 23hodin ... i pokud clovek nemel SLA ... pokud by mel SLA tak tam ihned jedeme a vse mu rozchodime ... tedy muj pohled na servis kolem alcomy je takovy, ze je vse tak jak ma byt a vse se resi co nejrychleji to jde ...

Co se tyka cen spoju na desitce, Vy co mate vetsi site myslim, ze uznate, ze dnesni ceny jsou opravdu sranda a neni uz o cem se bavit. Vy co mate jeden spoj, na ktery se Vam podarilo nejak nasetrit tak je jasne, ze vsechny vydaje kolem (jako montaz atd) musite osekat na minimum, ale zkuste se zamyslet zda je to spravna cesta, to ze jdete na nejake jednodenni skoleni to z Vas odbornika s letitou praxi neudela, takze tezko se pak ohanet "ja mam skoleni" ........... nerikam tim, ze i mezi Vama nemuze byt profik .. ale vetsinou co jsem se s takovyma lidma setkal, tak z meho pohledu nevi tito lide o spojich skoro nic a na otazku jak to budete instalovat se me dostane odpovedi "to se nejak udela" ........ z cehoz ja mam hned husinu a snazim se domluvit odbornou montaz.

Nerikam tim, ze by alcoma nemela vyrizovat vsechny reklamace ihned, ale pokud si nekdo spoj nasadi "sam" a nejlepe na nevhodny kabel a kdovi co jeste ... tak pak se nedivte, ze se ukaze na "kvalitu" instalace .......... me si treba nikdo nikdy nedovolil rict, ze me nejaky spoj nevyreklamuje HNED .....

zaverem bych si dovolil jen takovy maly rypanec ... "zajimave je, ze z 99% vzdy krici o spatne reklamaci lide, co si koupi spoj jeden ... 'nejak ho nainstaluji' a pak se desne divi co se jim to stalo ..."
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 14 years ago

lukas píše:Julian: Omlouvam se, blbe jsem si to precetl, nicmene stale plati to, ze SD mi vychazi nejlepe. U me jsou na prvni miste veci 2 - cena vs. zkusenosti / spolehlivost. Nebudu totiz kupovat Neru za 300 litru jenom proto, ze je spolehliva a ma reference. Cena je tedy stale na prvnim miste. U me tedy.

Nezlob se na me, ale dobre SLA je takove SLA, ktere nikdy nevyuziju. To, ze jsem musel v prvnim pul roce (!!!) "nekolikrat" (!!!) vyuzit SLA je hodne spatny.

1S10 je nepochybne spoj se zajimavou budoucnosti, sam jsem zariskoval a malem ho koupil (nakonec jsem nemohl cekat na dodani a sel do SD, coz me ted trosku mrzi), ale stale je tu otaznik v te veci, jak to bude spolehlive? Kolik jich beha po republice? Verim tomu, ze maximalne do stovky spoju. SD, resp. Alter je QAM, dokonce i v tom SMS o sobe rika, ze je QAM, takze referenci je spousta, tech spoju jsou tady mraky, navic jich par mam sam...

up: Jeste pripojim, ze do Miraclu to nemam 45minut, ale 3 hodiny a 45 minut, kdyz letim kudlu...


u tech vyuzitejch SLA nema az tak maslo na hlave Miracle ale hlavne kolega
1 - pokusem jsme prisli na chybu = kdy jsme zjistili ze jistou povolenou, ale nestandardni manipulaci s managmentem spoj lehne (proste to nkdo pred nama neskusil)
2 a 3 - pokusem s odstupem 7 dni overil kolega, ze se fakt o chybu jedna, Miracle to nasledne opravilo v dalsi verzi fw (jednou se dokonce technik tocil jeste pred dojezdem na zakladnu....) co na to rici.... / byly jsme hloupi a nemeli to delat - pac jinak spoj jel a na zadnou funkcionalitu to nemelo vliv (jednalo se o polozku popisek.....)
nu a ten zdroj vymenenej o pulnoci je jiz mimo SLA
0 x

Mirovka.net
Příspěvky: 2
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Mirovka.net » 14 years ago

Ahoj,
tady jsou ty podrobnosti:
MW spoj byl zakoupen v 08 2007 za 218 000 Kč bez DPH
(nejde tedy o zboží v podobě jogurtu a podobně jak je zmiňováno v některých reakcích)
v cenové nabídce, telefonicky a následně i písemně byla potvrzena záruka na tento spoj v délce 36 měsíců,
(dle mého názoru je tedy záruční lhůta do 08 2010)
na reklamaci byl spoj zaslán v 06 2009. Do konce 11 2009 nebyla reklamace vyřešena, proto následuje počátkem 12 2009 odstoupení
od kupní smlouvy s následným započtením částky 218 000 Kč bez DPH na další odebrané zboží.
Myslíte si že toto je dobrý konec příběhu ? :D :D :D
Omyl :!: :!:
Následuje dopis od výrobce v němž se mimo jiné praví "Podle našich obchodních podmínek je záruční doba 12 měsíců (prodáváme podle
obchodního zákoníku), pokud není smlouvou stanoveno jinak. V tom případě je prodloužená záruční lhůta buď součástí textu smlouvy,
nebo je vyznačena na faktuře za dodané zboží." podepsáno panem Petrem Vodičkou.

Jelikož na mě firma Alcoma již podala žalobu za neuhrazené zboží (které bylo započteno s výše uvedenou částkou) řeší již tento problém
dále můj právní zástupce. Další podrobnosti v uvedeném případu zatím nebudu zveřejňovat. Po právním dořešení celé záležitosti
mohu případně celou korespondenci v této záležitosti oskenovat a zveřejnit nejen na tomto fóru.
Uvítal bych, pokud někdo máte k dispozici VOP platné před 01.02.2008 o zaslání.

