Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom RAy

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Racom RAy

Příspěvekod okoun » 10 years ago

jo to je možný, je fakt že na tak malých rychlostech jem to nikdy netestoval
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

montykh
Příspěvky: 88
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod montykh » 10 years ago

Hlavně pokud se dostáváš na strop koupené rychlosti je čas přikoupit další mbity :-D

okoun píše:takže já na rozdíl od tvých urážek překládám screen z testu, to zanemá zatížení je cca 4-6ms, takže změň obory ty :roll:

test.jpg
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

jasně :) ale mám stejně dojem že ray to řeší pomocí nějaké zařezávací fronty či čeho. by mě zajímalo jestli se dá nějak spočítat kolik ms bude při přetečení 50Mb,70Mb a 100Mb, to by byla otázka na nějakého teoretika :)
dalé je zajímavé když nahodím nv2 na tupém 5GHz radiu a vyhulím ho na max tak nikdy nedostáhnu tak strašné latence jako tady na ray a přitom dosahuji velmi podobného stropu, tedy třeba 45Mb/s a latence je do 20ms, asi to bude mít nv2 lépe řešeno než ray :) nevím
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Většinou je rychlost u Raye omezená možností zvolení šířky pásma a modulace. Prostě větší nenastavíš, než je kapacita rádia co vím.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

Mohu se zeptat, mám tu jeden Ray na 10GHz a neustále tam skáčou na ethernetu Rx errory jak na Lokální straně tak na Vzdálené straně. Jedna strana je píchlá do cico switche a druhá do alixe. Oboje jsou teď slinkované na 100Mb. Divný je že kyž spoj zatížím z jedné strany 10Mb tak už to začne chybovat, když pustím tok 10Mb na druhou stranu tak je to OK, ale když pustím tok z druhé strany třeba nad 25Mb tak už to tam začne naskakovat. Tedy řekl bych že jedna strana se chová o něco lépe, ale stejně je to děs. Celková kapacita papírově je 60Mb tedy nějakých 50něco reálně.

Je tento jev normální? Děkuji
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

typuju to na vadný napaječe.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

Jo to je možný už se pár napaječů vyměnilo. A teď je mi jasné proč má alcoma chráněnné svorkovnice a nepoužívá takové zmetky...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Taky řeším momentálně různé záhady s Rac.a zvažuji víc alcomu, ale každé řešení má něco do sebe. Chráněná svorkovnice je dobré řešení stejně tak jako krone v ODU, nie to vždy asi nejpraktičtější, ale myslím relativně spolehlivé vůči jiným řešením.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

mi celkem sere, ze zdroje dodavane k Rayum odchazi celkem brzo...prvni po 4 a druhy po 7 mesicich....a to kus stoji pres talíř. otazkou je je-li to normalni ci ne...snad neprijde vlna, ze v jednom tydnu pozdecha jich treba 10 naraz...

http://www.wifi-shop.cz/56v-35w-high-power-802-3at-gigabit-poe-power-source-inserter-eu-power-cord_d7636.html

tydle mam u vetsiny pojitek Ray.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Zdroje jsou kámen úrazu asi všude, snad se to podaří vychytat, asi taky záleží na místě a kvalitě elektriky. Taky to chce všechno dobře zemnit :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

pcwifi píše:mi celkem sere, ze zdroje dodavane k Rayum odchazi celkem brzo...prvni po 4 a druhy po 7 mesicich....a to kus stoji pres talíř. otazkou je je-li to normalni ci ne...snad neprijde vlna, ze v jednom tydnu pozdecha jich treba 10 naraz...

http://www.wifi-shop.cz/56v-35w-high-power-802-3at-gigabit-poe-power-source-inserter-eu-power-cord_d7636.html

tydle mam u vetsiny pojitek Ray.

PW


doufám že si je reklamoval :) pfrotože to je vrchol aby u profi pojítka zdroj držel 7 měsícu :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

jasny, bude vymena za novej podle vseho, ale nasere to...zrovna nikdo nebyl doma kde to zdechlo a to bys neveril kolik lidi ti zavola za 4hodiny ze jim nejde ten internéééét :roll:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 10 years ago

pcwifi píše:jasny, bude vymena za novej podle vseho, ale nasere to...zrovna nikdo nebyl doma kde to zdechlo a to bys neveril kolik lidi ti zavola za 4hodiny ze jim nejde ten internéééét :roll:

vsude pouzivame tyto zdroje http://www.racom.eu/download/hw/ray/fre ... 6U-1AT.pdf
mame jich nasezenych okolo 30 zdroju a naprosto bez problemu, prvni zdroje jedou od roku 2009 vse je PHIHONG
nevim o tom, ze by byl PHIHONG problemovej zdroj, spis naopak :-) patri mezi spicku v POE zdrojich
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

a to tu nekdo v jinem tematu (myslim o 1S10) psal, ze mu ten phihong odkragloval jednotku... Taky mam nasazeno 6 kousku a od prvniho pusteni jedou bez problemu...
0 x
Jan Ptáček

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Napaječe pro airFiber se nedají použít?
0 x