Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oprava UBNT s vadnym eth ........

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
IPMEDIA
Příspěvky: 16
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava UBNT s vadnym eth ........

Příspěvekod IPMEDIA » 14 years ago

Dade_Marfi píše::) taky jsem mel k tomu v UH proslov a vice jeste i kolega, ktery uz byl posilnen pivem od orcave takze nemel zadne zabrany :D

Také jsem se kolegy ptal, za kolik je ochoten pro nás tyto opravy dělat, pokud bude ručit za funkčnost každé takové opravy a odpovědi jsem se bohužel nedočkal. Ono totiž opravit si doma po večerech pár jednotek je výrazně jednodužší, než to opravovat pro ostatní zákazníky.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

IPMEDIA: Zdá se mi to, nebo se odpovědi na mou otázku vyhýbáte?
0 x
Lukas Kristek

FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FAny1000 » 14 years ago

Video výměny obvodu ? vůbec není problém :-)) o víkendu budu opravovat zas nějaké kousky tak to milerád natočím a troufnu si říci že 20 sekund na cistou vymenu obvodu mi bude stacit :-) a natocím to klidně pořádnou kamerou a ne mobilem:-) jinak mi je můžete posílat klidně do opravy :-)
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 14 years ago

pridavam sa k lukasovej otazke... VSETKY nase montaze su riesene vyhradne FTP kablami, pouzivaju sa poe ktore maju tiez tienene konektory a tieto su vodivo spojene, patch kabel pre pripojenie k pc je tiez vyhradne tieneny, zakaznici nic nikdy neodpajaju a aj tak sa obcas stane, ze nejaky ten wisp ci nano zdochne na eth.. takze ? ta prepetovka potom asi jaksi nefunguje :) alebo? resp.. uznate takuto reklamaciu? mozem dokladovat fotkami z jednotlivych montazi..
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

hlavne v NS zadna prepetovka neni a nikdy nebyla :) az v locu
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Dade_Marfi: Jsem stejnyho nazoru s jednou drobnosti - prepetovka nebude ani v tom locu, spis nejaky pokus o vytvoreni neceho, co by se jako prepetovka mohlo chovat a to z jednoho prostyho duvodu - NEMA TO ZADNY KONEKTOR PRO SVOD! Jedina moznost tedy je, ze by vystup z te prepetovky (v idealnim pripade diody) byl vyvedeny na kostru RJ45 konektoru, kde by prave probehlo ono spojeni STP konektorem primo do toho strojku a na druhe strane treba normalne do one PE zdirky v zasuvce, jako je zvykem to delat jinde. Pokud se pletu, tak me opravte, jsem taky jen clovek. Ted na to nemam cas, ale jak bude chvilka, tak ty NSka schvalne rozeberu...

Spis bych tu diskusi smeroval tak, ze prodejce uvadi existenci prepetovky a tim padem by bylo fajn, kdyby dodal spravny postup zapojeni a tim mame reklamace vyreseny.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

to lukas - vsak jo u loca je to kostrene pres plechovy obal konektoru ... u NS nikdy nic takove nebylo, jen casem pribyl na krabce napis o ochrane, ale rekneme si uprimne rozjetou linku zastavit a delat nove matrice a nove plany osazovacky ? hmm to vyjde na desne penize .. to je lepsi se pak zamyslet nad tim kolik je procento reklamaci a zda se nevyplati pokazene kusy vymenit ....
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Dade: Prinutil jsi me zajit si pro jeden kus od kazdyho a omrknout to... V obou pripadech ty konektory vypadaji uplne stejne a zadna kostra tam videt neni, ale nerozebiral jsem to, takze jisty si nejsem... Nemas nekde nejakou fotku toho plosnaku? Zbytek souhlas naprostej, taky bych to tak videl...
0 x
Lukas Kristek

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Vygooglil jsem tak mozna toto... :) Pres vikend na to sednu, to me zacina vrtat hlavou ...
0 x
Lukas Kristek

IPMEDIA
Příspěvky: 16
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod IPMEDIA » 14 years ago

lukas píše:Hezký den pane Šplíchale,

zaráží mě bod 3, zbytek komentovat nebudu, v tom mám jasno.

Chcete mi řici, že ona "přepěťová ochrana", která je integrovaná v NSku se připojuje STP konektorem do zařízení a následně na PE vodič, nebo jinou ochranu v objektu?
U outdoor instalací používáme téměř vždy FTP kabel a u svodu jej připojujeme do PE kolíku v zásuvce, což nemění nic na tom, že občas něco shoří...
Chápu-li to správně, tak toto je Vaše oficiální vyjádření jak zapojit onu "ochranu" a pokud tedy dodržím tento předepsaný postup (mě a věřím že i ostatním nědělá problém splnit), pak vyhovím Vašim podmínkám a v případném reklamačním řízení bude reklamace posuzována jako oprávněná?

Díky za vyjádření.
Lukáš Kristek


Dobrý den, musím Vás pochválit, protože přesně takto by měla instalace vypadat. Pokud dojde k poškození ethernetu při takto zapojené instalaci za běžného provozu, máte nárok na bezplatné vyřízení reklamace.
Pokud ale k poškození dojde při bouřce, stále platí výjimka z reklamace, neboť došlo k poškození vlivem "vyšší moci". Předpokládejme, že je instalovaná přepěťová ochrana, u níž je udávám údaj 12kV (což je neobvyklé, neboť u profesionálních bleskojistkách je spíše údaj o maximální energii, nikoli napětí), byla nedostanečná, neboť hodnota přepětí tuto hodnotu přesáhla a proto došlo k poškození. Ještě mi dovolte připomenout, že všechny ostatní reklamace, kdy nedošlo k poškození ethernetu uznáváme a jednotky měníme.