P.S. od firmy Alcoma máme zakoupených již cca 25 spojů, kolik si myslíte že jich zakoupíme ještě v budoucnu ? :D :D


raven-il píše:
Mirovka.net píše:Ahoj,
začínáme se s Alcomou dohadovat na téma délka záruky u "zlobícího" RR spoje.
Ve "VŠEOBECNÝCH OBCHODNÍCH PODMÍNKÁCH" platných od 01.02.2008 Alcoma uvádí "Záruční doba pro výrobky ALCOMA a služby je 12 měsíců"
Nemáte náhodou někdo po ruce VOP platné před uvedeným termínem, tedy před 01.02.2008 ?

Díky za Vaše reakce


Zajimave, prekvapuje me, ze by lidi z Alcomy postupovali takhle, pokud neni opravnena pochybnost o oduvodnenosti reklamace. Byly by nejake podrobnosti ?
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Hodne zajimave. V budoucnu urcite zohlednim.

Nebyl by ten dopis o 12-ti mesíční záruce? By mi stačilo pro přesvědčení, že Alcomu nebrat.
0 x
Lukas Kristek

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 14 years ago

net.work píše:nee... nechapu proc si ty spoje montujete sami... vzdyt ta montaz, nebo minimalne profylaxe stoji do 5tisic kc..........

tak proc resit pak problemy se zarukou atp????? O_O


montovali jsme si sami, uzemnili jsme radne, pouzili originalni zdroje. myslim ze je vse ok. ptal jsem se zda vlastni montaz ma vliv na zaruku, bylo me receno ze ne. jeste porad verim cestnemu slovu prodejce, zatim nemam duvod neverit.

nicmene, k te cene montaze, zamereni 2k plus doprava, montaz 6k plus doprava, reknes si ze pri 100 tisicich za spoj to neni az tak hrozne. ale ta doprava je 12kc za km, coz je z prahy k nam po 3k za jednu cestu, takze dat dohromady o 14 tisic vic za tyhle veci je proste uz znat. ono uz i tak se kolem te vymeny vyskytlo dost vedlejsich nakladu (cesta navic pro zapomenute veci, prihrada, drzaky na prihradu, kabely, veci na uzemeni atd.) a preci jen nejsme nekolikatisicova sit ale tristovkova pouze :-)
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

Jen takova mala vsuvka, dnes jsem zjistoval jak je to tedy officialne se zarukou alcoma na vsechny minipojitka a officialne je zaruka 48 mesicu ........ tudiz nejake pripadne spatne zkusenosti s reklamaci jsou me zahadou a myslim si, ze spise bude chyba na strane zakaznika, prece jen jak uz jsem psal ... nemel jsem nikdy sebemensi problem.
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Z webu alcomy:

Záruční doba pro výrobky ALCOMA a služby je 12 měsíců. Záruční doba pro výrobky jiných výrobců, které jsou dodavatelem prodávány pouze zprostředkovaně, je dána záručními podmínkami těchto výrobců. Záruční doba běží od data odběru výrobků zákazníkem, v případě montáže spoje dodavatelem od data předání spoje.
Záruční dobu lze prodloužit na 24 měsíců za příplatek 3 % k ceně spoje.

To mi vazne staci :)
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

hmm zajimave, ale je to 48 mesicu ... nevim kde jsi nasel 12 :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 14 years ago

tady
Přílohy
alcoma.JPG
(67.78 KiB) Staženo 825 x
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

aha, no web jsem necetl priznam se ... neni pro mne nicim uzitecny ... ale rekl bych, ze to tam je spise chyba ... pekne blba chyba ..
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

No, vzhledem k tomu dopisu, o kterem tady mluvi kolega si myslim, ze to zase tak chybny nebude...
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

no, a hlavně ten jejich web neni užitečnej pro nikoho.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 14 years ago

hapi píše:no, a hlavně ten jejich web neni užitečnej pro nikoho.


no je zajimave, ze se vzdy ozivaji jen ti kdoz maji nejaky problem, tak to je samozrejme obecne, ti spokojeni jsou spokojeni a tzv. drzi hubu :-)

ja jsem se dnes osobne radeji jeste jednou informoval o zarucni dobe na minipojitko 88mbit ktere jsme poridili pred necelyma dvema tydny a bylo mi opet potvrzeno, ze zaruka je 48 mesicu. Nacez mi bylo receno ze neni vyjimkou ze se resi i po uplynuti zarucni lhuty drobne opravy rychle a zdarma. Coz mi potvrdil i jeden dalsi zdroj, ktery alcomu vyuziva hojne ve sve siti. Nerad bych samozrejme predbihal situaci, nevim jak budu hovorit za pul roku, za rok, dva, proste nevim. Pevne verim ze stejne, mozna jeste lepe :-)

Jen jako perlicku na zaver bych sam za sebe dodal, ze ve skladu nam v patek odpoledne spatne skompletovali spoj, v sobotu rano jsem to zjistil, bylo mi obratem nabidnuto prevzeti chybejiciho dilu na zlicine (je to na te spravne strane prahy k plzni) cca do 60 minut. prevzal jsem chybejici soucast (byl to vyloznik) a odjel. podotykam, byla to sobota. navic dnesnam bylo jako pozornost a omluva za tu sobotni cestu do prahy (110km) nabidnuto skoleni zdarma. ani jsem to necekal a ani bych se nezlobil kdyby to nebylo, takze me to prijemne prekvapilo. cimz chci rict, ze i v alcome pracuji lidi na spravnem miste.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...