Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ORCAVE ma novy 10GHz FOD spoj

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Re: ORCAVE ma novy 10GHz FOD spoj

Příspěvekod pthv » 13 years ago

Tak na strankach se jim objevil mib soubory i s PDF s vysvetlenim polozek... Konecne se to da dat rozumne do grafu :)
0 x

PsychoTronix
Příspěvky: 41
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod PsychoTronix » 13 years ago

pthv píše:Tak na strankach se jim objevil mib soubory i s PDF s vysvetlenim polozek... Konecne se to da dat rozumne do grafu :)

To je sice pěkný ale stále se mi nedaří zakomponovat SMTP z Orcave do DUDE... nemá někdo stím zkušenost???
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 13 years ago

PsychoTronix píše:
pthv píše:Tak na strankach se jim objevil mib soubory i s PDF s vysvetlenim polozek... Konecne se to da dat rozumne do grafu :)

To je sice pěkný ale stále se mi nedaří zakomponovat SMTP z Orcave do DUDE... nemá někdo stím zkušenost???


A co s tim mas za problem? me uz to v dude pekne grafuje:)
Přílohy
1s10graf signalu.PNG
1s10graf signalu.PNG (83.83 KiB) Zobrazeno 3119 x
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

signál jo, průtok dat ne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 13 years ago

hapi píše:signál jo, průtok dat ne.


Jo tak to tam maji chlapci nejakou chybu tez me to neslo. Prutok dat, ale sleduju stejne pres mikrotik:)
0 x

jakub.angelis
Příspěvky: 1
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jakub.angelis » 13 years ago

Dobrý den,
bohužel neznám sw Dude a jak se v něm co nastavuje, ale problém podle mne bude spíš způsoben, že se Dude snaží z jednotky data vyčíst v SNMP verzi 1, nebo 32 bitovým Countrem.
Je tedy třeba mít nastavenou verzi SNMP verze 2c, a nebo tyto čítače musí mít nastavený typ Counter64.

Pokud by vyčítání stále nefungovalo, dejte mi prosím vědět, naistaloval bych si Dude a pokusil se tím prokousat.

S pozdravem

Jakub Angelis
0 x

PsychoTronix
Příspěvky: 41
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod PsychoTronix » 13 years ago

pthv píše:
PsychoTronix píše:
pthv píše:Tak na strankach se jim objevil mib soubory i s PDF s vysvetlenim polozek... Konecne se to da dat rozumne do grafu :)

To je sice pěkný ale stále se mi nedaří zakomponovat SMTP z Orcave do DUDE... nemá někdo stím zkušenost???


A co s tim mas za problem? me uz to v dude pekne grafuje:)



Nechce nějak stručně poradit jak si to udělal???
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 13 years ago

PsychoTronix píše:
Nechce nějak stručně poradit jak si to udělal???


1. Co se tyce mib souboru, tak prejmenuj priponu z *.my na *.txt a naimportuj to do dude... :)

2. Das snmpwalk, tam si vyberes oid a pres prave tlacitko pridas datasource. Pak se prepnes do charts a tam vyberes datasource a udelas si z toho graf.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 12 years ago

Nemáte někdo nějaký SNMP template pro jednotku 1S10 s použitím v ISPadminu?
0 x

Dom
Příspěvky: 49
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Dom » 11 years ago

Pánové jak jste docili toho, že vám to kreslí graf s hodnotou v db, je to určitě zase opomenutá nějaká blbost :)... Diky
0 x

Martin_H
Příspěvky: 127
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Martin_H » 10 years ago

Zdravím, nasadil jsem Orcave 1s10 a potreboval bych dostat grafy do ispadmina, snazil jsem se z toho jejich pdf ktere je v mib souboru ale nejak se nemuzu dobrat k poradnym vysledkum. Nemate nekdo šablonu? Nebo navod jak to dát dokupy?

Díky Martin
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 10 years ago

Tady mas šablonu co jsem si vyrobil, nalož s tím podle své úvahy..
Přílohy
Orcave+1S10.rar
(448 bajtů) Staženo 187 x
0 x
Daniel Tasáry

Martin_H
Příspěvky: 127
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Martin_H » 10 years ago

Díky moc, už to grafuje. Toto bych sám dohromady nedal. Kde se dají vyčíst údaje aby jsi složil takovýto template?
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 10 years ago

dantasik píše:Tady mas šablonu co jsem si vyrobil, nalož s tím podle své úvahy..

Zdarec,
pekna sablona, diky za ni. Akorat doporucuji v sablone u Tx Pwr zvysit hodnotu z 10 na 100, ukazuje to totiz 29,3 dB misto 2,93 :mrgreen:
0 x