Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom RAy

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Racom RAy

Příspěvekod blax » 10 years ago

net.work píše:a to tu nekdo v jinem tematu (myslim o 1S10) psal, ze mu ten phihong odkragloval jednotku... Taky mam nasazeno 6 kousku a od prvniho pusteni jedou bez problemu...

tam bych hledal spis chybu v 1S10, stejne jako siklu s timto zdrojem nejelo, ale nebylo to zdrojem - pouze POE v siklu protoze bylo nestandardne udelany - zdroj v tom byl nevine :-)
0 x

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 10 years ago

David2006 píše:Napaječe pro airFiber se nedají použít?

jj stim to taky jede, jede to dokonce i stimto http://routerboard.com/RBGPOE
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Ok, díky.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

blax píše:
net.work píše:a to tu nekdo v jinem tematu (myslim o 1S10) psal, ze mu ten phihong odkragloval jednotku... Taky mam nasazeno 6 kousku a od prvniho pusteni jedou bez problemu...

tam bych hledal spis chybu v 1S10, stejne jako siklu s timto zdrojem nejelo, ale nebylo to zdrojem - pouze POE v siklu protoze bylo nestandardne udelany - zdroj v tom byl nevine :-)

ja je mam prave na 1S10.. je mozne ze treba starsi revize jednotky... co ja vim :D
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

dáš tam neoriginální a něco se náhodou stane a už to nemáš v záruce :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 10 years ago

okoun píše:dáš tam neoriginální a něco se náhodou stane a už to nemáš v záruce :)

Ray podporuje i pasive POE takze pres MTIK POE to napajet muzes.
navic pokud dorzis normu pro active POE 802.3at tak to muze napajet temer cimkoliv, co tu normu splnuje, pouzivame pro napajeni RAY i switche 1910-8-POE+
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

blax píše:
okoun píše:dáš tam neoriginální a něco se náhodou stane a už to nemáš v záruce :)

Ray podporuje i pasive POE takze pres MTIK POE to napajet muzes.
navic pokud dorzis normu pro active POE 802.3at tak to muze napajet temer cimkoliv, co tu normu splnuje, pouzivame pro napajeni RAY i switche 1910-8-POE+


a mas overene ze cez Mtik poe to ide?
0 x

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 10 years ago

midnight_man píše:
blax píše:
okoun píše:dáš tam neoriginální a něco se náhodou stane a už to nemáš v záruce :)

Ray podporuje i pasive POE takze pres MTIK POE to napajet muzes.
navic pokud dorzis normu pro active POE 802.3at tak to muze napajet temer cimkoliv, co tu normu splnuje, pouzivame pro napajeni RAY i switche 1910-8-POE+


a mas overene ze cez Mtik poe to ide?

ano mam, polaci velmci casto pouzivaji bily Mtik poe k napajeni Ray
viz
http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?f=3 ... 0&start=25
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

tak to je gól :D problem s Mtik poe bol ze občas nefungovali :mrgreen:
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 10 years ago

Já se teda přiznám, mám to momentálně zapojené se 17Ghz s Rayem taky. Měl jsem původně podezření, na vadný Gbit poe panel, takže jsem to dočasně hodil na tohle a fnguje to. Používám to poměrně dlouho na SDV Summitkách. Pravda je, že ze 4 mě 2ks blbnuli, nechtěli se slinkovat na Gbit, nebo se samovolně časem přepínali na 100Mbit. Když jsem ale koupil další, a ty blbnoucí vyměnil, problémy ustali. Teď už jednou normálně.
Takže použitelné to je, jen chce koupit víc kusů ;)
Momentálně mám objednané nějaké z wifishopu, probíralo se to tu v jiném vlákně, když jsem nasazoval ty Summitky, nic podobného nebylo, takže jsem po tom sáhnul, a tak nějak to funguje.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Chlapi som slepý alebo neviem v tom racome najst kde sa meni WEB HTTP port? :D
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Mate niekto Ray pichnuty do 1GB MK ethernet portu? Chodi Vam to? U nas sa nechce jednotka linknut na 1 gigo s MK :( len 100 mbps.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

do RB2011,951G,750GL, RB1100AH, vse ok. Zkus jiny kablik z POE do RBcka, shitky me delali problem, nejlepe CAT6 kvalitni.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 10 years ago

my zase meli problem ze se nam ztracel gigovy link mezi Rayem 17 a Ciscem. nightmare :twisted: s RB to bezproblemu slape
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Viete mi niekto hodit OID pre rychlost radiovej linky? Myslim counter pre vypocitanie aktualneho trafficu na linke. Kukam kukam do toho snmp walku a neviem to tam najst :(
0 x