Karel Šplíchal
0 x

FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FAny1000 » 14 years ago

Takže tady je odkaz na video s vyměnou onoho všemocného obvodu : http://www.onlinenet.cz/vymena.MOV
Tady je fotografie uz hotové výměny : http://www.onlinenet.cz/hotovo.JPG

Takže takhle nějak by to mělo vypadat ,rozhodně ne pajka a noha po noze :-) Nabídka ostatním pokud máte zájem o výměnu stačí napsat :-)
Každopádně se omlouvám za třesoucí ruce může za to přítelkyně která mi s tím fotákem překážela :-)

Pane Šplíchal neberte to jako buzeraci velmi rád s Vámi obchoduji ,ale prostě Vy jako velká a dobrá firma neprezentujte amateřinu ,fakt je to špatně! Technik ať si koupí vybavení nebo ať to nedělá! Každopádně ,klidně s Vámi budu externě spolupracovat a mojí práci znáte s videa :-)
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 14 years ago

Video velmi pěkné a rychlé :) máš i chipy na ETH port u mikrotiku a měníš je? Díky
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 14 years ago

IPMEDIA píše:Dobrý den, musím Vás pochválit, protože přesně takto by měla instalace vypadat. Pokud dojde k poškození ethernetu při takto zapojené instalaci za běžného provozu, máte nárok na bezplatné vyřízení reklamace.
Pokud ale k poškození dojde při bouřce, stále platí výjimka z reklamace, neboť došlo k poškození vlivem "vyšší moci". Předpokládejme, že je instalovaná přepěťová ochrana, u níž je udávám údaj 12kV (což je neobvyklé, neboť u profesionálních bleskojistkách je spíše údaj o maximální energii, nikoli napětí), byla nedostanečná, neboť hodnota přepětí tuto hodnotu přesáhla a proto došlo k poškození. Ještě mi dovolte připomenout, že všechny ostatní reklamace, kdy nedošlo k poškození ethernetu uznáváme a jednotky měníme.

Karel Šplíchal

Zdravim Karle

tak se taky pridam. Jak se instaluje prepetova ochrana 12kV na tyhle zarizeni s napajenim po UTP? Aby byla ochrana ucinna, tak by mela byt u zarizeni na stozaru. No chtel bych videt jak by vypadala nazorna ukazka instalace dle Vas.

BTW: byl jsem jeden z prvnich, co u vas shanel FTP ci SFTP kabel pro venkovni pouziti.

U me je samozrejmosti pouziti venkovniho SFTP v pripade venkovni montaze. Nyni i uvazuji pouzivani FTP kabelu u domacich instalaci.

iTomB
0 x

FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FAny1000 » 14 years ago

honzam píše:Video velmi pěkné a rychlé :) máš i chipy na ETH port u mikrotiku a měníš je? Díky


Jako menit se da temer cokoliv ,ted mam na ceste par bordu 532 s vadnym eth tak se mrknu a sam vedet :-)
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

IPMEDIA
Příspěvky: 16
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod IPMEDIA » 14 years ago

iTomB píše:
IPMEDIA píše:Dobrý den, musím Vás pochválit, protože přesně takto by měla instalace vypadat. Pokud dojde k poškození ethernetu při takto zapojené instalaci za běžného provozu, máte nárok na bezplatné vyřízení reklamace.
Pokud ale k poškození dojde při bouřce, stále platí výjimka z reklamace, neboť došlo k poškození vlivem "vyšší moci". Předpokládejme, že je instalovaná přepěťová ochrana, u níž je udávám údaj 12kV (což je neobvyklé, neboť u profesionálních bleskojistkách je spíše údaj o maximální energii, nikoli napětí), byla nedostanečná, neboť hodnota přepětí tuto hodnotu přesáhla a proto došlo k poškození. Ještě mi dovolte připomenout, že všechny ostatní reklamace, kdy nedošlo k poškození ethernetu uznáváme a jednotky měníme.

Karel Šplíchal

Zdravim Karle

tak se taky pridam. Jak se instaluje prepetova ochrana 12kV na tyhle zarizeni s napajenim po UTP? Aby byla ochrana ucinna, tak by mela byt u zarizeni na stozaru. No chtel bych videt jak by vypadala nazorna ukazka instalace dle Vas.

BTW: byl jsem jeden z prvnich, co u vas shanel FTP ci SFTP kabel pro venkovni pouziti.

U me je samozrejmosti pouziti venkovniho SFTP v pripade venkovni montaze. Nyni i uvazuji pouzivani FTP kabelu u domacich instalaci.

iTomB


Také zdravím,

instalace popsaná v příspěvku, na který jsem reagoval je dle našeho názoru správně. Integrovaná přepěťová ochrana by měla orchránit ethernet v ubnt, a přes stíněný kabel být přivedena na zem v objektu. Na vstupu do objektu by měla být nainstalovaná přepěťová ochrana na ethernetu, která by měla ochránit zařízení uvnitř budovy. A pokud se nepletu, takto by to mělo vyhovovat i normě.

Karel
0 x